Oto, gdzie powstało "Knights (...)" (03.07.2008)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Oto, gdzie powstało "Knights (...)" (03.07.20

Post autor: lucbach » 03 lip 2008, 11:36

Niemiecki serwis knightsandmerchants.de opublikował zdjęcia biura firmy Joymania, twórcy gry "Knights and Merchants". Pochodzą one z 1997 r., gdy programiści tworzyli K&M: TSK. Na zdjęciach widać dwa budynki firmy (zdj. 1, zdj. 2), która mieściła się wówczas w niemieckim mieście Muelheim (zobacz, gdzie to jest).
lucbach,
administrator knights.sztab.com

Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum

Post autor: Zozol92 » 03 lip 2008, 16:02

Muelheim... kolejna dobra nazwa na twierdzę wroga do kampanii... Trzeba ich zburzyć, za karę, że nas olali.

Btw. Lucbachu jak tam z tym opisem? :)

Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator

Post autor: Michailoff » 03 lip 2008, 16:05

Szczerze mówiąc, jakoś mnie to nie dziwi. Choć może trochę dziwić wysunięcie na zachód ich siedziby. Spodziewałem się, że gdzieś to bliżej będzie, a tu okolice Kolonii i Bonn (i nie tylko) :P. Ale przynajmniej - gdyby miało dojść do ewentualnego zjazdu fanów KaM, to tylko w M?lheim an der Ruhr ;). Albo, jeśli myśleć bardziej racjonalnie (choć i tak bardzo fantazyjnie) - oddalona o kilkaset km na południe od Zagłębia Ruhry Kolonia byłaby do tego dobrym miejscem.
Crimson (king) Michailoff

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: Kheli » 03 lip 2008, 21:15

Lucbach ma taką manię KaM'ca, że wrzuca foty z budynkami, w których jego ulubiona giera powstawała... zupełnie jak ja :lol: . Tyle, że u mnie tyczy się to oczywiście EOB2. Nawet odnalazłem w sieci autora muzyki do tejże gry. Gdyby Lucb zamiast bawić się zdjęciami zagadał do kompozytora muzyki w KaM'cu i spróbował z nim przeprowadzić wywiad, strona cieszyłaby się kolejnym ciekawym artykułem.

Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum

Post autor: Zozol92 » 03 lip 2008, 21:18

Widziałem Twoją stronkę EOB2 Khelbenie, tylko nie wiem co ta gra ma wspólnego ze Sztabem VVeteranów. Przecież to RPG :)

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: Kheli » 03 lip 2008, 21:23

Ach, tamto to jest konspektowy projekt. W robocie od dobrych kilku miesięcy jest znacznie lepsza technicznie i wizualnie wersja strony. A wspólne ma to, że mam znajomości w serwisie i stronę podpięto do działu www.rpg.sztab.com, zaś link umieszczono dla lepszej promocji na stronie głównej. Muszę napisać do tamtejszego admina, by zdjął z serwera nieco kompromitującą wersję mojej strony i cierpliwie czekał na to, com opisał wyżej. ;)

W planie mam przeprowadzenie wywiadu z jednym z techników od gry (szukało się w napisach końcowych), oraz kompozytorem muzyki. Gdyby Lucbach zrobił to samo dla swojej strony, tyle że z autorami KaM'ca, knights.sztab.com by się porządnie rozrosło.

Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum

Post autor: Zozol92 » 03 lip 2008, 22:06

Trzeba mi było się domyśleć, że stary Czarnokij ma swoje sztuczki :P
A wracając do sprawy KaM - wiadomo przecież, że twórcy nie mają specjalnej ochoty gadać o tej grze... Jeszcze pomyślą, że chcemy ich namówić do wydania kolejnej wersji, co oczywiście byłoby dla nich nieopłacalne, a jak. Albo, że może chcemy wyciągnąć od nich kod źródłowy, co oczywiście nadal jest wielką tajemnicą i nią pozostanie. Nie, lepiej się trzymajmy z daleka od tej bandy dziadów i psów ogrodnika...

Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Kamyk » 03 lip 2008, 22:11

Może dajcie zdjęcie kibla gdzie załatwiali swoje potrzeby twórcy KaM! To by był dopiero news :lol:.

Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Kontakt:

Post autor: Kheli » 03 lip 2008, 22:17

Haha, skądże znowu! Co szkodziłoby muzykowi, czy podrzędnemu programiście udzielenie wywiadu. Skąd by ich naszła myśl, że ktoś chce od nich takie rzeczy wyciągać. Zapewne potraktowaliby to tak, jak to zrobili twórcy EOB - grę wrzucili do swoich portfolio i ani burza, ani grad, ani koniec świata nie przekona ich do zrealizowania kolejnej części gry. Jest to stara gierka i nie ma sensu jej wznawiania nawet do małej grupki fanów. To nie firma Blizzarda, który możliwe że zawahałby się być może przez chwilkę.

Awatar użytkownika
Zozol92
Użytkownik Forum

Post autor: Zozol92 » 03 lip 2008, 22:24

Pewnie, ale może nie mają czasu, albo wolą pogadać o ich nowszych projektach... Właśnie w tym problem, że jesteśmy małą grupką fanów. No cóż, są jednak fani, którzy starają się kontynuować dzieło - niecierpliwie czekamy na wyniki.

ODPOWIEDZ