Zadawane obrażeń i stamina

Dział dotyczący tylko pierwszej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Zadawane obrażeń i stamina

Post autor: kurzel131 »

Czytając kiedyś KS gry z k&m znalazłem artykuł iż atak w plecy zadaje obrażenia x4 czy to samo dotyczy ataku z zaskoczenia?.

Druga sprawa odnośnie ilości przyjmowanych ciosów w misjach gdzie robimy dywersję jak to jest ,że jeden cywil wytrzymuje 2 uderzenia siekierą a drugi ten sam po 8 nie pada i tak losowo?.

Przenoszę do bardziej pasującego działu.
>kuba11100


Od kiedy slang czy akronim jest uznawany za błąd?
>Ja


Dysponujemy osobnym slangiem i akronimami z języka polskiego. A że brak u nas takich do wyrazu "obrażenia", nie czyni z formy angielskiej ekwiwalentu. Takie pisanie mija się z celem.
>Khel


A jest gdzieś lista?
Ostatnio zmieniony 21 paź 2012, 19:17 przez kurzel131, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Ktoś wpadł na pomysł takiego testu.

1. Otwórz misję nr 20 TSK.
2. Zostaw barbarzyńców w takiej pozycji, w jakiej stoją na początku misji, po prostu ich nie ruszaj.
3. Czekaj aż wrogowie zaatakują barbarzyńców.
4. Po zakończeniu ataku zapisz grę i powtórz doświadczenie kilka razy.

Jak możesz zauważyć, liczba barbarzyńców się waha. A to oznacza, że gra jest w bitwie losowa. Dlatego balista czasami zezuje, a czasami przeciwnik ginie od razu po trafieniu.
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

No testowałem to jak ten poradnik pisałem, raz zostało 18 ,raz 14 a raz wgl.

To wychodzi na to ,że każdy ludek ma jakieś tam swoje uniki .tylko co ciekawe nie jest to gra eRPeGie i naszej postaci nie rozwijamy, a mimo to możemy nie trafić toporem obusiecznym na odległość 3 cali.

A sama sprawa z dmg?.
Seblas
Użytkownik Forum
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07

Post autor: Seblas »

A mnie ciekawi sprawa wytrzymałości w kilku bitwach. Przykładowo: mamy pikiniera, który dostaję kilkoma strzałami i bitwa się kończy. I teraz pytanie: czy w kolejnej potyczce jego zdrowie jest na poziomie 100%, czy zostają mu jakieś obrażenia?
A może po zjedzeniu zdrowie jest odnawiane?

Chyba, że autorzy gry symulują wytrzymałość poprzez prawdopodobieństwo? Ale chyba nie, bo jeszcze nie widziałem, żeby opisywany pikinier zginął od jednej strzały, a i tak by się zdarzało.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Ja to widzę tak: wojownik nażarty częściej trafia mniej missuje ,tylko to ma wpływ na wytrzymałość no i szybsza reakcja. Jak wojownik w skórzanej zbroi szturmuje na łucznika w 15 wieku ,to strzały po walce mu nie znikają i chodzi potem nabity niczym wykałaczka. Leczyć się nie da ,weź np przejdź misję 12 TPR bez użycia wojska, wkrótce każda jednostka będzie na strzała.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

To jest bardzo ciekawe zagadnienie. Już wiele razy był poruszany temat, że najedzenie jednostki nie ma wpływu na wytrzymałość i trafienie wroga. Jedynie co zauważyłem, to, że po przekątnej jak kogoś ranimy to trwa to znacznie dłużej by umarł. Warto zapytać chłopaków od KaM Remake, może oni znają odpowiedź, ale "randomowo" to to na pewno nie jest :)
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

W misji 20 TSK nikt mi nie powie, że bitwa barbarzyńców nie jest rozgrywana niemalże losowo. Na przebieg takich starć ma wpływ wiele czynników (trafienia, kto kogo atakuje itp itd), które - wymieszane w dużych ilościach razem w wielkim kotle - tworzą wrażenie, że bitwa jest randomowa.
Ilość serduszek opisujących zdrowie jednostki jest dla nas kompletnie niewidoczna, stąd też bardzo, ale to bardzo ciężko nam przewidzieć, czy jednostka regeneruje swoje życie natychmiast po skończonej potyczce, czy trwa to przez jakiś okres czasu, czy też nie jest regenerowana w ogóle.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Michailoff pisze:W misji 20 TSK nikt mi nie powie, że bitwa barbarzyńców nie jest rozgrywana niemalże losowo. Na przebieg takich starć ma wpływ wiele czynników (trafienia, kto kogo atakuje itp itd), które - wymieszane w dużych ilościach razem w wielkim kotle - tworzą wrażenie, że bitwa jest randomowa.
Ilość serduszek opisujących zdrowie jednostki jest dla nas kompletnie niewidoczna, stąd też bardzo, ale to bardzo ciężko nam przewidzieć, czy jednostka regeneruje swoje życie natychmiast po skończonej potyczce, czy trwa to przez jakiś okres czasu, czy też nie jest regenerowana w ogóle.
Co do tego co mówisz... najedzenie się jednostek powinno mieć bardzo dużą wagę w bitwię, jak wiadomo jesteś głodny to nie będziesz tak mocno machał mieczem jak najedzony. Lewin powinien zrobić tak, że powinno nam zależeć na tym aby karmić jednostki nawet wtedy kiedy nie wołają - a idą na wojnę.. i wtedy to żołdak vs żołdak powinien wygrać ten co jest bardziej najedzony.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Gra by była jeszcze bardziej camperska niż jest, moim zdaniem nic nie należy zmieniać w kwestii poziom głodu/skuteczność.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Jeżeli chcemy przyjąć, że 2 identycznych wojaków walczy ze sobą i wygra ten który jest bardziej nażarty //zupełnie jak soluffki w realu to może by ustawić dla kuszników i łuczników funkcje heedshota, bo pachołek wg mnie ma złą animację, strzał z procy powinien wyglądać jak strzał z procy, a nie machanie chusteczką z kamykiem.
ODPOWIEDZ