Polak w projekcie K&M (24.01.2008)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Polak w projekcie K&M (24.01.2008)

Post autor: lucbach » 24 sty 2008, 16:44

Skontaktowaliśmy się z jedynym Polakiem, który brał udział w powstawaniu gry "Knights and Merchants" prawie 10 lat temu. Jego nazwisko znaleźliśmy w manualu o kampanii TSK. To Bartosz Brzezicki, przedstawiciel warszawskiej firmy developerskiej Metropolis Software. Zapytany o swój udział w powstawaniu gry, odpisał:
  • To jakaś stara historia. Nie bardzo pamiętam już dlaczego znalazłem się w creditsach K&M. Prawdopodobnie chodziło o jakąś wymianę doświadczeń programistycznych pomiędzy zespołami pracującymi dla tego samego wydawcy. Ale szczegółów nie pamiętam, a nie chciałbym spekulować.

Przykro mi, że nie byłem w stanie pomóc.
Jedyny Polak wymieniony oficjalnie przy projekcie nie był nam w stanie powiedzieć nic więcej, a z jego wypowiedzi możemy jedynie wysnuć, że nie był to jakiś istotny projekt w jego karierze.
lucbach,
administrator knights.sztab.com

Awatar użytkownika
Mathias
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Mathias » 24 sty 2008, 16:50

Widzę, że wykrywacie już współtwórców gry. To dobrze, bo miło jest czytać te wywiady.
A więc jedyny Polak biorący udział w tworzeniu gry, zapomniał, że ją tworzył? Coś mi się w to nie chce wierzyć, żeby tak zapomniał. Może nie chciał o niej myśleć. Bo z tego co wiem, twórcy gier zapamiętują wszystkie swoje dzieła, chyba że były one pporażką lub jakimś zmarnowanym projektem bez zysku.

Awatar użytkownika
Duch
Użytkownik Forum

Post autor: Duch » 24 sty 2008, 17:04

A więc jedyny Polak biorący udział w tworzeniu gry, zapomniał, że ją tworzył? Coś mi się w to nie chce wierzyć, żeby tak zapomniał. Może nie chciał o niej myśleć. Bo z tego co wiem, twórcy gier zapamiętują wszystkie swoje dzieła, chyba że były one pporażką lub jakimś zmarnowanym projektem bez zysku.
Sam sobie odpowiedziałeś ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mathias
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Mathias » 24 sty 2008, 17:19

Duch pisze: Sam sobie odpowiedziałeś ;)
Hehe, wiem, ale czy to znaczy, że K&M było nieudaną grą? Bo skoro ja sobie odpowiedziałem, że
twórcy gier zapamiętują wszystkie swoje dzieła, chyba że były one pporażką lub jakimś zmarnowanym projektem bez zysku
to znaczy, iż pan Brzezicki zmarnował na nią czas, bo nie przyniosła mu zysku, skoro o niej zapomniał.

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: lucbach » 24 sty 2008, 19:31

Wszystko ok, ale czytajcie dokładnie: "chodziło o wymianę doświadczeń". Nie wiadomo nawet, czy Pan Bartosz był jakoś mocno wtajemniczony w samą postać gry - może chodziło właśnie o cenne porady developerskie i stąd to "many thanks to". Poza tym było to 10 lat temu, a od tego czasu Pan Bartosz brał udział w wielu bardziej spektakularnych projektach za sprawą swojego obecnego pracodawcy.

Nie mówię tego jako wszechwiedząca wyrocznia, tylko próbuję ostudzić nieco te "oskarżenia". Osobiście nie dziwi mnie zbytnio odpowiedź Pana Bartosza Brzezickiego, choć nie ukrywam, że miałem nadzieję na więcej.
lucbach,
administrator knights.sztab.com

Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: krzychu26 » 24 sty 2008, 22:27

Heh, szkoda że tak mało się dowiedzieliśmy, chętnie posłuchałbym co taki developer miałby do powiedzenia. No cóż, liczą się chęci. ;)
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
womis
Użytkownik Forum

Post autor: womis » 24 sty 2008, 22:43

Pan Brzezicki wymienił doświadczenia,
Nie ma nam już nic do powiedzenia.
Dziesiec lat temu grę świetną współtwożył,
Teraz na kanapie w firmie sie położył.
W Metropolis Software developerem został,
I w ten oto sposób się z nami rozstał.

...tak mie się zrymowało. :P
Obrazek

Pablo1517
Użytkownik Forum

Post autor: Pablo1517 » 26 sty 2008, 17:41

Tak jak już ktoś wam pokazał, pan Brzeźicki prawdopodobnie nawet nie brał udziału w tworzeniu tej gry, może po prostu był testerem, lub udzielił kilku porad, zaproponował pomoc, lub objaśnił pewne rzeczy, ale w sam projekt nie był wtajemniczony, a samo wyciąganie ludzi z creditsów o nazwie "special thanks to" jest bez sensu, bo tam nie ma właściwych autorów gry.

Pablo1517
Użytkownik Forum

Post autor: Pablo1517 » 26 sty 2008, 17:42

No i kliknąłem wyślij to pokazało error a teraz patrze, 2 takie same posty... fajnie :P

EDIT: A swoją drogą co wy tak wyśledzicie tych ludzi? Chcecie ich namówić na KaM2 czy co -.-? Co wy chcecie od nich usłyszeć?

Awatar użytkownika
womis
Użytkownik Forum

Post autor: womis » 26 sty 2008, 20:41

Pablo1517 pisze:No i kliknąłem wyślij to pokazało error a teraz patrze, 2 takie same posty... fajnie :P

EDIT: A swoją drogą co wy tak wyśledzicie tych ludzi? Chcecie ich namówić na KaM2 czy co -.-? Co wy chcecie od nich usłyszeć?
Uważam, że po to sciąga sie takich ludzi, aby dowiedziec się więcej o samej grze i jej powstawaniu, o jej tajnikach, doswiadczeniach ludzi ją tworzących, ciekawostkach...

Dla wielu jest to interesujący materiał, z chęcią go czyta, czy nawet poznaje autorów, po prostu ich to ciekawi. :D
Obrazek

ODPOWIEDZ