wolisz lucznika czy kusznika

Dział dotyczący tylko pierwszej kampanii gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

wolisz lucznika czy kusznika

Czas głosowania minął 10 lip 2007, 22:24

lucznika
11
69%
kusznika
5
31%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Ja wole łucznika.Łatwo go wyszkolic i szybko strzela co jest dużym
plusem.Kiedy się już staram zrobic pare oddziałow kuszników to wróg przychodzi armią łuczników i mi wszystkich rozwala.Dlatego kuszników buduje tylko troche a łuczników ile wlezie xD
Awatar użytkownika
Warlike
Użytkownik Forum
Posty: 283
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:33
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: Warlike »

Łucznicy. Dlaczego?
1. Szybkostrzelność. Bardzo ważna cecha. Indianie świetnie radzili sobie z muszkietami, mając tylko łuki i strzały.
2. Taniość,a co za tym idzie można zrobić ogromne grupy łuczników w krótkim czasie. Wystarczy pancerzyk i łuk oraz oczywiście rekrut i mamy woja.
Kusznik jest za drogi, wolno strzela. Co z tego, że ma bardziej śmiercionośną broń?
Awatar użytkownika
Warlike
Użytkownik Forum
Posty: 283
Rejestracja: 30 kwie 2006, 13:33
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: Warlike »

Łucznicy. Dlaczego?
1. Szybkostrzelność. Bardzo ważna cecha. Indianie świetnie radzili sobie z muszkietami, mając tylko łuki i strzały.
2. Taniość,a co za tym idzie można zrobić ogromne grupy łuczników w krótkim czasie. Wystarczy pancerzyk i łuk oraz oczywiście rekrut i mamy woja.
Kusznik jest za drogi, wolno strzela. Co z tego, że ma bardziej śmiercionośną broń?
Awatar użytkownika
Wubek
Użytkownik Forum
Posty: 332
Rejestracja: 13 maja 2006, 12:00

Post autor: Wubek »

Łucznik: szybki, tani,uniwersalny (bez łuczników ani jednej misji nie przejdziesz bez męczenia, nie licząc 1)
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

Powiem tak:
Wolę kuszników, ale robię łuczników. Według mnie armia powinna się składać i z tych i z tych. Z doświadczenia wiem, że przeciwko lekkiej armii nadają się najlepiej kusznicy. Metal jednak rezerwuje dla piechurów z mieczem i pikinierów.

"Szybkostrzelność. Bardzo ważna cecha. Indianie świetnie radzili sobie z muszkietami, mając tylko łuki i strzały." - gdyby tak było to nie byłoby dziś U.S.A., Meksyku itp. :roll:
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

Jednym z atutów ich zwycięstwa było właśnie posiadanie broni palnej :?
Awatar użytkownika
Misza
Użytkownik Forum
Posty: 81
Rejestracja: 02 kwie 2007, 20:41
Lokalizacja: Ta z knitghts ;p
Kontakt:

Post autor: Misza »

troche zrobili tu blad pokazali ze kusznik i lucznik ma 2 lub 1 obrony ale gnie czesto za jednym walnienciem zoldaka :/ mi to obojetnie ale wezme lucznika :szczerzy:
Yo jestem nowy nie widze siebie a widzicie mnie ?
Awatar użytkownika
Misza
Użytkownik Forum
Posty: 81
Rejestracja: 02 kwie 2007, 20:41
Lokalizacja: Ta z knitghts ;p
Kontakt:

Post autor: Misza »

jak nie maja szmalu to nie ma zarcia 8-) dobra ale nieobrazam szacun :P
Yo jestem nowy nie widze siebie a widzicie mnie ?
Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum
Posty: 1053
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:40
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Duch »

Już założyłem niedawno taki jeden temat i razem stwierdziliśmy, że ilość wytrzymałości nie ma wpływu na walkę. To masz chyba jakąś lewą grę, bo mi kusznicy wytrzymują dłużej od łuczników :roll:
Awatar użytkownika
tigikamil
Użytkownik Forum
Posty: 36
Rejestracja: 23 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tigikamil »

A ja zauważyłem, że łucznik lepiej trafia gdy jednostka się porusza. Np. gdy wpuścimy kusznika aby strzelał do pomocników wroga to zezuje jakby był na haju 8-) :arrow: tak mi się przynajmniej wydaje :wink: Z drugiej strony gdy wrogowie się nie ruszają (np walczą z naszą piechotą) kusznicy rozniosą ich znacznie szybciej...
ODPOWIEDZ