[Mapy sieciowe] Piko

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

[Mapy sieciowe] Piko

Post autor: Piko »

Mapy: (screeny minimalnie nieaktualne)

South Island wersja z 22.09.2012
Rozmiar: 192x192
Ilość graczy: 8
Screen:
Obrazek

Mapa umieszczona w KaM Remake


Marshland wersja z 22.09.2012
Rozmiar: 192x192
Ilość graczy: 8
Screen:
Obrazek

Mapa umieszczona w KaM Remake


Neighborhood Clash wersja z 22.09.2012
Rozmiar: 160x96
Ilość graczy: 4
Screen:
Obrazek

Mapa umieszczona w KaM Remake


Realm of War wersja z 24.07.2012
Rozmiar: 112x112
Ilość graczy: 4
Screen:
Obrazek

Gorąco zachęcam do grania i komentowania :wink:
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 18:10 przez Piko, łącznie zmieniany 44 razy.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Podoba mi się ta pierwsza mapka, tylko ten most jest taki... płaski. Mógłbyś go poprawić? ...i wtedy będzie git ;] Gracz w lewym górnym rogu mógłby mieć trochę więcej kamienia..
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Cze, jako że już zrobiłem kilka map, więc moge się już mogę ponarzekać na inne mapy.

"Villages on the both sides of river" v0.9

minusy:

- złoża węgla na dole z prawej za bardzo kwadratowe
- brzydki prosty most (niepofałdowany)
- brak upiększeń terenu, grzybki itd
- tundra na dole koło drzew widać jak pociągnąłeś pędzlem, brzydkie
- mapa za bardzo płaska, dorób minimalne wzniesienia... dla liftingu
- górny gracz ma cięższą przeprawę na dół niż dolny do góry
plusy:

+ ładne góry
+ ujdzie

ocena 6/10


"Snow Mountains": v0.8b

minusy:
- monotonny krajobraz
- po mapie widać, że zrobiłeś ją szybko i na kolanie, to tak jakbyś chciał zrobić dużą mapkę abyś nie mówił nie zrobiłem jeszcze 192x192
- woda płynie w różnych kierunkach
- gdzieniegdzie widać okrągłe wypustki od stempelków aby wywyższyć teren. Jak tam miało być to ok... jak nie to minus
- fałdowania szarych gór mnie jakoś nie przekonują...

plusy:
+ podjęcie się zrobienia mapy 192x192

ocena 5/10

uzasadnienie: Krok w tył jeśli chodzi o Twoje mapy. Pierwsza mniejsza była nieco lepsza.

porada: Postaraj się dłużej siedzieć w edytorze. +2 - 3h powinno być ok .
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

"Villages on the both sides of river" v0.9
janosiczek pisze: - złoża węgla na dole z prawej za bardzo kwadratowe [...]
- brak upiększeń terenu, grzybki itd
Poprawione
janosiczek pisze: - brzydki prosty most (niepofałdowany)
Nie potrafię dobrze wybrzuszyć mostu, więc zostawiłem go płaski, ale skoro tak dużo osób na niego narzeka, to go zmieniłem.
janosiczek pisze:- tundra na dole koło drzew widać jak pociągnąłeś pędzlem, brzydkie
Jaka tundra :?: . Ogólnie nie pojąłem o co co ci chodzi w tym zdaniu. Naucz się pisać tak, aby inni mogli zrozumieć, o co ci chodzi.
janosiczek pisze: - mapa za bardzo płaska, dorób minimalne wzniesienia... dla liftingu
Ok.
janosiczek pisze: - górny gracz ma cięższą przeprawę na dół niż dolny do góry
Jaką znowu przeprawę? :coongada::

"Snow Mountains": v0.8b

janosiczek pisze: -monotonny krajobraz
Tutaj się długo będę męczył, jest dużo pustego miejsca, a nie ma za bardzo co tam wstawić.
janosiczek pisze: - woda płynie w różnych kierunkach
A w jakim kierunku ma płynąć? To jest jezioro -_- . Ale ustawię wszystkie w kierunku południowo-wschodnim, skoro tak to źle wygląda.
janosiczek pisze: - gdzieniegdzie widać okrągłe wypustki od stempelków aby wywyższyć teren. Jak tam miało być to ok... jak nie to minus
Poprawię. Robienie wzniesień jest uporczywe i nie dziw się, że takie coś zostało.
janosiczek pisze: - fałdowania szarych gór mnie jakoś nie przekonują...
No dobra, poprawię.




Za chwilę dodam nową wersję pierwszej mapy (miałem dodać już, nawet zuploadowałem, ale znalazłem dodatkowy błąd i muszę go poprawić), drugiej dodam chyba jeszcze w tym tygodniu. Muszę przyznać, że jestem naprawdę zdziwiony, iż moja pierwsza mapa wypadła lepiej od tej drugiej :P
Ostatnio zmieniony 25 maja 2012, 16:07 przez Piko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

janosiczek pisze:- tundra na dole koło drzew widać jak pociągnąłeś pędzlem, brzydkie
Jaka tundra :?: . Ogólnie nie pojąłem o co co ci chodzi w tym zdaniu. Naucz się pisać tak, aby inni mogli zrozumieć, o co ci chodzi.
Jaki nerwisty -_-

Chodzi o ten drugi rodzaj trawy, tak to nazwałem bo z tym mi się kojarzy.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

janosiczek pisze:
janosiczek pisze:- tundra na dole koło drzew widać jak pociągnąłeś pędzlem, brzydkie
Jaka tundra :?: . Ogólnie nie pojąłem o co co ci chodzi w tym zdaniu. Naucz się pisać tak, aby inni mogli zrozumieć, o co ci chodzi.
Jaki nerwisty -_-
Popraw ten cytat, już dosyć dawno temu powinieneś to zrobić :roll:



Nareszcie, po tylu godzinach pracy, ukończyłem poprawianie swojej drugiej mapy! Teraz to nie jest byle co, tylko staranna, porządnie wykonana mapa. Wypadałoby ją wkrótce przetestować, prawda? :wink:
Awatar użytkownika
ElPolako
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:41
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: ElPolako »

Pierwsza mapa naprawdę mi się podoba. Jeszcze muszę się przekonać co do tej drugiej ;) Pierwsze wrażenie naprawdę pozytywne, a to ważne :)
...ale mogę się mylić.
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

W tej pierwszej mapie mam takie odczucie, że łatwiej się bronić graczowi na dole: mało miejsca na atak, góry osłaniają większość przejścia, resztę można łatwo zasłonić własnymi jednostkami i wytłuc atakujących do nogi. Z drugiej strony, górny gracz ma tam mnóstwo miejsca, przez co trudniej mu się bronić...
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Mixxer5 pisze:W tej pierwszej mapie mam takie odczucie, że łatwiej się bronić graczowi na dole: mało miejsca na atak, góry osłaniają większość przejścia, resztę można łatwo zasłonić własnymi jednostkami i wytłuc atakujących do nogi. Z drugiej strony, górny gracz ma tam mnóstwo miejsca, przez co trudniej mu się bronić...
W nowej wersji mapki dodałem parę gór, aby gracze 3. i 4. mieli równie dobre pozycje do obrony co 1. i 2.

Dodatkowo, we wszystkich mapach ustawiłem pozycje początkowe ekranu.
ObrazekObrazek
Obrazek
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Fajne mapki. Cieszą oko. Przemyślany kształt, chociaż (abstrahując od pierwszej) druga i trzecia zdają się nazbyt spłaszczone - nasi koneserzy fałdowań mieliby pole do popisu. Ja zaś upodobałem sobie Twój zamysł i przy nim też zostanę. Mapa druga daje powiew świeżości, trzecia natomiast to w ogóle myśl zamknięcia wszystkich graczy na jednym wspólnym terenie. Jatka może na niej okazać się fascynująca. Chociaż pobierać ani grać w nie raczej nie będę, masz u mnie już plus za coś więcej, aniżeli tylko fatygę.
ODPOWIEDZ