[Mapy sieciowe] Piko

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

ok masz prawo tak twierdzić, tylko mógłbyś podać co jest słabe, abyśmy mogli poprawić. Każda mapa wymaga dopracowań, nie tylko nasze.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

woloszek pisze:ok masz prawo tak twierdzić, tylko mógłbyś podać co jest słabe, abyśmy mogli poprawić. Każda mapa wymaga dopracowań, nie tylko nasze.
Dosyć często fałdowanie gór jest dosyć słabe, a mam tu na myśli to, że część płytek terenu jest podniesiona, a część nie. To wygląda bardzo brzydko :? Często też brakuje ozdób terenu, a czasami teren wymaga małego urozmaicenia.
To największe problemy map janosiczka, ale i tak trzeba by było owe mapki porządnie przejrzeć, aby poprawić wszystkie błędy.


Zrobiłbym screeny, ale na razie mam problem i nie mogę włączyć KaM Remake :(
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Jeśli chodzi o góry, to warto przed przystąpieniem do ich wypiętrzania, zapoznać się z tymi w kampanii TSK i TPR (zwłaszcza TPR). One powinny stanowić wzór. Nie głupim pomysłem jest, najzwyczajniej w świecie, włączenie edytora w "dwóch oknach" (co najmniej) - w jednym będzie mapa, którą tworzymy, a w drugim jakaś z oryginalnej kampanii. Dzięki temu mamy możliwość stałego "podglądu", co z pewnością jest bardzo pomocne. Oczywiście żadne to odkrycie, ale wiele osób i tak o tym zapomina. Zawsze można też "skopiować" jakąś górę, czy pagór z TSK, TPR. Wymaga to oczywiście sporo pracy, ale zagwarantuje ładne wzniesienia, których nie można nazwać monotonnymi.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Widziałem góry z TSK i TPR i muszę przyznać, że nie są złe, ale szału nie robią. Osobiście doceniam prace Gogouda i na nim się wzoruję. Jak już mówiłem: nic nie jest idealne.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Kwestia gustu. Sam też tworzę raczej trochę inny typ gór, jak w TSK czy TPR.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Każdy ma swój styl i to dobrze, gdyż nudno byłoby oglądać wszędzie podobne góry. Tylko, żeby nie było monotonii, tj. tych samych fałdowań na mapie.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Wracam po dłuższej przerwie. Poprawiłem South Island, głównie fałdowania, na które najbardziej narzekano, ale także odległości niektórych surowców od spichrza, poprawiając w ten sposób balans.
Dodałem też więcej kamienia, drewna, złota i jedzenia, aby ci słabsi gracze nie marudzili.

Muszę przyznać, że nieźle się napracowałem, więc mam nadzieję, że to docenicie. Miło by było, gdyby ktoś chciał zagrać na mojej mapce.


A, jeszcze jedno - chciałbym wiedzieć, co myślicie o moim fałdowaniu gór - uważam, że są sporo lepsze od tych na mapie Marshland i chciałby wiedzieć, czy wy też tak uważacie.


Pozdrawiam
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Właśnie ukończyłem poprawianie wszystkich moich map, oraz zrobiłem jedną nową. Uważam, że mapy South Island i Marshland są bliskie perfekcji, ale ważne jest, czy wy też tak uważacie. Dlatego liczę na komentarze, których ostatnio zabrakło.

Utworzyłem też ankietę, aby dowiedzieć się, która z moich map najbardziej wam się spodobała, i w jakim kierunku powinienem dążyć tworząc nowe mapy.


Zarówno wasze komentarze, jak i glosy w ankiecie bardzo pomogą mi w tworzeniu nowych map, dlatego bardzo was proszę, abyście mnie nie olali jak ostatnio, bo na tym cierpi KaM Remake (mapy gorszej jakości).


Dlatego liczę na was i pozdrawiam,
Piko
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Ok nie oleję cię i napiszę, co nie co. Doceniam to, że zrobiłeś nową mapkę i jak twierdzisz poprawiłeś stare. Pomysł na najnowszą mapę bardzo dobry i tu duży plus, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Mapa jest w wielu miejscach bardzo płaska (nie ruszana opcją do podwyższania terenu). Góry i niektóre wzniesienia są zbyt ostre. Jeśli robisz wulkan lub lawę, to pamiętaj, aby była ona (lawa) "schowana" głębiej w skałach a nie na wierzchu. Owszem lawa może wypływać, ale w KaM brzydko to wygląda lub trzeba bardzo dużo czasu na to poświęcić. Inne mapy też mogłyby być lepiej pofałdowane, a góry mniej ostre (wierzchołki). Uprzedzając twój post, że atakuję twoje mapy, dodam, iż tak nie jest i fajnie byłoby gdybyś to zauważył. Jak na razie Marshland najbardziej mi się podoba, choć do perfekcji trochę jej brakuje.

Edit: Mógłbyś też zwrócić uwagę na to jakie drzewa rosną na jakim terenie, np. na tym najciemniejszym terenie rosną tylko świerki i żadne inne drzewa. Zauważ, że nawet drwal sadzi tylko takie drzewka na tym obszarze.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Piko pisze:Uważam, że mapy South Island i Marshland są bliskie perfekcji, ale ważne jest, czy wy też tak uważacie.
Cóż za reklama, cóż za odważne stwierdzenie! Nie mogłem przejść obok niego obojętnie. Bez namysłu ściągnąłem Twoje mapy z nadzieją, że po otworzeniu ich w edytorze dostanę olśnienia. No i niestety... nic takiego się nie stało. Zanim zaczniesz wypisywać takie herezje, może wpierw włącz monitor, przewietrz swój pokój, pooddychaj świeżym powietrzem... a przede wszystkim zejdź na ziemię. Pytanie teraz sobie zadaje: skąd u licha taka ocena? Dajmy na przykład mapę Marshland. Co w niej jest takiego fantastycznego? Kompletnie nie dostrzegam magii Twojego tworu. Pewnie nic by się nie zmieniło w moim osądzie, gdybym zagrał parę razy na tej mapie. To chyba przez moje okulary ;/. Marshland jest co najwyżej niezły... niech Ci woda sodowa do głowy nie uderza. Pomijając już fakt, że na mapie nadziubdziałeś praktycznie wszystkiego... wygląda to trochę jak rzygi po imprezie, a w każdym razie nie jest zachęcające. Trochę umiaru. Nie każdy skrawek mapy musi być w jakiś sposób zagospodarowany, może być to zwykła polana z kilkoma kamieniami. Widzę, że szaleństwo Cię dopada zwłaszcza przy "nakładaniu" gleb. Jak dla mnie za dużo tego. Mapy z kampanii tsk i tpr są zdecydowanie bardziej stonowane. Przyczepiłbym się jeszcze do:
-Słabo wyglądających urwisk
-Lasy to jakaś masakra... strasznie od nich stronisz. Są zbyt rzadkie, wszystkie są mieszane, każdy składa się z kilku drzewek. Zdecydowanie do poprawy.
-A gdzie ukształtowanie powierzchni ziemi? Chyba nie bardzo chce Ci się malować pędzelkiem z zakładki "Relief". Żenua!
-Dałoby się sklecić jeszcze kilka punktów, ale nie chce mi się... szkoda na to czasu. Na koniec tylko napiszę, że mapper, który nie zna możliwości zakładki "tiles" nie ma prawa twierdzić, iż jego mapy są "bliskie perfekcji".
Co jest w porządku:
- góry są całkiem "ok". W każdym razie znośne.
- "upiększacze" - patyki, kwiatki... porozstawiane dość sensownie.
- jakiś tam pomysł na te mapy masz.
Lepsza "South Island", ale też szału ni ma.
ODPOWIEDZ