Jest odpowiedź na petycję Fanów! (16.05.2009)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

PinCheR pisze:A ja to bym chciał żeby poprawili AI :)
Każdy by chciał przede wszystkim dobrego AI - bo po to w gruncie rzeczy chcemy otrzymać ten cholerny kod. Nowe jednostki zostawmy na potem, bo... Chyba w takiej sytuacji, jak będzie ten cały kod już leżał rozpracowany na naszych pulpitach, to BĘDĄ mody do KaM, które dodawać będą nowe jednostki i budynki. Lista życzeń jest długa, tematy do tego są, są nawet grafiki fanów przedstawiające portrety jednostek, które być może jednak w grze się pojawią (o czym w chwili ich powstawania twórcy nawet nie śnili). Aczkolwiek zakodowanie nawet jednej takiej jednostki to masa pracy - wszystkie grafiki, animacje - to jedno. Potem trza to wszystko włożyć do gry, a do tego trza znać kod, a to będą lata pracy. Zresztą - najpierw otrzymajmy kod, potem go rozpracujmy, a dopiero potem odtwórzmy rzeczy z KaM Alpha i na koniec dodajmy to co nowe.
Crimson (king) Michailoff
Awatar użytkownika
maks4444
Użytkownik Forum
Posty: 100
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:44

Post autor: maks4444 »

Wiadomo :)

Pierwsze ludzie będą chcieli poprawić błędy i ulepszyć istniejącego KaM w Patcha.

A mody to dopiero bardzo daleka przyszłość. Ale dzięki kodowi będzie to jakość osiągalne... wiadomo że tylko dla programisty/fanatyka KaM. Bo zwykłemu człowiekowi to i tak nic nie da.
Awatar użytkownika
methyl
Użytkownik Forum
Posty: 90
Rejestracja: 30 paź 2007, 15:17
Lokalizacja: Nowy Zmigród

Post autor: methyl »

Zobaczcie co się stało z Warzone 2100 po otworzeniu kodu:
http://wz2100.net/
Odkodowanie houses.dat: [+++++++++-] 90%
Awatar użytkownika
jajeti
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 09 maja 2009, 17:19

Post autor: jajeti »

To ja się jeszcze dodam. Jeżeli już otrzymamy ten kod to mam nadzieję, że zostanie wykorzystany rozsądnie. Patche - ok. Będzie można poprawić Al, zapisy MP, ogółem błąd w grze przez neta w TPR oraz inne takie.
Jednakże jeżeli sobie pomyślę, co może się stać jak zaczną powstawać BEZSENSOWNE mody to cały klimat/urok KaM'a zaginą z dniem powstania takich właśnie modów. Niech kod nam posłuży jako pomoc w naprawach... nie do zmiany gry w co innego.
Tyle na ten temat ode mnie.
Awatar użytkownika
Tora1996
Użytkownik Forum
Posty: 182
Rejestracja: 10 lut 2009, 15:45
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tora1996 »

Mody wg mnie mogą powstać.

Do jajeti:
Masz racje, dzieki modom urok KaM'a zniknie. Ale ściągać je bd ten, kto bd tego świadomy :D .
Pozdrawiam, tora1996.
Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR »

To zależy jakie mody. Jak będą jakieś ciekawe to sam może nawet ściągnę, ale przecież nikt nie karze nikomu ściągać jakichkolwiek modów.
KAMPANIA:
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Wszystko zależy od tego, czy kod stanie się ogólnie powszechny (mówione jest, że wykorzystają go tylko doświadczeni).
Mody jak to mody. Jeśli będą ciekawe, to na pewno wielu się pokusi, aby w nie zagrać. Taka mgła wojny w KaM wydaje mi się dobrym pomysłem.
A co do poprawek oryginału, to tu można zrobić mnóstwo rzeczy, jak np.
-usprawnić AI (a jest co usprawniać)
-usunąć durny ratuszowy błąd (może w końcu budowanie tego budynku będzie miało jakiś sens)
-poprawić multiplayera + zapisywanie gry
-naprawić błędy, występujące na Viscie
-naprawić kilka niedociągnięć, nie mających wpływu na rozgrywkę (jak na przykład dźwięk procy przy atakowaniu budynku przez pachołka)
-coś zrobić z machinami, bo nie oszukujmy się, troszkę są za silne. Może powinny być droższe? Albo ich budowa powinna trwać dłużej?

Możliwości jest sporo, tylko kodu nie ma. Ale ja jestem dobrej myśli :wink:
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
maks4444
Użytkownik Forum
Posty: 100
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:44

Post autor: maks4444 »

Proste porównanie Windows + Linux

Windows zamknięty kod :P
Linux otwarty kod :P

Widać różnice od razu :D Winodws lepszy do gier a linux lepszy do internetu.

KaM dzięki nowym patchą ożyje :)
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Tak się przyglądając tym dyskusją trochę się dziwie że boicie się że ktoś zepsuje tą grę. Przecież nikt nie będzie kazał wam ściągać kiepskich modów. To tak jakby się bać zrobić edytor misji żeby ktoś nie wykonał przypadkiem kiepskiej kampanii.
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
maks4444
Użytkownik Forum
Posty: 100
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:44

Post autor: maks4444 »

Bardzo dobrze gadasz :smiesne:

Teraz pozostaje czekać... ale jak długo to nie wiemy :(
Zablokowany