Nowa Kampania DDB

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Nowa Kampania DDB

Post autor: Brolian » 16 wrz 2014, 20:28

Witam
Chcę Wam zaprezentować mój pomysł na nową Kampanię, co ma się w niej znaleźć i jej cechy.
Informacje o moich wcześniejszych postach są w temacie:
http://www.knights.sztab.com/forum/viewtopic.php?t=3270, albo moje wypowiedzi w profilu.

Dla porównania Kampania Standartowa z KAM The Shattered Kingdomi The Peasants Rebellion
Fabuła: Przy wybieraniu mapki kilka linijek tekstu, w czasie gry jeden czy więcej krótkich komunikatów np.: że nastąpi atak albo żeby się rozbudować. No i nieco wygląd map i dobór przeciwników.

Trudność misji: Te w których możemy się rozbudować dosyć łatwe. Misje gdzie walczymy średnio trudne. Moja opinia.

Typy misji: Ekonomiczne: Rozbuduj bazę i wojsko oraz zniszcz wroga. Masz sojusznika który coś tam robi raz na jakiś czas zaatakuje wroga i tak to bronimy go. Misje Strategiczne: Obrać dobrą taktykę by pokonać wroga.

Możliwości: Rozbudowa bazy, Rozbudowa wojska. Bitwy taktyczne. Minimalna współpraca z sojusznikiem jak jest na mapie. Atak na wroga wojskiem i zniszczenie jego osady.

Moja Opinia końcowa odnośnie Kampanii standartowych: Nie "krytykuję ich" miło je wspominam. Grałem w nie pierwszy raz jak byłem dzieckiem i dobrze je kojarzę :-)


KAMPANIA DDB (tak sobie nazwałem)
Ilość misji: 8 dobrze by było jako minimum. Zarys fabuły jest. Stan na 16.09.2014 jest pierwsza misja tylko.

Fabuła: Dużo tekstów, konwersacje. Akcja podczas gry, wprowadzenie indywidualnych bohaterów. Są "dyskusje" pomiędzy ów bohaterami. Wraz z postępami w misji graczowi pojawią się nowe komunikaty. Jest reakcja z otoczeniem. Po zabiciu oddziału reakcja i fabuła.

Realistyczność jednostki/cywile: Wprowadzenie bohaterów, mają swe wypowiedzi które pojawiają się w komunikatach, ich poruszanie się po mapie wpływa na fabułę i następuje reakcja otoczenia. Cywile jak np.: pomocnik reaguje na otoczenie i może brać udział w fabule. Każdy Cywil czy jednostka wojskowa może mieć wiele skryptów przypisanych by robić coś specjalnego podczas misji. np.: niech budowniczy zniszczy wieże wroga!


Realistyczność Obozy: na przykładzie misji 1. Nasza baza nie ma wszystkich potrzebnych budynków, zaledwie kilka wybranych. Rozbudowa to jak coś zrobimy z zakresu fabuły. Nie ma potrzeby budowania wszystkiego by ukończyć misje.

Trudność misji: Staram się by były trudne, ale bez kodów jest możliwość podczas gry wybrania poziomu trudności! Może być łatwy, albo wręcz bardzo trudny. Czyli taki że ja jako autor mapy znając wszystko, w tym słabe punkty wroga i skrypty mam trudności wielkie by przejść misje i musiałem wczytywać wielokrotnie save!

Bohaterowie: Wprowadzam bohaterów, to poprzez choćby ich działania pojawiają się komunikaty z ich tekstami. Oprócz wpływania na fabułę, prezentują ze sobą pewne bonusy. Mamy ów bohatera dzięki któremu mamy 20% szansy że po wyszkoleniu jednostki pojawi się druga taka sama! Oczywiście możemy tworzyć topornika, ale nie możemy np.: Pachołka. to ten jednoosobowy oddział będzie ów bohaterem. By się jakoś wyróżniać. Nie żeby mamy 50 toporników i gdzie ten topornik który jest ze statusem "bohater"? Albo będzie jako sojusznik AI i inny kolor. Przykład w misji 1.

Elementy losowe :w misji 1 tylko jeden jest element losowy, ale tak to planuję dodać wiele losowości w misjach. Na pewno urozmaici rozgrywkę jak też będzie bardzo zaskakiwać.

Sojusznik: Oprócz ataków na wroga, mamy większą kontrole, możemy mu dawać np.: swoje surowce, niech będzie silniejszy. Wybieramy co ma wybudować, czy teraz w tym momencie ma zaatakować wojskiem by nas wspomóc. Fabuła będzie się opierać na sojuszniku.

Nowa waluta/y: Mam sprawdzony kod, na ów "kantor" wymieniamy pewne surowce, ale to złoto którego mało mamy, czy zbroje czyli takie lepsze by mieć ów walutę. Niech to będą dolary, i jak zbierzemy z 10 (np.: koszt 1 dolara to 10 skrzyń złota) , to kupujemy ów zdarzenia. Czyli np.: atak wroga się opóźni, zniszczymy wredną wieżę obronna. Sojusznik da nam najemników kupimy informacje czy wskazówki.

Wprowadzenie Hazardu: Nie muszę się rozpisywać :-) ale niektóre misje, ale nie wiem czy dodam.

Po walce: Po zniszczeniu budynku następuje szereg zdarzeń, choćby "odzyskujemy z niego surowce jak drewno, albo zniszczyliśmy Winnice to czemu by nie mieć nieco wina z "zburzonego" budynku . Po zabiciu jednostki , możemy uzyskać walutę losowo, mała szansa, i inne przedmioty, czy notkę z cennymi informacjami.

Questy: Zabij tamten oddział, albo wybuduj komuś winnice, a w misji trudno o deski itp. Nie muszą być zrobione by ukończyć misje albo możemy mieć wybór co do nagrody itp

Możliwość wyboru - np.: skręcamy oddziałem w prawo lub w lewo, mamy wybór tylko jeden ale skutek wyboru będzie wpływał na dalszą fabułę misji.

Możliwości: Masa tego. Różnorodność misji jest ogromna. I mam na to sprawdzone już skrypty , więc to działa i nic tylko połączyć w jedną całość :-)

Wrodzy Bohaterowie: Wprowadzić mogę np.: dowódcę wrogiej osady, fabuła, nieco tekstów, może nam uciec, ale jak go dorwiemy to hmm, mam kilka pomysłów i to niby jedna jednostka to lepiej posłać wojsko całe, bowiem "cwane bestie z nich będą" :-D

NPC, budynki neutralne: Wprowadzenie kilku cywilów czy jednostek neutralnych wraz z budynkami. Interakcja na zachowanie gracza i zdarzeń na mapie. Czyli dodawanie że "świat" fabuła jest bardziej realistyczna. A może podczas rozmowy Cieśli z Piekarzem "podsłuchamy jakieś cenne wskazówki? :-)

NPC, Budynki losowe zdarzenia: coś jak w diablo 3 , odnośnie zdarzeń są one albo ich nie ma. Nie będą miały istotnego wpływu na fabułę. Wraz z początkiem misji, losowo są generowane albo w ogóle. Zdarzenia niekorzystne, lub korzystne. Neutralne myślę że nie będę dodawał.

Korzyści z posiadania bohaterów: Są elementami fabuły, wpływamy nimi na misje. Dzięki nim możemy mieć jakieś bonusy, albo też wybrać jakie bonusy chcemy. Wpływają na naszego sojusznika.

Wyróżniające się pola na mapie.: Jest łąka zielona, a tu widzimy jedno pole żółte w ogóle nie pasujące do otoczenia. Możemy na nie stawać bohaterem by na coś wpłynąć. ALbo wybudować na tym polu winnice czy drogę, czyli jakoby wybieramy pewne zdarzenia, tak jakbyśmy wciskali przyciski w panelu kontrolnym. Przykład choćby Interakcja pomiędzy Porucznikiem i Sierżantem w misji 1 czy wybór poziomu trudności.

Etapy Misji: Nie tylko rozbudować się i zniszczyć wroga. Są etapy, można to zauważyć w misji 1.
np.: wybiliśmy wroga? spoko teraz odbudujmy budynki naszego sojusznika, albo jeszcze coś zróbmy. Albo wrogi patrol się pojawia jeszcze...

Przenoszenie zdarzeń z misji na misje skrypty: Da się ogólnie, że jak wybraliśmy że tego bohatera, albo uzbieraliśmy dużo surowców w misji x pojawia się komunikat by przenieść to na następne misje to w misji y zaznacz odpowiednio surowce w spichlerzu. Coś jak kod na dodawanie sobie surowców czy przechodzenie misji. ALE poddaje pomysł, nie wiem czy to wprowadzę, za dużo tego będzie. NIEAKTUALNE


W nowej wersji kam:remake można będzie zapisywać nasze poczynania w misji 1 by potem np.: w misji 5 je wykorzystać. Czyli mogę wtedy zrobić że jak nie pomożemy piekarzowi w misji 1 , to w misji 5 lepiej mu się na oczy nie pokazuj bo Cię zapamięta :-D
THANKS FOR LEWIN :-)

Przenoszenie zdarzeń z misji na misje mapa: Może tak być że w misji następnej jest ta sama mapka z misji która już była. Ale ta następna misja będzie ala kontynuacja zdarzeń z poprzedniej misji i następna dawka fabuły. Np.: wioska mała, a potem rozbudowana już.


Pośpiech wskazany: Na pewne zdarzenia mamy kilka minut, np.: idzie oddział eskortujący dostawę surowców. Szybko łeb na szyje tworzymy jakieś oddziały by je szybko ubić. Nagroda będzie. A po upływie czasu, no cóż może ten oddział sobie stać się neutralnym albo zwyczajnie po ubiciu nic nie dostaniemy.

Wybór wojska: Będę stawiał na małą ilość wojska, gdzie strata 3 żołnierzy dotknie i będziemy musieli uważać na taktykę. Myślę że nie będzie można sobie swobodnie tworzyć dużej ilości piechurów z mieczem czyli ogólnie jednostek ze zbroją z żelaza. Jak już te jednostki będą jako nagroda, albo zdobyliśmy surowce, albo odnaleźliśmy skarb to wtedy możemy kilka takich jednostek ze zbroją wyszkolić. Czyli jak wystawimy do boju 40 piechurów, to albo długo farmiliśmy/zbieraliśmy np.: zbroje, albo też mieliśmy takiego fuksa podczas wielu losowań. Pomysł też by za "walutę" je kupować. Ale ogólnie trudny dostęp będzie do nich. Topornicy i łucznicy to jak najbardziej podstawa armii.

Instrukcja obsługi: Jest tyle rzeczy, że by wszystko po obsługiwać podczas gry to trzeba czytać uważnie komunikaty, jak też przestrzegać kilku reguł. Np.: budynek szkoła musi być tylko w tym miejscu czy ten ów spichlerz, inaczej skrypty nie zadziałają.

Komunikaty: Istotną rolę pełnią, w nich są rozmowy, opis otoczenia, fabuła, komunikaty do gracza itp. By się w tym połapać w misji wprowadziłem: QUEST:, WIADOMOSC OGÓLNA:, WYBÓR: Też zrobię / dorobię znaczniki że na końcu komunikatu znacznik # to koniec rozmowy, albo & będzie Jeszcze rozmowa kontynuowana poczekaj z 10 sekund na wyświetlenie komunikatu następnego.


Moja opinia końcowa: Na upartego wg mnie można nawet zrobić warcraft 3 na silniku KaM. poprzez skrypty jest tyle możliwości że głowa mała. Można zrobić 20 misji, a każda będzie się różniła istotnie. Można odmienić KaM nie do poznania. Przy okazji wypisałem sobie co można zrobić jakie elementy "mody" można dodać do misji.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2014, 17:39 przez Brolian, łącznie zmieniany 5 razy.
"Niech K&M będzie czymś więcej..."

Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Misje

Post autor: Brolian » 16 wrz 2014, 20:29

Misja 1 z Kampanii DDB

Na szybko wymienię jej cechy:
-Fabuła dużo, 3 strony A4 tekstu-
-Są bohaterowie, ale w tej misji nie dają bonusów
-Jest element losowy
-Jest wybór
-Są questy
-Brak ogólnie rozbudowy bazy, nie możemy rekrutować wojska w warowni, bo jej nie ma, nie ma szkoły.
-Mapa zawiera ważne elementy wystroju pod fabułę, aktualnie nie ma kosmetyki by "wyglądała ładnie" potem to się zrobi mój cel przedstawienie Misji 1 i jakie są możliwości i poznać Wasze opinie.
- skrypty, a będzie z 12 stron A4
-Możliwość regulacji poziomu trudności, 4 możliwości
-Oprócz wyglądu mapy, literówek w tekście, jak też przegapione przeze mnie luki w skrypcie, to misja 1 jest skończona w hmm 90% :-) Można dodać pewne upiększenia czy losowości czy więcej tekstów. Ale to jako już dodatek. Po testowaniu misja 1 jest w pełni sprawna.
-Wymagania: Zwyczajne skopiowanie plików do folderu z KaM:Remake folder Maps. Nic innego nie trzeba dodawać czy specjalnie modyfikować.

Misja 4 z Kampanii DDB
-Pierwsza mapa z jaką mam do czynienia że mogę farmić "kasę"
-Farmimy/zarabiamy dukaty, i cenniejsze diamenty
-Wersja bardzo wczesna, Mapa jest zrobiona tylko na potrzeby działania skryptów, wygląd na koniec. Skrypty podstawy mam wersje w 40% zrobioną, ale najważniejsze mechaniki są zrobione teraz dodatki.
-Losowości, dużo. Np.: trasa karawany jest losowa. Pojawianie się ataków na karawany jest losowe jak i losowy skład. Losowa ochrona karawan. Szansa na dodatkowego żołnierza itp
-Bonusy za dukaty: Tańsze jedzenie, szansa na dodatkową jednostkę, nasz sojusznik ma silniejsze patrole, czas postoju czyli mamy więcej czasu na reakcję. Dodatkowo normalnie kupujemy jedzenie, wojsko.
Myślę nad tym by dodać posterunki, czyli wieże do nich kupujemy kamień.
-Diamenty trzeba spełnić warunek by je dostać, "Siła naszego działania", punkty, uratujemy karawanę to +1, nie obronimy to -1, Jak uzyskamy 20 punktów to 20% szansy będziemy mieli na zdobycie diamentu. Po testach zobaczę czy za dukaty będziemy mogli dokupować Szanse na diamenty.
-Diamenty końcowa waluta, kupujemy za nią: sabotaż budynków wrogiej bazy, ograniczenie posiłków jakie wróg dostaje, ograniczenie żołnierzy wroga w jego garnizonie
-Myślimy sobie, minęło w grze 3 godziny, Jesteśmy silni, to dobrze wróg z czasem też staje się silniejszy, mam pomysł na reagowanie wroga na poczynania gracza. Ale opcja jako na poziom trudności. Może dodam że wraz z każdym zakupem rośnie nieco cena, ale na poziomie trudności większym
-Mapa na 10 godzin rozrywki czas na mapie. Wybór taktyk,
-Poziomy trudności : łatwy na starcie mamy nieco dukatów, normalny czyli standard, trudny wróg jest silniejszy z czasem, Bardzo trudny wróg jest silniejszy ale i ceny rosną.
-Unikalne sterowanie za pomocą Spichlerza, są w nim zaprogramowane już opcje jak: cennik, budowanie, bonusy, akcje, wskazówki, opcje osłabień wroga, ustawienia, podsumowanie naszych zakupów. Poprzez blokowanie w jednym wskazanym spichlerzu możemy wiele zdziałać. W grze pojawi się wiele komunikatów, już wiemy co i jak, zatem wyłączmy je w czasie gry :-)
-Niestety z racji małego zainteresowania nie publikuję tej nowszej wersji mapy misja 4. Tę mapę robię z dużym zaangażowaniem gdyż taka mapa w takim stylu wiele opcji wyboru i kontroli, taktyk mi się marzyła. Spełniam swoje marzenie zatem :-)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, 13:36 przez Brolian, łącznie zmieniany 10 razy.
"Niech K&M będzie czymś więcej..."

Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub » 16 wrz 2014, 23:13

Nowości dużo, głowa mała, by to wszystko ogarnąć.
Obawiam się, że może wyjść z tego zupełnie nowa gra.

Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Post autor: Brolian » 17 wrz 2014, 14:15

Napisałem również na forum:
http://www.knightsandmerchants.net/foru ... f=5&t=2361

Rozwinięcie pomysłu:
1.Stawiam na to by wykorzystać możliwości jakie są w skryptach.
2. Wygląd mapy dostosowuję pod skrypty i fabułę.
Zatem moje mapy będą na początku takie jak w Misji 1.
Potem na samym końcu jak skrypty fabuła balans będzie działać to będzie zabawa w malowanie mapy. Bowiem jak dodam zdarzenia/questy to coś będę musiał pozmieniać na mapie, po co mam modelować mapę dwa razy wtedy czy więcej. Dodatkowo mogę wspaść na jakieś pomysły podczas robienia misji albo potem i na pustych polach dorobić pewne dodatki. To się tyczy również wykorzystywania bonusów i umiejętności naszych bohaterów.
3. Jest tyle możliwości wybrałem te które ja sam chciałbym mieć w KaM, albo też pasują mi pod fabułę.

Jest plan by zrobić Kampanię DDB , główna postać Porucznik, osoba która nie zabije cywilów będzie chciał ich uratować. Czyli Kampania "dobra".
8 Misji. 5 bohaterów, Porucznik, Sierżant, Setel i Banaj, to znają Ci co grali w misję 1, dojdzie jeszcze jeden potem. Na każdej z misji z góry ustalę kto będzie dostępny i jakie bonusy będą.

Kampania ZDB, no cóż poznacie bohatera w krytycznym umiejscowieniu. Nie waha się ubić cywilów, łotr z niego. Oczywiście 4 innych bohaterów wspomoże go, a sami nie są tacy słodcy :-) również 8 misji.

4. Grając w Kampanie DDB , będzie nieco wrogów czyli bohaterowie z Kampanii ZDB. I na odwrót, grając w ZDB napotkamy bohaterów z DDB ale jako wrogów.


Teraz chciałbym poczytać Wasze opinie na temat mojego pomysłu, propozycje, i proponowana mechanika grania , choćby na przykładzie misji 1.

Pytanie również o sterowanie, co o tym myślicie?
-Wykonuje się drogę / winnice, jak powstaną to coś się dzieje np.: zmiana poziomu trudności, czy wybieram jakie bonusy.
-Przesuwamy bohatera (oddział) na konkretne pole na mapie i coś się dzieje.
-Przesuwam oddział(bohatera) na konkretne pole i tworzą się plany budowy dróg, te dwa patyki na krzyż, i to są opcje wyboru choćby trasy jaką przejdzie sojusznika oddział by nas wspomóc. Te plany budowy pokazują nam jedną czy więcej tras jakie może przejść oddział sojuszniczy potem przemieścimy znów bohatera czyli akceptujemy tę trasę po czym oddział sojusznika ruszy po niej
-Sterowanie za pomocą Spichlerzy, blokowanie konkretnych surowców a potem coś się dzieje. czyli to będzie nasz panel kontrolny tak naprawdę, osobny spichlerz najlepiej tylko pod sterowanie.

Pytanie odnośnie stawiania planów dróg, winnic, pól.
-Tak jak w misji 1, bohater musi często dojść na jakieś pole wtedy jest fabuła, czy zatem warto dorobić że do miejsca gdzie zmierza nasz bohater albo jakaś jednostka pojawia się w tym miejscu plan budowy pola. Stając na nim bohaterem znika ono.
W razie jakiegoś złego kliknięcia i wydamy rozkaz marszu bohaterowi to wtedy będziemy wiedzieć po planie drogi gdzie ma stać by fabuła dalej się toczyła.
-Możemy zrobić jakąś akcje, lub skorzystać z umiejętności bohaterów. Np.: gdzie położyć minę? To najpierw pojawią nam się możliwość miejsca za pomocą planów pól. Potem wybieramy te na którym ma zostać zrobione czyli plan zmienia się z planu pola na plan winnicy wtedy "akceptujemy" czyli tam będzie mina na tym polu. Na koniec może budowniczy dopełnia robiąc w tamtym polu drogę ala założenie miny faktycznie.
"Niech K&M będzie czymś więcej..."

Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Post autor: Brolian » 19 wrz 2014, 11:22

Jak ktoś nie lubi czytać to moje posty będą dla tych osób udręką :-)
Cóż jestem też pisarzem i wydałem kilka książek w tym coś w temacie Fantasy. Stąd szybko wykreowałem pomysł na zrobienie Kampanii do Kam: Remake jako przygoda z fabułą. Coś jak warcraft 3. Lecz Warcraft 3 ma niby lepszy silnik gry i więcej elementów, lecz K&M jest mi bliższe jak też już wiem jak programować skrypty i z tego co widzę jest masa możliwości. Powiem więcej sądzę że Kam:remake plus nowe skrypty bije o głowę warcraft 3. Widzę w tym potencjał ogromny, dlatego chcę się jednak rozpisać i jakoś wspomóc Kam:Remake.

Dałem posta z tym tematem na forum angielskim, wynik jeden post że mapa nie kompletna, a wiadomość na private dlaczego dałem nie dokończony wygląd mapy. ;-)

Do rzeczy, dyskusja się nie rozwinęła, oprócz 3 osób na tym forum, dziękuję Wam za odpowiedź :-)
W wolnym czasie i jak będzie chęć to porobię nieco map, ale nic nie będę publikował.
Myślę że dobrze będzie jak poczekam na nową wersje Kam:remake chyba będzie za niedługo.

https://code.google.com/p/castlesand/so ... ipting.txt

Jest tam opis jakie skrypty zostaną dodane. Teraz już mam sposoby na to by za pomocą aktualnych skryptów jakoś zastąpić te nowe, jeszcze nie działające. Lecz te nowe właśnie dodają kilka zastosowań które mnie bardzo wspomogą. Choćby opcja Cinematic, w misji 1, aż się o to prosi by na czas rozmów jak toczy się fabuła to gracz ogląda sobie "filmik", po zakończeniu Cinematiku ponownie może grać i sterować grą.

Ja sam chciałbym mieć takie rozbudowane kampanie z fabułą, ale nie zamierzam w ogóle tworzyć map sieciowych na multiplayer.
Za pomocą skryptów można dodać mnóstwo elementów do map sieciowych, po to by urozmaicić misje. Jakie to pomysły , to bez problemu można wykorzystać to co ja opisuje pod kampanie :-)


W Kampanii DDB mam wymyśloną fabułę i jakie mapy chcę porobić. W kampanii ZDB, mam też fabułę ale najpierw zrobię DDB. Może jakieś dobre pomysły i mechanikę wykorzystam w kampanii ZDB :-)

Chcę opisać krótko misje w kampanii DDB, oraz jakie możliwości mogą być przy użyciu skryptów. Proszę zauważyć, w żadnej misji gracz nie będzie mógł się rozbudowywać od spichlerza po kuźnie zbroi jak też pozyskiwanie surowców będzie w nieco inny sposób.

1. Już jest można ściągnąć. Pozostało dokończenie mapy plus dodatki
2. W tej misji musimy uciekać jednym bohaterem i unikać patroli, potem innym bohaterem trzeba przejść z kilkoma jednostkami przez posterunki wroga, coś ukrywanie się i atakowanie znienacka, walki 2-5- vs 1-5 jednostek. Potem ucieczka po ewakuacji wioski.
3. W tej misji mamy tylko 2-3 bohaterów, nic więcej. Jest osada sojusznika, pełna paleta możliwości jak możemy kontrolować sojusznika. Doradzamy mu, proponujemy kiedy zaatakować. Robimy questy czy coś i wtedy nasza sojusznicza osada zyskuje na sile.
4. Bronimy szlaku handlowego przed bandytami, surowce walutę, zdobywamy za udany ratunek kupców/cywilów, po to by dokupić jednostki. Pojęcie "farmimy walutę" na zakup wojska i innych rzeczy jak najbardziej trafny.
5. Przejmujemy osadę, surowce musimy wykopać z pól na mapie, jako jedyne zaopatrzenie. Unikać ataków i przy tym starać się kopać. Zarobimy również na atakach, ale więcej dostaniemy za kopanie.
6. Mamy dwa oddziały , mapa z więzieniami, nieco taktyki i ukrywania się ale po to by zabijać strażników, patrole. Uwolnieni więźniowie powinni do nas dołączyć albo jakoś nas wspomóc.
7.Mamy jedną osadę a raczej zgliszcza. kilku cywilów, wszystko ograniczone. Wybieramy jakie budynki możemy wybudować np.: tylko 4 , dają one jakieś bonusy. Potem musimy odpierać fale ataków. Surowce i waluta zdobywamy poprzez budynki, te które dają, oraz po pokonaniu wrogich oddziałów.
8. Misja gdzie mamy bohaterów ale tylko oddziały łuczników, jakoś trzeba to wykorzystać i przejść mapę. Postrzelamy sobie :-) ale też pewne tricki zrobimy.
9. Misja ostatnia. Tower defense, Tak to można określić, Jednostki wroga spawnują się i na nas nacierają. Budować trzeba będzie punkty obronny. My również będziemy mieli miejsce ale jedno gdzie spawnują się nasze jednostki, ale wiadomo nie poradzą sobie same w ogóle. Od czego mamy wtedy bohaterów i inne pomysły. Coś nieco jak w league of legends jeśli chodzi o spawn jednostek.

Bohaterowie: Mogą mieć specjalne zdolności, ale wtedy będzie Mana może jako pojęcie. I wtedy na misję będzie można użyć z 1-3 tych umiejętności. Czyli bardzo silne i pomocne. np.:
- Przywołanie pomocy w postaci oddziału na krótko,
-Odciągnięcie wrogiego oddziału by poszedł za wabikiem i my możemy sobie przejść/ubić łatwo ten oddział.
-Postawienie Wieży obronnej daleko od osady bez konieczności budowania do niej drogi.
-Miny
-Wysadzenie budynku przeciwnika
-itp może ktoś coś podda dodatkowo

Dobrze, ja już nie będę pisał na forum chyba że faktycznie dyskusja się rozwinie i jakieś pomysły poddacie albo coś więcej z tego wyjdzie :-)
Ja w każdym razie myślę że dołożyłem się do rozwoju Kam:Remake, tak sądze chociaż :-D
"Niech K&M będzie czymś więcej..."

The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 774
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking » 19 wrz 2014, 15:08

No cóż, lata świetności tego forum minęły. Skoro już się wypowiadam to dodam również, że mnie także ciekawi efekt końcowy Twojego dzieła. Pracuj zatem i informuj o zmianach. A, jeszcze jedno: Jestem ogronnym fanem literatury fantastycznej, mógłbyś wobec tego odrobinę się zareklamować, chociażby na pw :P

Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Post autor: Brolian » 14 paź 2014, 17:30

Opublikowałem mapę dla wersji RC3 Kam:Remake 6619 .
Ponad 100 stron A4 skryptów jak i tekstu w tłumaczeniu jest.

Informacje jak i opis mapy jest na :

http://www.knightsandmerchants.net/foru ... f=5&t=2361
"Niech K&M będzie czymś więcej..."

Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Post autor: Brolian » 04 sie 2015, 11:19

Witam po przerwie w obecności w pisaniu na forum :-)
Mało kto tu zagląda, niemniej jednak gram od czasu do czasu w Knights and Merchants, i to w 1 mapę tylko. Nie nudzi mi się i to co chcę w niej to dopisuje kod :-)

Tutaj jest link do tematu i gdzie opublikowałem v7b
http://www.knightsandmerchants.net/foru ... 1&start=15

Gdy ktoś chce się uczyć jak pisać skrypty to w mapie jest dużo komentarzy po polsku, oraz zawarłem wiele dobrych rozwiązań i pomysłów.
Dodatkowo poniżej w temacie w pliku spakowanym jest zbiór moich skryptów praktycznie gotowych do wykorzystania i sprawdzonych:
http://www.knightsandmerchants.net/foru ... =32&t=2363

Wszystko testowałem na wersji Kam Remake RC 6619

Pozdrawiam Fanów K&M :-)
"Niech K&M będzie czymś więcej..."

ODPOWIEDZ