[Mapy sieciowe] Florek

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

[Mapy sieciowe] Florek

Post autor: Florek »

Witam, w kręgu moich zainteresowań znajduje się tworzenie wyłącznie misji do trybu multiplayer w zgodności z KaM Remake.

#1
Tytuł: Chase Around Volcano
Opis: Wieloosobowa mapa dla 6-ściu graczy o rozmiarach 112 x 112 przeznaczona do gry w konfiguracji 3v3. Lasy, kotlinki i jeziorka opasające wulkan znajdujący się na środku mapy tworzyć będą groteskowy klimat w obliczu przelewającej się krwi. :)
- Mała ilość zasobów startowych
- Dość losowo rozrzucone zasoby, każdy jednakże ma możliwość podłączenia się do żelaza jak i złota.
- Wiele wąskich przesmyków i przejść umożliwiających wybranie stosownej drogi do przeciwnika.
- Zasoby umieszczone w sposób, który wymaga rozległej, jak na rozmiar mapy ekspansji.
- Stosunkowo niewiele miejsca do rozbudowy, co wraz z niewielkimi zasobami startowymi czynić będą mapę na prawdę wymagającą!

Obrazek

Download: http://www.speedyshare.com/file/fB3AP/C ... olcano.rar (update: 28.02.2012, 21:05)
(mirror utworzony: 2012/03/03)

Link do tematu (przydatne w lobby): http://tinyurl.com/Florek-map

#2
Tytuł: Welcome to the Jungle
Opis: brak

Obrazek

Download: http://speedy.sh/RRUhg/Welcome-to-the-Jungle.rar
(mirror utworzony: 2012/04/28 14.16)

Podziękowania dla koczisa12, który swoimi bezcennymi radami przysłużył się w pracach nad mapką. :)

Liczę na opinię i konstruktywną krytykę, która posłuży szlifowaniu tego fachu. :)

Pozdrawiam, Florek.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2012, 18:58 przez Florek, łącznie zmieniany 17 razy.
Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR »

Jeśli nie jest to zarys, a gotowa mapa to jest zdecydowanie zbyt płaska. Brzydko i nienaturalnie to wygląda. Góry też mi się nie podobają, chociaż pomysł ogólnie niezły. Widać pewne dysproporcje w dostępie i ilości zasobów zwłaszcza żelaza, ale domyślam się, że to zamierzone. Woda płynąca w różnych kierunkach też nie wygląda dobrze. To tak z grubsza, nie przyglądałem się. Popracuj ;)
KAMPANIA:
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Witaj, dzięki za błyskawiczny odzew. :) Dokonałem kilku poprawek.

Twoje uwagi były solidnym kopem motywacyjnym, teren został pofałdowany, natomiast nie wiem co Twoim zdaniem powinienem zrobić z górami? Brak mi chyba koncepcji jak mógłbym je ulepszyć. :P

Kierunek spływu wód jeszcze nie został zrobiony, czym prędzej się tym zajmę.

Dysproporcja w zasobach to zamierzone działanie, gra nie będzie zbyt "symetryczna". Idąc w drugą stronę, mam nadzieję, że nie będzie zbyt nie wyważona.

Wyczekuję dalszych uwag, Florek.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

3v1 ? Bo tej z prawej to co on tam robi ?Daj go na dół z prawej...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 10:47 przez janosiczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Nie chciało się wszystko na jednym screenie zmieścić, a sklejanie to mozolna robota, ta "mini" mapa to tylko podgląd. Zawsze możesz ściągnąć i sprawdzić jak wygląda, zarówno w ogóle jak i szczególe. :)
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Ładna mapa. Zbyt gęsto robiłoby się na północy, gdy gracze, zamiast myśleć o rozszerzaniu horyzontów oraz swojego panowania, zbroiliby każdy przesmyk z obawy przed samym sobą. Zamiast rozwijać się gospodarczo, właziliby sobie wzajem na głowy, by przyłączyć o jedną kopalnię więcej. Gracz na południowym zachodzie ma najdalej ulokowany węgiel. I to nawet dobrze, czego nie mogłaby powiedzieć reszta uczestników tej uroczej sielanki. Umieść może gracza północno-wschodniego co najmniej na środku, aby ciepłotą swego jestestwa mobilizował co rusz własnych rywali.

Ach, i zmień tytuł mapy. Okropny jest natenczas.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Dzięki, przeprowadziłem w edytorze małą symulację zabudowy każdego z gracza do poziomu wioski po 45-50 minutowym czasie pt i muszę stwierdzić - będzie ciężko! Generalnie przy rozsądnym planowaniu i odważnej ekspansji miejsca z pewnością i na ekonomię żywnościową nie braknie, problem pojawia się tylko w południowo-zachodniej lokacji jak i w północno-wschodniej, gdzie mimo iż gracz zasadniczo ma niemal największą powierzchnię to jest ona terenem trudnym i niedostępnym. Nieco rekompensują mu to użyteczne lasy, które mogą posłużyć do stworzenia hordy żołdaków, a wycięte mogą zostać zagospodarowane.

Zainteresowała mnie Twoja uwaga dotycząca przesunięcia pozycji gracza szóstego (owy północno-wschodzi) bardziej na środek. Wydaje mi się to posunięciem dość niebezpiecznym i wprowadzi mocne ryzyko kolizji z graczem środkowym północnego sojuszu, jako, że i tak będzie on musiał wyjść po za swoją piaskownicę otoczoną rzeką na południe - po żelazo. Przesunięcie jego pozycji na południe też może doprowadzić do nieprzyjemnej sytuacji wzajemnego wieżowania się z graczem zielonym (południowy wschód).

Kolejną kwestia, znów dotycząca tego nieszczęsnego potwora z lasu i bagien są jego zasoby węgla. Te umieszczone w samych północno-wschodnim rogu mapy wystarczają zaledwie na pokrycie potrzeb mennic, natomiast te na południe od pozycji gracza środkowego posłużą mu (żółtemu) do przemysłu ciężkiego i tu pojawia się problem - owy leśnik pozostaje niemal bez węgla! Dlatego też zastanawiam się nad wycięciem w lesie małej, ponurej odkrywki węgla, na wschód od bagnistych bajorów.

Wraz z symulacją rozbudowy liczyłem, analizowałem i obserwowałem warunki startowe, co mniej więcej się rekompensuje i balansuje po obu drużynach. Na pewno sporą przewagą będzie tu znanie swoich atutów i odważne kroczenie od początku obraną ścieżką niźli błądzenie i szukanie wśród zakamarków.

Nazwa mapy również w moim odczuciu nie trybi, zostanie zmieniona, może masz jakąś propozycję?

Wciąż interesują mnie nowe uwagi i sugestie, bo chciałbym zdążyć wysłać mapę do Remake teamu przed ukazaniem się nowej wersji. Daję sobie tak z 2-3 dni.

Pozdrawiam, Florek.
Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR »

Jeśli chodzi o góry to dobrze by było jakby góry kamienia wyglądały podobnie jak góry z żelazem, natomiast te drugie były trochę bardziej pofałdowane
KAMPANIA:
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Update mapy - powiększyłem zasoby złota dla gracza w prawej górze, jak i dodałem trochę węgla do jego wspólnej puli z graczem środkowym. Edytowałem rzeki ręcznie w edytorze KaM Remake, ze względu, że w edytorze Kroma nie mogę otworzyć mapy. Dodałem wiele obiektów, poprawiłem niektóre brzydkie łączenia i przejścia tilesów (szczególnie te na lewym moście).

Zależy mi szczególnie na Waszej opinii dot. wód, reszta już w sumie jest ukończona.

Pozdrawiam, Florek.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

W końcu zobaczyłem mapę. I powiem tak. Za bardzo płaska, gracze mają mało przestrzeni do rozbudowy. Postaraj się o rozmiar 192x192 :)
ODPOWIEDZ