[nowe misje] Kamyk, Duch

Tutaj pobierzesz misje stworzone przez innych Fanów gry.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[nowe misje] Kamyk, Duch

Post autor: Kamyk »

Kampania "Testament"
Wszystkie misje kampanii Testament

Intro: http://youtube.com/watch?v=5-ehHUTYiK4

Fabuła:
Na niebie pojawiły się gęste, czarne chmury, które długo nie kazały na siebie czekać i lunęły deszczem. Tam, gdzie brakowało dróg, ludzie grzęzli po kolana w błocie. Każdy chodził ponury i przygnębiony, przy tym nieodzywając się słowem. Jaśnie wielmożny król Piotr III resztkami sił spisywał testament. Nie było i nie będzie w świecie ważniejszego dokumentu, niż ten, który ma decydować o przyszłości całego narodu. Nadeszła w końcu ta historyczna chwila. W klasztorach, kościołach i opactwach zabiły dzwony, a czarne kruki zleciały się na plac zamkowy skrzecząc głośniej niż zwykle. Władca umarł… Nagrobek jego wykonany został z marmuru, a ciało spoczęło w najgłębszej krypcie z pozłacanymi ścianami, na których znajdowały się diamentowe wzory wykonane przez najznakomitszych rzeźbiarzy w całym królestwie. Po ceremonii pogrzebowej lud zebrał się w centrum miasta, by usłyszeć kto zostanie następcą króla. Atmosfera była tak gęsta, że możnaby ją kroić nożem. Powietrze było wilgotne po ulewnym deszczu i każdemu para sama wydostawała się z ust. Wszyscy niecierpliwie wyczekiwali momentu odczytania treści dokumentu. Jakże się zdziwili, kiedy usłyszeli te oto słowa:

- Ja, potomek szlachetnego rodu Baruków, sługa Boży, wybrany z Jego łaski tworzę ten dokument i na mocy Najwyższego nadaję mu statut prawa działającego. Jakem sędzia sprawiedliwy spośród szóstki synów mam obowiązek wybrania następcy tronu. Tylko jakżesz tu wybrać tego prawidłowego? Wszakże każdy z tych dzielnych mężów ma swoje wady i zalety. Jeden rozważny, drugi wybuchowy, jeden sprawiedliwym władcą, drugi surowym, jeden z duszą wojownika, drugi zaś urodzony dyplomata. Którego zatem wybrać? Który będzie godzien? Kto obejmie po mnie tron? Wydaje mi się, że podjąłem jedyną, najsprawiedliwszą decyzję. Podzielę państwo pomiędzy wszystkich synów, aby żaden nie był poszkodowany. (…) Tak mi dopomóż Bóg!

Poddani byli w szoku, ale jeszcze nie wiedzieli co się wydarzy. Senior (zielony - Wacław), owszem uznał treść testamentu za obowiązującą, ale domagał się najżyźniejszych ziem z racji swojego pierwszeństwa. Postawił mu się najmłodszy książę Henryk (żółty - sojusznik), ponieważ według zasady Wacława jemu należało się najmniej ziemi spośród wszystkich prawowitych następców. Henryk został osaczony przez swoich braci. W jego obronie stanął tylko Tadeusz zwany Rozważnym (czarny – ty), co było zaskoczeniem dla wszystkich, ponieważ to on, a nie kto inny był drugim najstarszym synem Piotra, zaraz po seniorze i gdyby poparł Wacława, on również dostałby spore ilości dobrych pod uprawę terenów. Ludwik (fioletowy) i Bolesław (brązowy) od razu przyłączyli się do sojuszu seniora, natomiast Kazimierz (?) został zastraszony. Na wiele lat w państwie zapanowała anarchia i chaos...

Wacław-Podstępny władca, najstarszy z braci. Stawia bardziej na ilość niż na jakość. Uważa, że zasypanie przeciwnika lekkozbrojnymi ze wszystkich stron gwarantuje zwycięstwo.

Bolesław-Ma zdolność do świetnego wykorzystywania warunków naturalnych, takich jak góry, woda czy lasy. Jego obozy są bardzo ciężkie do zdobycia, ponieważ często są skryte w niemal niedostępnych górach.

Ludwik-Świetny budowniczy. Stawia zdecydowanie na jakość broni i zabudowań. Buduje znakomite twierdze. Posługuje się najczęściej jednostkami ciężkozbrojnymi. Niejeden żołnierz poległ pod murami jego twierdz.

Henryk-Bardzo dzielny przywódca bardzo troszczący się o swoich poddanych. Jego zasoby militarne nie są za wielkie, jednak stale się powiększają. Henryk lubi atakować z zaskoczenia dlatego najbardziej preferuje jazdę.

Tytuł misji: Misja 1
Opis misji:
Obrazek

Obrazek
Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Link: Misja 1

Tytuł misji: Misja 2
Opis misji:
Obrazek

Obrazek
Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Link: Misja 2


    Tytuł misji: Misja 3
    Opis misji:
    Obrazek

    Obrazek
    Screeny:
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Link: Misja 3

    Tytuł misji: Misja 4
    Opis misji:
    Obrazek

    Obrazek
    Screeny:
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Link:Misja 4

    Tytuł misji: Misja 5
    Opis misji:
    Obrazek

    Obrazek
    Screeny:
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Link:Misja 5

    Tytuł misji: Misja 6
    Opis misji:Po tej jakże krwawej bitwie postanowiliśmy zrezygnować na jakiś czas z dalszej przeprawy na wschodnie terytoria. Zdecydowaliśmy wyruszyć na północ. Zwiadowcy donoszą, że w pobliżu znajduje się świetnie położony pod względem strategicznym obóz Bolesława. Drogę do niego zagradza nam twierdza Ludwika, której strzeże kilkudziesięciu zaprawionych w bojach wojowników.
    Ta bitwa jest dla nas ogromnie ważna. Wygrana wzbogaciłaby nas o dodatkowe surowce i zasoby militarne, które są nam niezbędne w jakże niebezpiecznej i trudnej przeprawie na wschód. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że widziano w pobliżu żołnierzy Wacława. Wysłaliśmy już prośbę o pomoc do Henryka. Ma przypłynąć z północy lada chwila.
    Do dzieła!


    Obrazek
    Screeny:
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Obrazek
    Link:Misja 6

    Tytuł misji: Misja 7
    Opis misji: Dobra robota! Lud jest Ci bardzo wdzięczny. Przez całą noc Twoi wojowie świętowali zwycięstwo, ale teraz pora opuścić obóz i ruszyć w dalszą drogę na pomoc Henrykowi, który obwarował się niedaleko ostatniej twierdzy Ludwika. Jego zasoby militarne są bardzo ubogie więc czym prędzej przyjdź mu na ratunek. Nie zawiedź wiernych poddanych, którzy gotowi są zginąć za swój kraj. Wykorzystaj swoje położenie strategiczne i zgotuj oprawcom gorące powitanie z mieczem w ręku.

    Obrazek
    Screeny:
    Obrazek
    Link:Misja 7

    Tytuł misji: Misja 8
    Opis misji:
    Po ostatniej bitwie postanawiasz wraz z Henrykiem omówić plan dalszej walki. Jest wieczór. Znajdujesz się w obozie na wzgórzu skąd doskonale widać zamek Ludwika. Patrzysz przez okienko w swoim namiocie na padający za oknem deszcz oraz ludzi siodłających konie, gotowych w każdej chwili na nie wsiąść i wyruszyć do walki. Henryk siedzi przy stole popijając wino i obmyślając dalszy plan działania.
    Ty: Po ostatnich zwycięstwach nie możemy zawieść naszych wiernych poddanych. Musimy omówić plan dalszego działania, bowiem teraz nie będzie już tak łatwo jak przedtem.
    Henryk: Tadeuszu! Serca moich ludzi są pełne smutku. Tęsknią do swoich rodzin i domów. Czy nie powinniśmy na chwilę przerwać tą morderczą drogę i zawrócić?
    Ty:Nie teraz bracie. Ludwik w swojej twierdzy szykuje się do bitwy. Jego zwiadowcy zaraz zwęszyliby, że zawracamy i przygotowaliby kontratak na nowo założone obozy. Nie przetrwałyby tak silnego uderzenia.
    Henryk:Masz rację bracie. Wybacz, jestem dziś strasznie przygnębiony przez tą pogodę. Co proponujesz?
    Ty:Ty zostań tu ze swoimi ludźmi i przygotuj ich psychicznie i fizycznie na walkę z Wacławem. Ja wyruszę na wschód aby rozprawić się z Ludwikiem i Bolesławem osobiście.
    Henryk: Niech tak będzie! Niech Pan będzie z Tobą! Powodzenia!
    Ty:Wzajemnie przyjacielu!


    Czas wyruszyć na wschód! Ostatnia twierdza Ludwika "Stoneburg" jest wspomagana przez zbrojnych żołnierzy Bolesława. Miej się na baczności.

    Screeny:
    Obrazek
    Link:Misja 8
    Ostatnio zmieniony 08 lip 2008, 10:22 przez Kamyk, łącznie zmieniany 56 razy.
    lucbach
    Administrator Forum
    Administrator Forum
    Posty: 1893
    Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
    Lokalizacja: Szczecin
    Kontakt:

    Post autor: lucbach »

    Świetne screeny, bardzo ciekawy pomysł na misję. Nie grałem jeszcze, ale tymi zajawkami narobiłeś mi spory apetyt :D !
    lucbach,
    administrator knights.sztab.com
    Kheli
    Administrator Forum
    Administrator Forum
    Posty: 3391
    Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
    Lokalizacja: Gdańsk
    Kontakt:

    Post autor: Kheli »

    Trzeci screen, jak żywcem wyjęty z architektury komputera. Stylem miasto przypomina miasta kompa zrobione przez autorów gry. Narawdę klimatycznie. Nad miejscem, które ukazuje pierwszy screen mógłbyś jeszcze trochę popracować - tak, aby przypominało to jeszcze bardziej oazę. Brakuje mi tam gór... jakichś gór z wyczerpanymi złożami czegoś.
    A co do drugiego screena - czemu halabardnicy są obróceni tyłem do wejścia? :D
    Awatar użytkownika
    Kamyk
    Użytkownik Forum
    Posty: 1161
    Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    Post autor: Kamyk »

    Naprawdę sam budowałem to miasto znikąd nie ściągałem :wink:
    Co do halabardników pilnują oni wejścia na mury :wink:
    Jeżeli zagrałbyś w moją misję to zauważyłbyś góry z wyczerpanymi złożami :)
    Co do oazy to gdybyś ty widział wcześniejszą :lol: była kwadratowa! :lol: Ale ok dzięki za uwagę :]
    Awatar użytkownika
    robi29
    Użytkownik Forum
    Posty: 1942
    Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
    Lokalizacja: Gdynia
    Kontakt:

    Post autor: robi29 »

    Misja fajna. Tylko czy wróg atakuje??? Teren też super i czy rożowi robią wojsko???
    Awatar użytkownika
    Zozol92
    Użytkownik Forum
    Posty: 573
    Rejestracja: 26 lut 2006, 10:01

    Post autor: Zozol92 »

    Aktualnie siedzę przy kompie (u babci) na którym KaM nie chodzi :glupek: :zamurowany: :zraniony: i oglądałem tylko screeny (cud że się strona załadowała :? ). Misja wygląda ciekawie, tylko mapa na oko trochę płaska, ale jak wrócę to chętnie zagram :wink:
    lucbach
    Administrator Forum
    Administrator Forum
    Posty: 1893
    Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
    Lokalizacja: Szczecin
    Kontakt:

    Post autor: lucbach »

    Załącz misję, płaska nie jest :wink: . Dla mnie trochę jakby ją było trudno opanować wzrokiem, taki chaos. To na pewno utrudni mi jej przejście. Na razie próbowałem raz, ale straciłem wojska przy przeprawie, więc dalsza gra byłaby już od początku trudniejsza.
    lucbach,
    administrator knights.sztab.com
    Awatar użytkownika
    Kamyk
    Użytkownik Forum
    Posty: 1161
    Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    Post autor: Kamyk »

    Wróg robi wojsko po godzinie i gdy uzbiera odpowiednią ilośc żołnierzy to atakuje :wink: a jasno brązowy atakuje naszego kolegę(on tworzy armię od początku gry).
    Kheli
    Administrator Forum
    Administrator Forum
    Posty: 3391
    Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
    Lokalizacja: Gdańsk
    Kontakt:

    Post autor: Kheli »

    Szzzz... Kamyczku - nie podwpowiadaj :D . Niech sami to odkryją.
    Awatar użytkownika
    Kamyk
    Użytkownik Forum
    Posty: 1161
    Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    Post autor: Kamyk »

    Ok :szczerzy: Już nic nie mówię.
    ODPOWIEDZ