Jest odpowiedź na petycję Fanów! (16.05.2009)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Jest odpowiedź na petycję Fanów! (16.05.2009)

Post autor: lucbach »

5 grudnia napisaliśmy do Was z prośbą o poparcie petycji do firmy Joymania, w której autor, Australijczyk Lewin, prosił o udostępnienie kodu źródłowego "Knights and Merchants", by móc kontynuować jej rozwój. Kilka tygodni temu petycja podpisana przez 368 fanów z 30 krajów (w tym 190 z Polski!) powędrowała do firmy Joymania i firmy ZuXXeZ, wydawców gry.

Odpowiedź nadeszła z firmy Joymania, a konkretnie od jednego z dwóch głównych programistów tworzących "KaM" - Petera Ohlmanna. Zgodził się udostępnić kod źródłowy pod warunkiem wcześniejszej zgody firmy ZuXXeZ. Oto, co napisał (tłumaczenie z ang.):

Witaj Lewin,
bardzo proszę, żebyś przesłał mi kopię e-maila od firmy ZuxxeZ. Udostępnię kod źródłowy gry, jeśli firma ZuXXeZ się na to zgodzi.
Zaznaczam jednak, że nie będę udzielał wsparcia i odpowiadał na jakiekolwiek pytania dotyczące tego kodu. Jest bardzo stary, nie pamiętam już nic z tego, co napisałem w nim 12 lat temu. Pamiętaj, że wykorzystanie go do jakichkolwiek celów komercyjnych jest zabronione.
Pozdrawiam,
Peter Ohlmann


Zgoda z jednej strony już jest, czekamy jednak na to samo z drugiej strony. Dirk Hassinger, przedstawiciel firmy ZuXXeZ wrócił dopiero z urlopu i nie podjął jeszcze żadnej decyzji, o której poinformowałby społeczność "Knights and Merchants". Czekamy.


Podobne posty, które również mogą Cię zainteresować:
Podpisz petycję - pomóż w rozwoju gry!
Zbieranie podpisów pod petycją zakończone
Topware: "K&M to zamknięty rozdział naszej historii"
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
zen
Użytkownik Forum
Posty: 75
Rejestracja: 12 wrz 2006, 00:12
Lokalizacja: Płock

Post autor: zen »

Witam :(
Jakoś dziwnie pesymistycznie się cieszę na w/w news.

Pozdr.
zen
Awatar użytkownika
ElDamiano
Użytkownik Forum
Posty: 74
Rejestracja: 06 lis 2007, 17:33
Lokalizacja: Lipno

Post autor: ElDamiano »

zen pisze:Witam :(
Jakoś dziwnie pesymistycznie się cieszę na w/w news.

Pozdr.

Ja dokładnie tak samo. :smutny:

Będę happy optymistycznie jak ta "druga strona" się zgodzi :lol:
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Zuxxez może się zgodzi. Dlatego podchodzicie pesymistycznie bo pozytywnie jest napisane tylko tyle:
bardzo proszę, żebyś przesłał mi kopię e-maila od firmy ZuxxeZ. Udostępnię kod źródłowy gry
Mieszane uczucia mamy natomiast do tej części:
jeśli firma ZuXXeZ się na to zgodzi.
Zaznaczam jednak, że nie będę udzielał wsparcia i odpowiadał na jakiekolwiek pytania dotyczące tego kodu. Jest bardzo stary, nie pamiętam już nic z tego, co napisałem w nim 12 lat temu. Pamiętaj, że wykorzystanie go do jakichkolwiek celów komercyjnych jest zabronione.
Ja się jadnak cieszę. Zawsze jesteśmy jeden kroczek bliżej do ożywienia KaMa (może grą zainteresują jakieś inne osoby np: programiści). A tak ogólnie cieszę się że jesteśmy lepsi od fanów Jazz Jack Rabbit :D :D :D
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Dobra panowie! Jedno już mamy. Teraz pozostaje przekonać Zuxxez na to, by dali nam coś, co im już nie jest zbytnio potrzebne :). Jeżeli zabiegi czysto dyplomatyczne nie pomogą, zawsze można do oferty dorzucić kilka 0.7 zawsze działa :D. Ja jednak jestem dziwnie spokojny - myślę, że nie powinni stawiać przeszkód.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR »

Ja też jestem dziwnie spokojny. Myślę, że nie powinni robić przeszkód w udostępnieniu kodu. W końcu powiedzieli, że takie coś jak KaM już dla nich nie istnieje (a dokładnie to, że jest to zamknięty rozdział). Mam nadzieję, że wkrótce dostaniemy pozytywną odpowiedź od Zuxxez i uda nam się ożywić (może odmłodzić?) naszego już jakże wiekowego KaM'a. :)
KAMPANIA:
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Niby dlaczego mieliby nam go nie dać? Wykorzystywanie kodu do celów komercyjnych jest zabronione o czym przypomniał nam Peter Ohlman więc nie widzę przeciwskazań. Sami już raczej nic z tym nie zrobią, bo sami napsiali, że to zamknięty rozdział(dla zaledwie kilku setek graczy nie opłaca się im tego dalej ciągnąć i tak :)).
Dołączam się do wierzących w udostępnienie tego kodu przez ZuXXeZ.
Awatar użytkownika
jajeti
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2009, 17:19

Post autor: jajeti »

I ja jestem dobrej myśli, kod zostanie udostępniony. Jak już napisało kilka osób - czemu by mieli się nie zgodzić.
:)
Pozostaje nam tylko czekać na odp.
Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

jajeti pisze:Pozostaje nam tylko czekać na odp.
Kwestia kilku dni, nim poznamy najważniejszą dla sceny KaM odpowiedź. Knightowi się nie udało, Barbarianowi się nie udało... Do trzech razy sztuka - pora, aby Litude to zrobił. A wtedy - wszelkie zmiany będą dostępne. Będzie jeden problem - nim uda się cokolwiek poprawić, dużo wody w Wiśle upłynie, gdyż trza będzie zmieniać w ciemno kilka tysięcy linijek kodu. Na sama wieść o otrzymaniu kodu jestem w pełni optymistyczny, ale dalej może już nie być tak łatwo :).
Crimson (king) Michailoff
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Ja z kolei gorąco trzyma kciuki, aby nie odpisali na e-maila. A jeśli odpiszą, to by się na nic nie zgadzali. Ale jestem oczywiście mniejszością.
Zablokowany