[nowe misje] Alanbach

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Może kiedyś spróbuję.
Multi ma dla mnie taką podstawową wadę, że jak zacznę, to muszę do końca, a nigdy nie wiem ile będe miał czasu. W singlu mogę przerwać w każdej chwili i dokończyć później.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Specjalnie dla Luki’ego.

TGE 5 bez balist.
Tak na szybko…
Pierwsze 42 minuty prawie identyczne- zmieniłem tylko rozmieszczenie wież. Pierwsza walka bez strat- wieże lepiej działają :D.
Trochę więcej budynków potrzebne, więc później wyszkoliłem pierwszego kusznika- w 56 minucie. Najazd z 58 minuty również odparty bez strat.
1:29 Atak na wschodni posterunek. Wolniej się posuwamy do przodu, ale bezproblemowo. Jak zaplanowałem wcześniej- 48 kuszników mam i całe wojsko początkowe.
1:49 Miasto przede mną- ostrożny atak. Masakruję obronę i wchodzę do środka. Jestem z dala od domu- 2 żołnierzy i 3 cywili pada z głodu.
2:00 Kolejna starcie z dużymi siłami wroga z twierdzy- 2 zabitych.
2:10 Ostatnia wielka bitwa- atak na twierdzę. Już bez ostrożności i na tempo.
Czas 2:18 Statystyka: utraconych- 14 (1 cywil, przypadkowa ofiara moich własnych bełtów, 3 cywili i 2 żołnierzy z głodu, 8 żołnierzy w bitwie), pokonanych- 476.

Nie zmieniłem zdania- nadal jest łatwo. Powiedziałbym, że nawet jeszcze bardziej- wiedząc, że nie pobiję czasu, szedłem ostrożnie i powoli i nigdzie nie wpadłem w zasadzkę.
No i ciekawostka- 23 minuty szybciej skończyłem, niż z balistami.
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

O ranyy! Wieki upłynęły, ludzie się postarzeli, Polska przegrała Euro a tu jeszcze ludzie zaglądają i grają w moje misje... dzięki - miło. W prawdzie ostro pracuję i nie mam czasu jak Wy - uczniowie (choć mam świadomość, że są tu też dorośli, jak ja) na dopieszczanie map kwiatkami-sratkami itp.. nawet obiecanej drugiej kampanii nie udało mi się nawet zacząć. :smutny:

Nie mniej jednak dostałem tonę prywatnych wiadomości odnośnie do linku od mojej kampanii. Przepraszam, ale usunąłem starą stronę, na której był umieszczony - byłem pewien, że nikt już tego nie pobiera. Oto dla Was odświeżenie tematu z linkiem:

Obrazek
Kampania KAM The Great Escapade
Obrazek

Obrazek
Typ: Kampania KAM TGE (5 Misji dla pojedyńczego gracza)
Wielkość mapy: 176 X 176
Stopień trudności: 10 / 10
Ilość graczy: musisz odkryć samemu!
Autor: Alanbach
Link: http://www.republika.pl/drsun/KAM_TGE.rar
Obrazek
Plik RAR zawiera misje, mapy plus dokument - instrukcję PDF w trzech językach.


Link działa i obiecuję już nie usuwać (na jakiś czas hehe). Pozdrawiam i miłego grania. P.S. Pozdrawiam jak zwykle Lucbacha, Kamyka i innych starych forumowiczów.
Obrazek
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

W zasadzie, to chyba ja wyciągnąłem TGE z otchłani niebytu :)
(przynajmniej na forum), chociaż za dużo odpowiedzi nie było na moje posty.
Gdyś miał czas Alanbachu, byłoby super gdybyś dokończył, a w zasadzie stworzył drugą część kampanii.
Stanowiłaby ona wartościowe uzupełnienie tego, co już jest.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Znowu TGE 5.
Tym razem spróbowałem inaczej. Jak najszybciej buduję kamieniołom i 5 wież. Atak w 18 minucie odparłem tracąc tylko 3 żołnierzy- 2 wystawionych na wabia i 1 w bitwie. Zamierzam oprzeć się na balistach, więc kopalnie węgla i rudy żelaza są niezbędne- żarcia jest dużo, gospodarstwa mogą zaczekać.
Pierwszą balistę miałem w 49 minucie, a atak na wschodni posterunek nastąpił 17 minut później przy użyciu wojska początkowego, 8 balist i 2 łuczników.
1:17 atak na miasto- dojechało jeszcze 6 machin.
1:42 ostatni epizod tej kampanii- ruszamy na twierdzę. Wspomaga nas 12 łuczników i kilka dodatkowych balist. Bez patrzenia na straty.
Czas 1:48 Statystyka: utraconych- 32, pokonanych- 415.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Spróbowałem ponownie ostatniej części misji- bitwy w mieście i twierdzy.
Czas 1:38 Statystyka: utraconych- 15, pokonanych- 377.
Może ktoś się pokusi pobić?
Nudno tak samemu :D.
Awatar użytkownika
Pyskaty
Użytkownik Forum
Posty: 25
Rejestracja: 17 lip 2012, 23:04

Post autor: Pyskaty »

Piko pisze:
Florek pisze:Gdyby przyjąć, że przeciwnicy zachowywali by się równie bezmyślnie jak komputer to owszem.
Dlatego napisałem, że kaszub byłby graczem #1 "gdyby gra multiplayer była podobna do singleplayera". ;)
Uwierzcie mi, na multi tez mozna spotkac typow glupszych od cpu :)
Dzisiaj np. koles przez prawie 2 godziny gry zrobil okolo 10 zoldakow :coongada::
Awatar użytkownika
CieSla
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 13:11

Post autor: CieSla »

Baaaaardzo trudna kampania! ( i to mi się podoba) :D . W końcu czekałem na jakieś trudne misje. Na razie jestem w 1 misji i borykam się z nią 2 dzień -,- . Ale mnie to nie zniechęca gram dalej.

Dziękuję Alanbach za tą kampanię ^^
Awatar użytkownika
CieSla
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 13:11

Post autor: CieSla »

Tja, jestem nadal w 1 misji (Czas 1:09) i robię już łuczników, a dopiero co odparłem mega atak z wschodniej wiochy. Na północnym zachodzie wojsko wytłuczone, nawet ich nie atakowałem, zapytacie pewnie czemu?
Otóż:

:arrow: jedną lekką jazdę wysłałem przed wioskę, wojska ze wschodu próbowały mnie zaatakować, ja ich dociągnąłem do wioski na północnym zachodzie i wschód ich wybił. Nie wiem czemu, ale wschód tak jakby atakuje zachód, a zachód natomiast się nie broni. Prawie jak kozły ofiarne ...

:arrow: na początku zrobiłem 3 kamieniołomy. Wieżyczki na początku ustawiłem na obronę przed północnym zachodem ale w jednej pionowej ciągłej linii :

|
|
|
|
|
|

zrobiłem to dlatego, że miecznicy dostawali tak z kamienia, że do wiochy przechodziło ich max. 2,3 (ich oczywiście zabijałem konnicą) . Na obronę przed wschodem wieżyczki ustawiłem, że tak powiem normalnie :D
Tak na skos ustawiłem sobie, z odstępami ok. 4 kratek żeby nie leciały 2 kamienie w 1 żołnierza. Więc zaczynam grać dalej. Szykuję się na północny zachód, w którym jest 6 piechurów z mieczem :D

POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

No, to jesteś na dobrej drodze. Jak będziesz juz miał z 20- 30 łuczników, zrobi sie łatwiej.
ODPOWIEDZ