KaM - jakie patche i dodatki, itp.

Dział dotyczący tylko pierwszej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
BigBlue
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2018, 15:13

KaM - jakie patche i dodatki, itp.

Post autor: BigBlue »

Chciałbym odpalić KaM, ostatnio grałem w tą genialną grę może z 6 lat temu jak dostałem TPR-a. Teraz chcę znowu wrócić do pierwszej części. Na jakiejś angielskiej stronie czytałem że są jakieś patche do tej gry (Patch Pack, Service Release 2 i patch 1.6), i mam takie pytania:
1. Te patche warto zainstalować?
2. Jeśli tak to gdzie mogę je ściągnąć (wersja ang.), ta angielska strona niestety nie działa??
3. W jakiej kolejności to instalować?
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Obstawiam, że chodzi o TPR, z dwoma kampaniami w menu.

Mając pudełkową wersję wręcz trzeba, bo stare wersje gry miały poważne problemy już pod Windowsem XP. Do wersji z GOG i Steama nie trzeba, bo mają już SR2 w komplecie.

SR2 rozwiązuje najważniejsze problemy, 1.6 (SR3) zawiera wszystko to, co SR2 i dopracowuje więcej detali. Wystarczy zainstalować jeden z nich, nie potrzeba żadnych poprzednich patchów.

Patch pack jest bardzo stary i nie zawracałbym sobie nim głowy.

Angielska strona nadal działa, parę lat temu zmieniła adres.
Opisy zmian w poszczególnych patchach są na http://knightsandmerchants.net/fan-creations/patches/
Linki do pobrania: http://knightsandmerchants.net/support/downloads/ (SR2 jest w sekcji Archive).


Gdyby jednak chodziło o TSK (z jedną kampanią w menu) to patch do niej też jest w linku wyżej, tylko z tego co pamiętam nie działa on z przerobionym ddraw.dll.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
BigBlue
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2018, 15:13

Post autor: BigBlue »

Ok, dzięki, zainstalowałem i zaczałem rozgrywkę :). Przeczytałem co piszą na stronie o tym paczu i mam jeszcze pytania odnośnie poprawek.
1. Czy AI zostało poprawione na tyle aby uniemożliwić wpadnięcie paroma jednostkami i zniszczenie kluczowych budynków lub budowniczych?
2. Wygląda na to że metoda na wywabianie łucznikiem nadal jest skuteczna :), czy bedzie tak przez całą kampanię?
3. W spichrzu można odznaczać towary takim czerwonym znaczkiem, czy to ma jakąś funkcję oprócz wpisywania kodów?
jaroszpiwo
Użytkownik Forum
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2018, 07:59

Post autor: jaroszpiwo »

BigBlue pisze:3. W spichrzu można odznaczać towary takim czerwonym znaczkiem, czy to ma jakąś funkcję oprócz wpisywania kodów?
Oznaczonych towarów pomocnicy nie znoszą do spichrza.
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

BigBlue pisze:Ok, dzięki, zainstalowałem i zaczałem rozgrywkę :). Przeczytałem co piszą na stronie o tym paczu i mam jeszcze pytania odnośnie poprawek.
1. Czy AI zostało poprawione na tyle aby uniemożliwić wpadnięcie paroma jednostkami i zniszczenie kluczowych budynków lub budowniczych?
2. Wygląda na to że metoda na wywabianie łucznikiem nadal jest skuteczna :), czy bedzie tak przez całą kampanię?
3. W spichrzu można odznaczać towary takim czerwonym znaczkiem, czy to ma jakąś funkcję oprócz wpisywania kodów?
1. Nie w bazowej wersji, takie rzeczy tylko w Remake. Niestety, tam AI choć poprawione, nadal jest w pewnym stopniu upośledzone. www.kamremake.com

2. Jest skuteczna i zapewne w niektórych misjach dalej tak będzie, tu znów lepiej jest w Remake bo boty mają trochę bardziej skomplikowane algorytmy zachowań. Mimo wszystko w późniejszych misjach metoda na łucznika rzadko kiedy ci się przyda bo będziesz się raczej modlił by zdążyć to wojsko wyszkolić i się ufortyfikować zanim algorytm ruszy bota z półtysięczną ofensywą przeciw tobie ;)
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
ODPOWIEDZ