[Mapy sieciowe] PAKER TEAM INFO

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum

Post autor: woloszek »

A kto powiedział, że ruiny zamku mają dać jakiekolwiek możliwości taktyczne? :D Nie ma dużo gór ? faktycznie ok 60 to nie dużo o.o. Co do reszty sprawdzę (obiekty na pewno poprawię), a fałdowanie terenu? - ogólnie nie zajmowałem się nim, poprawiłem tylko straszne dla oka błędy, choć ogólnie jest ok. Dzięki za uwagi :wink:
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum

Post autor: janosiczek »

Zostawić startowe budynki na Center Castle dla wersji 4p czy dać na początek tylko spichlerz ? + sporo pomocników i bobów

16 pomocników i 8 budowniczych ?

Oraz ile dać jedzenia ?
Dać drastycznie mało czy wręcz przeciwnie ?
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum

Post autor: Florek »

A tak się zastanawiam, czemu choć raz nie dasz normalnej, przez co rozsądnej ilości surowców i poddanych? Warunki startowe na Twoich mapach to mój główny argument, dlaczego uważam większość z nich za niepewne i nieprzewidywalne (w negatywnym tego słowa znaczeniu). :|

Kontrując od razu nadchodzący argument o urozmaiceniu i nieszablonowości Twoich rozwiązań - to by miało sens, gdyby były one przemyślane i dokładnie przetestowane pod kątem każdej mapy, a tak bije od nich zwyczajną losowością.

Od razu też wyjaśnię co rozumiem przez "normalne":

Kod: Zaznacz cały

- 60-80 kamienia
- 50-60 drewna
- 40-60 złota
- 40-60 wina
- 25-40 chleba
- 10-30 kiełbas
- 10-30 ryb

- 3-6 budowniczych 
- 4-6 pomocników
Takie ustawienia zapewniają komfortową i uporządkowaną grę, są "user friendly". Popularne i sprawdzone, dowodzi tego KaM Remake TOP20 maps, wśród których większość warunków startowych na mapach mieści się w tych właśnie przedziałach. :wink: Z budynków naturalnie TYLKO spichrz - ulokowanie szkoły i gospody rzutuje w ogromnym stopniu na funkcjonowanie miasta przez całą grę, więc zostawienie graczowi tutaj wyboru to jedyne słuszne rozwiązanie.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2012, 23:32 przez Florek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum

Post autor: woloszek »

Ok Florek, ale ta mapa jest ogromna 256x256 i jak budowa będzie powoli szła, to nikt nie będzie grał. A kto weźmie PT na więcej niż godzinę? Co do surowców, to dałbym mało kamienia, gdyż wokół jest sporo skał.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum

Post autor: Florek »

To nie ma znaczenia, że mapa jest ogromna - to wpłynie tylko na czas przemarszu wojsk. Niestandardowe pt? No ok i co, zaprojektujesz mapę pod 90pt i co powiesz 90% graczy, który grają 55-70pt? To chyba oczywiste, że mapy trzeba optymalizować pod najbardziej popularne ustawienia (60pt)!

To, że w okół jest dużo kamienia nie ma żadnego znaczenia, 60-80 to i tak jest ta optymalna ilość, żeby zbudować kamieniarzy i ciągle mieć pewną rezerwę, która będzie topnieć przy szybkim tempie budowy dróg.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum

Post autor: ChrisEggII »

Janosiczku, te leśniczówki tam mi bardziej przeszkadzały niż pomagały. Zabierają mi tylko miejsce, zwłaszcza na pozycji północno-wschodniej.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum

;) pisze:Janosiczku, te leśniczówki tam mi bardziej przeszkadzały niż pomagały. Zabierają mi tylko miejsce, zwłaszcza na pozycji północno-wschodniej.
już nie ma żadnych dodatkowych budynków.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej

Post autor: Bo_co »

'Center Castle' , 'the same rocks'
Zmiany, które wprowadzacie, widać na pierwszy rzut oka :p Bez podpisu autorów widać, kto nim jest ;]

Mapa jest świetna, jedna i druga, jedne z najlepszych .
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum

Bo_co pisze:'Center Castle' , 'the same rocks'
Zmiany, które wprowadzacie, widać na pierwszy rzut oka :p Bez podpisu autorów widać, kto nim jest ;]

Mapa jest świetna, jedna i druga, jedne z najlepszych .
Dzięki !
Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik Forum

Post autor: Luki »

Florek pisze:A tak się zastanawiam, czemu choć raz nie dasz normalnej, przez co rozsądnej ilości surowców i poddanych? Warunki startowe na Twoich mapach to mój główny argument, dlaczego uważam większość z nich za niepewne i nieprzewidywalne (w negatywnym tego słowa znaczeniu). :|

Od razu też wyjaśnię co rozumiem przez "normalne":

Kod: Zaznacz cały

- 60-80 kamienia
- 50-60 drewna
- 40-60 złota
- 40-60 wina
- 25-40 chleba
- 10-30 kiełbas
- 10-30 ryb

- 3-6 budowniczych 
- 4-6 pomocników
Takie ustawienia zapewniają komfortową i uporządkowaną grę, są "user friendly". Popularne i sprawdzone, dowodzi tego KaM Remake TOP20 maps, wśród których większość warunków startowych na mapach mieści się w tych właśnie przedziałach. :wink: Z budynków naturalnie TYLKO spichrz - ulokowanie szkoły i gospody rzutuje w ogromnym stopniu na funkcjonowanie miasta przez całą grę, więc zostawienie graczowi tutaj wyboru to jedyne słuszne rozwiązanie.
Gusta i guściki. Ja z tych map grywam tylko Cursed Ravine. I jak większość tych TOP map, nie podoba mi się ograniczona ilość zasobów.

75% gier na tej mapie trwało po 2,5 h lub więcej i nie było złota- nie znoszę takiego czegoś. Autor powinien dać przynajmniej złota na minimum 3,5-4 h gry.( najdłuższa grałem 3 h 52 min na tej mapie).

Acros Desert z tego powody jest jedna z najgorszych map dla mnie- tam to złoto na 2 h jest tylko.

A patrząc na top- Króluje Same Rocks. Czyli jednak większość graczy lubi dużo zasobów i poddanych na start. Dla mnie 4 boby to absolutne minimum i 5 pomocników, a wolałbym nawet aby było 5-6 bobow i 6-8 pomocników.

Zasoby startowe to kolejna rzecz, której nie znoszę w tych mapach. Za każdym razem przez to gra jest monotonna. Bo obowiązkowo złoto to pierwsza rzecz do budowy po tartaku- a ja nie lubię mieć narzucanego sposobu budowania. Dlatego złoto optymalne to dla mnie 60-75- wtedy można np porobić sobie pierw żelazo, lub farmy pod koniki.
Co do kamieni i desek się z tobą zgodzę- tyle co podałeś w zupełności starczy, choć desek wole mieć z 60:P

Budynków startowych też nie lubię mięć- nigdy nie są ustawione tak, aby mi pasowało i tylko przeszkadzają często. Żarcia tez mało. 120 to dla mnie minimum, i to nie z połową wina. Oczywiście grywam często na takich warunkach co wymieniłeś, ale uważam je za mniej atrakcyjne, bo wymuszają ten sam schemat rozbudowy.

Uważam również tak nawiasem mówiąc, że na start zawsze powinna być odblokowana i szkoła, i gospoda. Nie widzę ni krzty logiki, czemu szkoła blokuje gospodę. To samo z drwalem- po gospodzie powinno odblokować i kamieniołomy, i drwala. By to przyspieszyło grę o te 5 min przynajmniej, co by skutkowało tylko liczniejszym wojem, i przez to ciekawszymi walkami.

Co do samego CC- parę rzeczy jeszcze trzeba dopieścić. I usunąłbym szkole i gospodę, odblokowując jednocześnie oba, coby naraz było można postawić od razu.

Ale generalnie mi się podoba.
ODPOWIEDZ