LIB File Decoder, czyli własne teksty w grze (15.05.2008)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

LIB File Decoder, czyli własne teksty w grze (15.05.200

Post autor: lucbach »

Lewin, autor Edytora Misji do "Knights and Merchants", wydał właśnie pierwszą wersję beta swojego nowego programu - LIB File Decoder. Umożliwia on zmianę tekstów w grze - poczynając od menu głównego, a kończąc na komunikatach, które otrzymujemy podczas rozgrywki.

Pierwsza wersja programu (0.5) zawiera jeszcze bugi, które dotyczą głównie wersji innych niż angielska. Polscy fani gry mogą zmienić teksty zawarte w pliku 'text.lib' w katalogu z grą (czyli na przykład komunikaty z gry), ale z poważnym ograniczeniem - program nie obsługuje jeszcze polskich znaków. Nie można też (w polskiej wersji gry) ingerować jeszcze w plik 'setup.lib', który zawiera między innymi teksty z menu głównego gry. Lewin udostępnił screena, na którym widać efekty ingerencji w plik 'setup.lib' w wersji angielskiej.

W ciągu najbliższych kilku dni spodziewana jest następna wersja programu LIB File Decoder. My już teraz zamieszczamy pierwszą wersję w dziale download, głównie do testowania i zgłaszania błędów.

Za pierwsze informacje o edytorze dziękujemy Cavowi.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Wow!!! :D
Tego się nie spodziewałem, że takie coś wyjdzie, a tu jednak. :wink:
Zobaczymy co będzie z następnymi wersjami, czy Lewin będzie miał czas zrobić też dla polaków (raczej już zrobił, ale brakuje otwarcia pliku setup.lib).
Będę życzył powodzenia Lewinowi. ;)

PS: Cav o tym wiedział, a nawet na gadu mnie nie poinformował. :lol:
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Tak sobie tylko myślę: ten program to owoc takich działań, przez które właśnie The Barbarian odciął się od społeczności KaM. Umożliwia chyba zbyt dużą ingerencję w to, co już jest. Co prawda The Barbarian zrobił Edytor Styli, którym zmienimy na przykład tło i przyciski w menu głównym, ale to jedynie dodaje coś do gry, a nie zmienia oryginalne pliki (w tym przypadku pliki o rozszerzeniu .lib).

Z drugiej strony patrząc, bardzo pomoże to w tworzeniu komunikatów i "odpraw" przed misją we własnych projektach... Napiszcie co o tym myślicie.
robi29 pisze:PS: Cav o tym wiedział, a nawet na gadu mnie nie poinformował. :lol:
A widzisz? To się nazywa informator :mrgreen: !
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Tak Lucbach, pomoże to w tworzeniu komunikatów we własnych misjach, ale szkoda, że każdy jak będzie chciał zagrać w misje Kamyka lub Gadzisława (podałem tak przypadkowo) będzie musiał co chwilę zmieniać pliki .lib.
Będzie to na pewno uciążliwe. :|
Awatar użytkownika
Cav
Użytkownik Forum
Posty: 1262
Rejestracja: 02 wrz 2007, 20:03
Lokalizacja: skontnikont
Kontakt:

Post autor: Cav »

Lucbachu, ja testowalem ten edytor i u mnie polskie znaki dzialaja :roll:
Trejdmark i Kopirajt dla Cava!
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

U mnie też.
Ale jak zamiast Wprowadzenia wpisałem ąęśćóżź to jak KaM się wczytywał (te napisy leciały) to pokazał się raport o błędach. :(
Chyba trzeba wpisać tyle liter i ma zmienione słowo. :(
Awatar użytkownika
Cav
Użytkownik Forum
Posty: 1262
Rejestracja: 02 wrz 2007, 20:03
Lokalizacja: skontnikont
Kontakt:

Post autor: Cav »

Wcale nie, wystarczy zobaczyc na ten screen od Lewina...
Trejdmark i Kopirajt dla Cava!
Awatar użytkownika
BananowyJasio
Użytkownik Forum
Posty: 83
Rejestracja: 10 maja 2008, 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: BananowyJasio »

lucbach pisze:ten program to owoc takich działań, przez które właśnie The Barbarian odciął się od społeczności KaM. Umożliwia chyba zbyt dużą ingerencję w to, co już jest.
Nie widzę nic złego w takowej ingerencji.
lucbach pisze:Co prawda The Barbarian zrobił Edytor Styli, którym zmienimy na przykład tło i przyciski w menu głównym, ale to jedynie dodaje coś do gry, a nie zmienia oryginalne pliki
Mimo dużego szacunku dla The Barbariana (bądź co bądź był swojego rodzaju pionierem w swej dziedzinie) śmiem twierdzić, że kierowała nim raczej niekonsekwencja, aniżeli chęć pozostawienia gry w pierwotnej formie. Dlaczego z dnia na dzień poinformował nas, że zarzuca projekt edytora misji bez podania istotnej przyczyny?

A tak poza offtopem: Uważam, że takie programy coraz bardziej zbliżają nas do rozkodowania gry w całości. A co za tym idzie może będziemy wreszcie mogli stworzyć całkowicie profesjonalnie (na miarę programistów KaM) wyglądającą kampanię.
I właśnie dzięki takim działaniom KaM pozostanie jako przykład kultowego oldschool'u i nie umrze, tak jak to sobie zaplanowali jego programiści i dystrybutorzy.
Awatar użytkownika
Michalczuk
Użytkownik Forum
Posty: 49
Rejestracja: 08 gru 2007, 22:43
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Michalczuk »

BananowyJasio pisze: I właśnie dzięki takim działaniom KaM pozostanie jako przykład kultowego oldschool'u i nie umrze, tak jak to sobie zaplanowali jego programiści i dystrybutorzy.
Święte słowa.
A programiści KaM zachowali się w tym przypadku niczym "pies ogrodnika"
Sam nie zje (czyli nie będzie kontynuował projektu KaM) - innemu nie da (nie da przerobić swoich gier dla celów niekomercyjnych!)
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Michalczuk pisze:nie da przerobić swoich gier dla celów niekomercyjnych!
Hah! Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie swoją robotę wciskał nieobeznanym za grubą kasę.
ODPOWIEDZ