Nowa organizacja działu

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Nowa organizacja działu

Post autor: kuba11100 »

Może niektórzy zauważyli już drastyczne odchudzenie działu do trochę ponad dwóch stron. Spokojnie, sytuacja jest pod kontrolą :)

Postanowiłem (w sumie to -iśmy) w końcu wprowadzić w życie nowy podział tych działów. Pomysł istniał już długi czas, ale jak dotąd nie doszliśmy do pełnego porozumienia (jak ktoś pyta, tak, sam mogę za to oberwać :P). Jak pewnie wiecie dział ten mocno cierpiał z powodu słabej organizacji i braku kopii zapasowych. Jeden temat na wszystkie problemy był kłopotliwy do przeszukiwania, utrzymania spójności i moderowania. Dział był pełny martwych linków. Z biegiem czasu było tylko coraz gorzej. W końcu, chciałem coś w tej kwestii zdziałać.

Od dzisiaj, stary dział "Nowe misje: pisanie skryptów i download" zostaje rozdzielony na trzy:

1. Nowe misje - tutaj mają trafiać tylko i wyłącznie tematy, w których prezentowana będzie jakakolwiek (gotowa choć w najmniejszym stopniu!) misja, dostępna do pobrania, bez żadnych próśb o pomoc (tylko opinie);

2. Pomoc w tworzeniu misji - tutaj będą trafiać wszystkie prośby o pomoc, oferty współpracy, informacje o skryptach itp. inaczej niż dotychczas, mianowicie na każdy problem będzie przeznaczony osobny temat. Temat zbiorczy z prośbami o pomoc zostanie zamknięty. Dział ten posłuży też jako miejsce na ogólne dyskusje dotyczące misji Fanów i ich tworzenia;

3. Archiwum misji - tutaj będą trafiać te tematy, które niegdyś prezentowały misje, jednak nie można ich z jakichś przyczyn już pobrać (zazwyczaj przez automatyczne kasowanie plików na serwerach hostingowych). Oczywiście, trzymanie tych tematów w nieskończoność nie ma sensu - przez jakiś czas będą widoczne, żeby ewentualnie ktoś, kto jeszcze te pliki posiada, mógł je ponownie udostępnić. Później cały dział najprawdopodobniej zostanie usunięty wraz z zawartością.

Mam nadzieję, że nowy podział bardziej przypadnie Użytkownikom do gustu i będzie w nim łatwiej odnaleźć wyszukiwaną zawartość, zaś moderatorom łatwiej będzie dzięki temu utrzymać porządek i egzekwować zasady. No, i że nie dostanie mi się za to :P (jak coś, to kilkoma kliknięciami można szybko wrócić do starego układu).
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Myślę, że jednak archiwum misji powinno zostać poddziałem w dziale "Nowe Misje", a nie tworzyć osobny dział.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Nigdy nie lubiłem zmian, ale jesli tutaj nie bedzie mądrości typu a'la janosiczek, biorę to w ciemno :D.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

@;): Martwe linki już od dawna są problemem i sami jeszcze nie mamy pomysłu, co dalej robić z tymi tematami. Czy jest sens trzymać je w nieskończoność? Stwierdziłem, że na razie taka opcja będzie najlepsza - tematy te powinny być przynajmniej wyraźnie oddzielone. Czy reszta "zarządu" zgodzi się na ich usunięcie, czy będą chcieli ponownego połączenia działów, czy tylko je ukryć, czy zdecyduje się na pozostawienie ich tak, jak teraz - zobaczymy, jeszcze nie ma pełnego porozumienia w tej sprawie.

@kaszub: Sam nie lubię zmian, nawet obecny układ wydaje się na razie jakiś dziwny. :P Ale najpierw zobaczmy, czy tak będzie lepiej.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

kaszub pisze:Nigdy nie lubiłem zmian, ale jesli tutaj nie bedzie mądrości typu a'la janosiczek, biorę to w ciemno :D.
Ja tu wam mapy sieciowe robię a wy co, takie coś. :obrazony:
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

janosiczek pisze:Ja tu wam mapy sieciowe robię a wy co, takie coś. :obrazony:
He, He. Czasem trzeba sobie pożartować :D.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Niektórzy z Was zauważyli pewnie małe dopiski pod linkami do ściągnięcia, brzmiące "mirror utworzony: data". Co z nimi robić? Krótko:

- Jeśli zaktualizowałeś mapę/paczkę i zamieściłeś nową wersję, usuń go;
- W przeciwnym razie pozostaw go bez zmian.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Mirek_KSW
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 23 wrz 2007, 14:16

Post autor: Mirek_KSW »

Może dołożyć jeden temat gdzie znajdowały by się pliki z gotowymi kompaniami lub mapami do grania w sieci, do ściągnięcia ?
Stop Islamizacji Europy!
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

kaszub pisze:Nigdy nie lubiłem zmian, ale jesli tutaj nie bedzie mądrości typu a'la janosiczek, biorę to w ciemno :D.
Ja się zgadzam jeśli nie będzie tu farmazonów a'la kaszub.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

janosiczek pisze:Ja się zgadzam jeśli nie będzie tu farmazonów a'la kaszub.
Ty chyba za dużo dziś wypiłeś, jeśli odpowiadasz (po raz drugi) na posta sprzed ponad dwóch lat.
[bez uśmiechu].
ODPOWIEDZ