Misja 14 - dywersja

Dział dotyczący tylko pierwszej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Misja 14 - dywersja

Post autor: kurzel131 »

Mam taki problem czy da się jednocześnie zrobić dywersję poprzez niszczenie cywilów południowo-wschodniego gracza i jednocześnie zachować całą kawalerię?

Teoretycznie da się, ale to oznacza walkę na 3 fronty.

Co zrobiłem zleciłem budowę gospody i budy rozdzieliłem kawalerię na 1:5 podszedłem większym pod wieżę a mniejszym przemknąłem obok kuszników do miasta. Zniszczyłem fundamenty gospody, wojsko ruszyło w pościg poza 8 piechurami tam w rogu i teraz tak jednym idę do drugiej wioski i wychodzę, z drugiej strony do swojego miasta a grupką w między czasie niszczę ludność cywilną, po czym uciekam do swojej wioski i mamy 2 fronty:

I -> 8 piechurów goni 5 kawalerzystów
II -> 1 kawalerzystę goni reszta wojska z 1 wioski i tu jest już poziom hard
III -> dodatkowy front to rozbudowa miasta przy jednoczesnej ucieczce 2 plutonów

I teraz tak wieża z kamieniołomem w sumie za pół godziny są zbudowane, ale największym wyzwaniem jest zniszczenie ścigających i tu pytanie da się to jakoś sprawnie zrobić?

w sumie po 1:45 mam atak z 2 stron, ale mam save z przed godziny po, którym nastawiam 20 wież.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Najkrócej mówiąc: da się :) i nie potrzeba walczyć na 3 fronty.
Można to zrobić dwoma konnymi: jeden przechodzi do południowego wroga przy jego północnej wieży i natychmiast zabija budowniczych przy gospodzie, a drugi zatacza wielkie koło, przejeżdża przy wieżach północnego nieprzyjaciela i pomaga swojemu kompanowi.
Razem zabijają wszystkich pomocników zielonego, i udają się na północ, żeby zrobić to samo z czarnymi.
Naturalnie wrogie armie nie stoją bezczynnie, ale trochę wprawy w ucieczkach i nie z takich opresji da się wyjść.
Jeśli chodzi o wieże, to z zapasów początkowych można ich zbudować 8 i tyle miałem około 20 minuty. Cztery kamieniołomy i wszystko jest proste.
W trzydzieści cztery minuty można ukończyć misję.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Obrazek

Tyś to chyba cywilów narobił, dwoma konnymi wszystkich budowniczych? przecież przy ucieczce natykają się na innych cywilów i wolą im wbić topór w plecy niż uciekać jak to w tej grze bywa.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Szkoda, że dopiero z shoutboxa muszę się dowiadywać, że misję tę przechodzisz w Remake'u.
Mój opis dotyczył oczywiście oryginalnej TSK 14 SR2.
Czy tu jest inaczej? Nie wiem.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Kaszub tylko Ty nadal grasz w oryginał xD
Wydawało mi się czy kupiłeś już nowy sprzęcik ?
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Niestety jeszcze nie, ale chyba już na dniach.
Wezmę się wtedy za Remake, choćby w singlu.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

Proponuję osobną listę rekordów dla remake i nie koniecznie z sb przecież teraz jak pisze o kamie dodaje fotki i one są z remake.

Z tego co ktoś pisał różnica jest w czasie, bo w chyba 11 misji kamieniorze szybciej utorowują drogę do ciebie a przyspieszenie x10 możesz odczuwać x6 a komputer x10.

Ja tam generalnie kończę 14 tsk w przed robotą zniszczyłem ich ostatnie jednostki i wraz z żółtym graczem szturmuję miasto //choć raz się w życiu przydał.

Od siebie powiem, tyle , że w 14 tsk wróg atakuje z 2 stron za 1:46h kolejny atak jest kilka minut później i jeszcze jeden.

aha tak się składa ,że w oryginale tsk w tej misji ja waliłem w budowniczych a wróg miał wyjebane i nie podjął nawet pościgu piechotą. Poradniki ze strony mają się nijak do wersji remake

Jakby co kolekcjonuje save pod koniec misji
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

kurzel131 pisze:Proponuję osobną listę rekordów dla remake
Nie wiem, czy będą jeszcze chętni na powtórne przechodzenie starych, znanych misji, ale w sumie pomysł może być.
Nowy temat już jest w dziale KaM Remake.
kurzel131
Użytkownik Forum
Posty: 395
Rejestracja: 12 kwie 2009, 18:08
Kontakt:

Post autor: kurzel131 »

remake to inny poziom gry coś jak medium dla oryginału i hard dla remake, nie możesz jeszcze robić ratusza i machin wojennych. Zobacz na misje 8 w oryginale i remake tu gdzieś 50 atakujących a w remake 2x więcej i tu bez wież na początku nie dałbym rady choć i tak musiałem łucznikiem manewrować by mi coś z wojska ocalało .
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

kaszub pisze:
kurzel131 pisze:Proponuję osobną listę rekordów dla remake
Nie wiem, czy będą jeszcze chętni na powtórne przechodzenie starych, znanych misji, ale w sumie pomysł może być.
Nowy temat już jest w dziale KaM Remake.
No ja mam zamiar nabić Kaszub rekordy nowe :)
ODPOWIEDZ