[nowe misje] For King and Country

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

CieSla pisze:MISJA 13 : Na razie ta misja mnie zamurowała. Nie mam na nią pomysłu
Dziś krótko– opis później (pomęczcie się sami na razie).
Koszmarna misja, zwłaszcza na początku.
Będzie mi się chyba śnić po nocach.
TNL 16 była prostsza :P.

Jedna różnica.
FKC 13 przeszedłem wojskiem początkowym.
:)
Awatar użytkownika
CieSla
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 13:11

Post autor: CieSla »

Kaszub, zapoznaj się teraz z moją taktyką :)

Mam nadzieję, że to jest ta właściwa .
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Odparłeś atak z 15 minuty bez utraty ani jednego kusznika?
Jeśli tak, to wal śmiało dalej.
Ciesla, pisz w nowym poście, bo ciężko wracać do poprzedniej strony.
Awatar użytkownika
CieSla
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 13:11

Post autor: CieSla »

Podałem wszystkie opisy przejścia misji tej kampanii. Cały post na 4 stronie tego tematu :)
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

FKC 13.
Jak już wspomniałem, tam gdzie się da- przechodzę bez rekrutacji.
Początkowa bitwa ciekawa, no i nie ma się co spieszyć (lepiej dobrze się ustawić)- i tak nie uratujemy warowni, gospodarstwa, warsztatu i kamieniołomu- byle zdążyć przed zniszczeniem spichrza.
Jedna podpowiedź: na początku nie próbujmy odbudowywać gospodarstwa- jakoś denerwuje to zielonych, którzy nas wtedy często nawiedzają.
Mając mało wojska, musiałem opierać się w dużej mierze na wieżach (10 w sumie- 6 na północy, 4 na wschodzie).
CieSla pisze:zostało mi 12 kuszników ( wszyscy ) i 19 mieczników.
To sporo Ci zostało—mnie kusznicy i tylko 6 mieczników, ale za to później zginął już tylko 1 miecznik- na samym końcu.

Najpierw kuszenie południowo-wschodniego, później północnego, na koniec północno- wschodni.

0:47 zniszczona warownia południowego czerwonego;
0:49 odparcie dość groźnego ataku zielonego;
1:01- 1:11 zniszczenie reszty zabudowań czerwonego na południu i początek kuszenia zielonego;
1:56 zburzony ostatni budynek północnego zielonego;
2:23 frontalny atak na resztki armii czerwonego.

Czas 2:35. Statystyka- utraconych- 91, pokonanych- 958. Spore straty wśród cywilów, zwłaszcza na początku.
Można szybciej- 5 minut mam od ręki, a więcej- może?

CieSla pisze: Już chyba wiem jakie są warunki zwycięstwa w większości misjach ekonomicznych. Musimy rozwalić wszystkie - spichrze, szkoły, gospody, warownie, kopalnie żelaza i węgla, budynki produkujące broń oraz hutnice.
Nie zawsze…
Np. w FKC 13 oprócz budynków standardowych (spichrz, szkoła, warownia) należy zniszczyć jeszcze trzy (dokładnie trzy) budynki. Pół godziny na przyspieszeniu zajęło mi szukanie, które.
W 11- również 3 dodatkowe budynki.
W 14 misji trzeba zburzyć grupę budynków w pewnym, konkretnym miejscu, a w innym wcale nie ma konieczności niszczenia warowni i spichrza. Nie powiem, w którym- po co innym odbierać radość z samodzielnego ich znalezienia.
W misji 6- taktycznej z rekrutacją- wszyscy pomocnicy wroga muszą być martwi, dodatkowo wszystkie budynki produkujące broń- łącznie ze stajnią i ratuszem oraz mennica- zniszczone.
Czyli w każdej misji coś innego- to było irytujące.

CieSla- No to została nam misjia 10 :).
Awatar użytkownika
CieSla
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 13:11

Post autor: CieSla »

Kaszub, jak ty to robisz, że tylko 1 miecznik Ci zginą przy końcu?
Mi jak zostało 12 kuszników i 19 mieczników ( dzięki dobrej taktyce, można powiedzieć - przechytrzenie ) to na końcu zostało mi ich 3, a dorobiłem jeszcze 12 kuszników do mojego ostrzału i dopiero wtedy pokonałem wroga. Jak zwykle mistrz pokazuje klasę :)

Co do niszczenia budynków, źle się wysłowiłem. Mi chodziło o to, że oprócz głównych budynków musimy zniszczyć jakby co te : bla bla bla :D
Zaraz poprawiam.


A co do misji 10... Nie gram w nią, ponieważ tak jak pisałem, jest zbugowana : wojsko wroga szaleje po całej mapie, wieże i ostrzał nie atakują wroga .

PS. czy w tym dziale można zareklamować daną kampanię? Chciałbym zobaczyć co sądzą o niej inni gracze i zobaczyć ich wyniki :)
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Bez rekrutacji, nie mogę pozwolić sobie na straty.
To nic trudnego.
Miecznicy w trzech grupkach– po dwóch, stoją pomiędzy wieżami, za nimi 11 kuszników.
Kusznik wyciąga wrogie oddziały z ich pozycji.
Gdy przyjdą do mnie, to co najmniej połowa dostanie kamieniem w łeb, a z resztą radzą sobie kusznicy. Miecznicy są tylko po to, aby nikt nie przedostał się do kuszników i tę krótką chwilę wytrzymują. Powtarzam to tak długo, aż wróg traci armię. Ostatni miecznik zginął w bitwie z 12 ciężkiej jazdy na samym końcu, bo nie chciało mi się już ich zwabiać do mojego obozu.
Oczywiście czasem męczące jest powtarzanie jednej bitwy, ileś tam razy- ale coś za coś.

Misję 10 przeszedłem, a w zasadzie zniszczyłem wszystkie wojska wroga i zburzyłem budynki standardowe, ale jak zwykle trzeba jeszcze coś- nie miałem już siły wczoraj, spać się chciało :).
Opis później.

Reklama?
Chyba cały czas ją reklamujemy
Awatar użytkownika
CieSla
Użytkownik Forum
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 13:11

Post autor: CieSla »

Czyli mógłbym tutaj zareklamować " The Western World " ? :)
To znaczy nie w tym temacie, tylko dziale " Nowe misje "
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

TWW jest opisana w [nowe misje] Dark Lord.
Gdzieś na ostatnich stronach (41- 44) jest rozmowa o niej i moje opisy przejścia.
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Co do misji numer 9, jest pewien trik, który należy wykorzystać. Otóż należy wycofać jak najwięcej oddziałów z pól walki (szczególnie przy jeździe - taki duży oddział na początku jest bardzo przydatnych). Następnie wszystkimi wycofać się w jakieś miejsce, czekać, aż wrogowie się powybijają i pokonać wroga na południu. Pokazałbym wam screenami, jak, tyle tylko, że nie mogę uruchomić Remake, bo nowa, żarłoczna karta graficzna powoduje, że jak uruchomię jakąkolwiek grę, to zasilacz nie wytrzymuje i komp robi reset, więc na razie trza poczekać.
ODPOWIEDZ