[Mapy sieciowe] PAKER TEAM INFO

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

[Mapy sieciowe] PAKER TEAM INFO

Post autor: janosiczek »

13.10.2012
Hello !

Nowy remake i koniec robienia map ? Nie ! Przed Wami chyba jeden z najpiękniejszych okresów w roku ! Na gwiazdkę będzie gwiazdor ! Nie tylko przyniesie Wam rózgi i prezenty ale także nowego rimejka :) juhu !

Co do kama i map PAKER TEAM, tym razem będzie naprawdę gorąco, po poprawieniu ponad grubo 20 map... zacząłem pracować nad kilkoma projektami map, mając doświadczenie i nuż na gardle w postaci innych dobrych map konkurentów... trzeba się bardziej starać aby nadal być w czołówce maperstwa. Wam powiem jako jedni z nielicznych jakie mapy mam w przygotowaniu złapcie za fotele się !

- Back to Border [256x256][eco][8 players][2v2v2v2 albo 4v4]
- The Same Rocks 1.5 [256x256][eco][8 players][4v4]
- Bad Mountains [144x256][eco][8 players][3v5]
- New World Order [192x192][eco][8 players][2v2v2v2 albo 4v4]
- City of Gold [nowa wersja][rozmiaru nie pamiętam :P ][tac][---------][----------]


Oprócz tego planuję z moją drużyną zrobić pełnokrwistą kampanię dla jednego człowieka. Przewidywany czas ukończenia gdzieś w granicach 2013 roku.

Wracając do map chciałbym nieco szerzej napisać o najnowszej mapce a mianowicie Back to Border:

Inspiracje brałem na podstawie już istniejącej mapy Border River. Mapa, żeby nie było niedomówień jest w 100% pomalowana od początku. Mam, ba jestem prawie pewny że jak uda mi się wszystko ładnie pofałdować i porobić klimatyczne miejsca.. zdobędę top map :P Na mapie znajdziecie bardzo dużo miejsca na rozbudowę, nietypowe przejścia, mosty, fajne skały i lokacje.
Mapa jest już w bardzo poważnym stadium zaawansowania.. trzymajcie kciuki !




03.10.2012
Jutro wychodzi nowa wersja naszej gierki, dlatego też tutaj chciałbym przedstawić wam listę zmian w moich mapach:

Jako, że zmieniłem bardzo wiele napiszę w kilku zdaniach o najwazniejszych kwestiach: poprawienie balansu na mapach, nowe fałdowanie, poprawienie surowców w spichlerzach.

Nowe mapy to:

A Clash of Kings - co-op
The Kings Says - taktyczna
The Same Rocks - eko
Clash - eko

Ogólnie to muszę Wam powiedzieć, że ja i moja cała ekipa : Woloszek, Luki, Szwarc84 przyłożyliśmy się aby w najnowszym wydaniu dać Wam produkt najwyższej jakości jakim są nasze mapy. Nie musicie sie obawiać, że któraś z map została pominięta. Mieliśmy tym razem dość dużo czasu, były 4 wersje relase candidate w których akurat miałem czas i byłem w domu więc miałem dużo czasu aby siedzieć w edytorze. ;)

I chciałbym jeszcze napisać o jednej mapce która miała duży problem z balansem a mianowicie Game of Thrones - wiele dni spędziłem na niej aby poprawić ten balans i w najnowszej jej premierze macie 1v2 ! Balans został opoprawiony jak i sama mapa, dodanie więcej miejsc na budowę oraz dodanie gór które urozmaicają rogrywkę zachęcam do grania!

Polecam też Clasha i The Same Rock - jeśli chodzi o teren to jedne z piękniejszych moich map. Starałem się aby były to ciekawe mapy i tak jest w istocie! Będziecie się świetnie bawić tak jak ja !

Dobra to widzimy się w grze....


.....................................................................................
Bym zapomniał

Prace nad mapą 256x256 idą spokojnym krokiem.... rozpocząłem też pracę nad.... drugą mapą 256x256 ;) , oraz 176x176, te mapy trafią dopiero przy następnej wersji Remake wiec jest masę czasu! Tym bardziej że mapka 176x176 jest praktycznie ukończona ;P Gdybym się nie zajmował obecnymi mapami z pewnością trafiła by już do jutrzejszej edycji. :P

Dobra... o dalszych pracach będę informował.





05.08.2012
Prace nad pierwszą mapą 256x256 idą spokojnym torem ku ukończeniu. Ale dzisiejszy news nie będzie o niej.

Przez kilka dni długo przesiadywałem na fotelu ze skóry z fajką. Skupiałem myśli nad .. . .. mapą. Która nie była by powieleniem standardowych map z KAM, a wniosła by coś ciekawego nowego, jakiś nieprzewidziany teren. Wydaje mi się, że coś takiego znalazłem. W sumie zrodziły mi się w głowie 2 pomysły, które chciałbym zrealizować. Tym razem chciałbym położyć nacisk na...

Trzymajcie kciuki.






05.08.2012
Rzuciłem na siebie czar "edytor" no i ba... mapa jest :D
na razie mały skrawek... ale jestem dobrej myśli.. najważniejsze że mi się chcę. Mapa po namalowaniu w edytorze będzie wymagała ogromu pracy....
nie przestawajcie trzymać kciuków !

04.08.2012

Ogłaszam oficjalnie:

Rozpoczynam pracę nad mapą o wymiarach 256x256
Jako, że przy tak dużych rozmiarach mapy nie ma "pitu pitu" jak to było w przypadku map o wymiarach 112x112 np. Trzeba będzie stworzyć coś interesującego i ciekawego z dużą ilością klimatycznych miejsc, dlatego też daje sobie dużo czasu na jej zrobienie i już dziś ogłaszam, że mapa pojawi się w przyszłych aktualizacjach K&M, chcę bowiem postawić na "fantazję" podczas tworzenia terenu i dać Wam coś eXtra.

Mam już pewne pomysły w głowie które można było by wykorzystać. Na pewno będziecie zadowoleni. Postaram się z moją drużyną aby każdy skrawek mapy był naprawdę dobry.

Trzymajcie kciuki otwieram edytor ;)



31.07.2012

Ukończyłem pracę nad nowymi mapami oraz nad poprawieniem obecnych.

Wszystkie aspekty mapy zostały poprawione w każdej KURNA mapie :)

- fałdowanie
- poprawa balansu
- dodanie surowców ( góry, węgiel, złoto w niektórych mapach*)
- dodanie nowych przejść w niektórych mapach
- poprawienie nieco wyglądu map ( tylko niektórych)
- dodanie więcej pomocników i budowniczych przez co rozgrywka będzie nieco szybsza
- Poprawienie krytycznej mapy Heroes of Might and Ax I w końcu jest grywalna dla wszystkich graczy ! JUHU :)
- Poprawienie lokacji u większości graczy na mapie The Kingdoms, mapa jest czadowa !
- dodanie nowej mapy taktycznej (!) wielu o to zabiegało więc zrobiłem !
- dodanie nowej mapy co-op (!!) wielu też o nią pytało więc zrobiłem :)
- zmieniłem też nieco nazwy niektórych map na bardziej odpowiednie

Ja i mój team spędziliśmy wiele godzin, dni, tygodni nad mapami, ja sam w pewnym momencie ... siedziałem nad nimi codziennie bo wciąż mi coś się przypominało, czy tam coś poprawiłem

Tym razem nad mapami w większości czasu spędził Luki i to on swoim bystrym okiem wyłapywał to co mu przeszkadzało lub co by chciał aby zostało zmienione lub szukał błędów na mapie.

Aktualna paczka zawiera... 31 map ! I jest to masa dobrych map. Co najważniejsze każda z map jest inna na każdej trzeba nieco inaczej grać.
W nowej paczce poznacie nowe mapy takie jak:

- A Clash of Kings - moja pierwsza mapa Co-Op opracowana z Lukim, na niej przeżyjecie piękne długie walki... z komputerem (!)

- Clash - mapa ekonomiczna, bardzo dobre i przemyślane lokacje, piękna mapa, z dużą ilością przejść i klimatycznych miejsc.

- City of Gold - pierwsza mapa taktyczna (!), ale inna niż wszystkie taktyczne mapy jakie widział KAM w multi, bowiem na niej przeniesiecie się do miasta Majów i tam stoczycie.. bitwy...

Tak tylko albo aż 3 nowe mapy ! ale będziecie na nich grać aż uszy będą się trzęsły !!!

link nieaktualny
Ostatnio zmieniony 03 lis 2012, 14:21 przez janosiczek, łącznie zmieniany 294 razy.
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

to widzimy się na mapie za rok ;)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Taki podział tematów z Twoimi mapami już średnio mi się podoba...

Skoro nie wstawiłeś tu jeszcze żadnej mapy, tylko samą zapowiedź, mam następującą propozycję: ten temat pójdzie do kosza, poprzedni z Twoją mapą przeniosę tutaj, a Ty wszystkie nowości będziesz dodawał do niego, zamiast zakładać nowe, jak to mówią zasady działu. Linki i opisy będą trafiać do pierwszego posta. OK?
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

kuba11100 pisze:Taki podział tematów z Twoimi mapami już średnio mi się podoba...

Skoro nie wstawiłeś tu jeszcze żadnej mapy, tylko samą zapowiedź, mam następującą propozycję: ten temat pójdzie do kosza, poprzedni z Twoją mapą przeniosę tutaj, a Ty wszystkie nowości będziesz dodawał do niego, zamiast zakładać nowe, jak to mówią zasady działu. Linki i opisy będą trafiać do pierwszego posta. OK?
Właśnie Kubo chciałbym tylko zmieniać pierwszy post i dodawać grafiki i download, Tamten temat w sumiie można było by usunąć a ten zostawić...
Tak mi się wydaję.

------

Już się tym zająłem. Zmieniłem temat posta i będzie on służył pomocy dla nowych i chętnych do robienia map.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

...a więc tak, po grze 4v4 (wspólna) ocena mapy 9/10.

Gracze na początku rozgrywki narzekali na zbyt małą ilość złota w spichrzu. Osobiście uważam, że taka ilość wystarczy, gdyż potrzebne nam złoża znajdują się bardzo blisko.
Poprawić należałoby:
- dojście do surowców (np. w kilku miejscach nie można zbudować kopalni żelaza);
- wyrównać teren (nawet po wyrównaniu terenu przez budowniczego, niekiedy nie można zbudować drogi)
- więcej ryb w wodzie;
- poprawić lokacje wież (na co komu wieża, gdy nie da się zbudować do niej drogi). W sumie to wieże są niepotrzebne, lepiej, gdy gracz sam odkrywa teren, a nie wieże (sporą część).

Polecam!! :-)
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

woloszek pisze:...a więc tak, po grze 4v4 (wspólna) ocena mapy 9/10.
Polecam!! :-)
Już zostało to poprawione. Kolejna Finalna wersja idzie do Lewina po czym do Remake ( mam nadzieje na 96%)
I mam zaszczyt poinformować ukończyłem kolejną mape info w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Przeprowadzone przeze mnie obserwacje pokrywają się z tymi woloszka (wymieniałem w trakcie gry :P).

Moim zdaniem po za kwestiami estetycznymi i technicznymi najważniejszą sprawą jest usunięcie wież, są zbędne.

Zacytuję jeszcze swój post z innego tematu:
- Pozycja gracza 5, węgiel w lewym górnym rogu można by trochę wygładzić. Jeśli chcesz, aby nadal pozostał niezdatny do użytku to ok, ale w obecnej formie nie wygląda dobrze. To samo tyczy się węgla na południe od jego pozycji przy jeziorze - wygładzić.
- Rejon wież gracza 8, bardzo niestarannie ułożone tilesy, szczególnie w okolicach gór złota i żelaza.
- Pozycja gracza 8: zbyt wiele drzew na prawo od spichrza, rozrzuciłbym je po nieco większym obszarze i zmniejszył ich nasycenie.
- Droga nie daje graczowi 8-mu żadnych korzyści, proponuję poprowadzić ją w stronę lasu i może też trochę na północ.
- Węgiel na prawo od wież gracza 8 - ja bym tą węglową górkę wygładził, albo użył innej tekstury, bo w obecnej postaci wygląda źle.
- Droga nie zapewnia żadnych korzyści graczowi 1-mu, proponuję pociągnąć ją jeszcze prosto na północ.
- Duży most jest nieco nierówny, spróbuj poprawić go trochę - mnie się udało!
- Złoża żelaza przy brzegu na lewej stronie mostu są nienaturalnie płaskie.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Przypomniało mi się, że gracze grający po lewej górnej stronie, skarżyli się na błąd związany z kamieniem (kamieniarz nie chciał pracować). Ja grałem od zachodniej strony i nie miałem tego problemu.

EDIT:

Ściągnąłem tę poprawioną mapkę.
- Po co dałeś po 2 spichrze? Na południu pod tym zbiornikiem wodnym, już na zieleni jest odrobina wody (wygląda to bardzo niechlujnie, również nieciekawie na płn-zach. z wodą).
- mógłbyś zrobić tak żeby na północy, tam gdzie kończy się woda, dać możliwość budowy choć 1 kopalni żelaza? skoro są złoża, to fajnie byłoby je wykorzystać.

Co do drugiej mapy to wygląda ciekawie. Ta woda ma tak wyglądać, że prąd biegnie w każdym kierunku? Szkoda, że nie ma w niej żelaza. Gdyby było to każdy z pewnością by na niej grał. Dodałbym też więcej drzew.

Problem z kamieniem może być spowodowany tym, iż te góry kamieni są za wysokie (nawet mają inny kolor) - tak mi się wydaję.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

woloszek pisze:Przypomniało mi się, że..........
Obejrzałem.. poprawiłem, nowsza wersja powinna być niebawem, info w pierwszym poście.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Ostatnia mapa wymaga godzin pracy jeszcze, wygląda na nie ukończoną. Jest pusta i płaska, teren nie jest urozmaicony. Te pnące się pod górę wodne języczki wyglądają nierealistycznie.

Polecam zwolnić tempo i popracować nad obecnymi mapami miast wypluwać wciąż nowe.
ODPOWIEDZ