Jest odpowiedź na petycję Fanów! (16.05.2009)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

No właśnie, ja także rozumuję tak jak doman100. W końcu do innych gier także powstają mody i jakoś nikt nie uważa, że psują one grę chociaż nie wiadomo jakie by one nie były kiepskie. W końcu na naszych płytkach i dyskach nadal będzie gościł oryginał w jego nienaruszonej wersji. Nie uważam, że modyfikowanie gry w jakiś sposób ją psuje. W końcu nie ma przymusu ściągania modów/patchy.
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Trzęsiecie portkami. Muszą się zgodzić.
Czekam na nowe newsy z tego tematu.
Awatar użytkownika
SobonPiotrQ
Użytkownik Forum
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2009, 19:04
Lokalizacja: Radom-Zajezierze-Jastrzębia

Przed czym wasza obawa?

Post autor: SobonPiotrQ »

Wszedłem sobie dziś na stronkę i widzę, że dzień przed moimi urodzinami w 1/2 kod gry K&M stał się OS. Przeczytałem też cały wątek, wasz strach, obawy itp... Załamałem się.

Czy wy nie rozumiecie co to znaczy otwarty kod? Osoby trzęsące portkami nie mają powodu do obaw, kod gry zostanie opublikowany, gra wypuszczona za free w wersji, która ostatnio została zrobiona i tyle. Wy na tym poziomie zostaniecie, więc macie spokój. A co z resztą?

Każdy kto będzie chciał, weźmie sobie ten kod dla siebie i zacznie tworzyć, podejrzewam, zę raczej to będzie jedna grupa pracująca nad grą przy pomocy serwera GIT, CVS, SNV lub czegoś innego. Dzięki temu wkład w pracę będzie możliwy z każdego zakątka ziemi, każdy będzie mógł dołożyć coś od siebie, a gdy pojawi się kretyn, który to uszkodzi to zawsze można zmiany cofnąć, ewentualnie zawsze można zacząć od tego pierwszego opublikowanego kodu gry.

Co więcej, otwartość kodu wiąże się z ogromnymi mozliwościami. Kto nie wierzy niech zobaczy takie gry jak wspomniane już Warzone2100, Nexuiz (gra działa na silniku Quake - tak pierwszej części, nie trzeciej czy czwartej), XMoto (niemal klon starej poczciwej Elastomanii lub gry znanej jako Super Action Motocross). Przykładów znalazłoby się więcej, ale... Po co suzkać? wystarczy popatrzeć.

Póki będą ludzie chętni wspierać tę grę, póki będą ludzi chcący coś wnieść do gry, póty K&M będzie istnieć. Oryginalna gra zostanie zachowana, zamiast tego dojdzie po prostu wiele nowych kampanii (XMoto posiada już niemal 2000 plansz).

Tylko jedno, ale... Gra będzie musiała jakoś zmienić tytuł. Część pierwsza miała swoją specyficzną nazwę, później część druga jeszcze inną, a gra była ta sama. Ja proponuję po prostu Knigts and Merchants i tyle, bez żadnych zbędnych dodatków. :P

Gorąco czekam na opublikowanie kodu źródłowego i możliwości zagrania w natywną wersję pod Linuksa. :D To będzie po prostu cudo. :D
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

Nie zostało powiedziane, jak bardzo "otwarty" będzie kod. Nie wiemy, czy dostanie go tylko garstka developerów, czy zostanie udostępniony dla wszystkich ani nie znamy innych warunków udostępnienia. Jedyne, co wiadomo na dzień dzisiejszy to wykluczenie użycia komercyjnego.

Natywna wersja (TSK) pod Linuksa już jest (http://www.linuxgamepublishing.com/info.php?id=19&), ale również TPR działa pod Wine bardzo ładnie (lepiej niż pod Vistą).
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
SobonPiotrQ
Użytkownik Forum
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2009, 19:04
Lokalizacja: Radom-Zajezierze-Jastrzębia

Post autor: SobonPiotrQ »

kuba11100 pisze:Nie zostało powiedziane, jak bardzo "otwarty" będzie kod. Nie wiemy, czy dostanie go tylko garstka developerów, czy zostanie udostępniony dla wszystkich ani nie znamy innych warunków udostępnienia. Jedyne, co wiadomo na dzień dzisiejszy to wykluczenie użycia komercyjnego.
A może być coś takiego jak częściowe otwarcie kodu? Albo się kod otwiera albo nie. Problem może być z grafikami, muzyką i innymi takimi elementami, one nie mają nic do kodu, wtedy trzeba się trochę pomęczyć, ale wiem, że mają zdolnych grafików można osiągnąć wiele. Zwłaszcza poprawa tekstur byłaby czymś dobrym. :P
kuba11100 pisze:Natywna wersja (TSK) pod Linuksa już jest (http://www.linuxgamepublishing.com/info.php?id=19&), ale również TPR działa pod Wine bardzo ładnie (lepiej niż pod Vistą).
No niby jest, ale płacenie 25 funtów (ponad 100zł) za gierkę, którą miałem zakupioną w normalny sposób (płytka zginęła, ostał się jedynie obraz na dysku), a która już dawno wyszła z użycia to jawne przegięcie. Odnośnie tego odpalania w Wine to podobno są problemy z patchowaniem gry. Inna sprawa, że to jednak nie to samo, chcę mieć możliwość cieszenia się z gry w pełni, dedykowanej pod mój system i jeszcze najlepiej niech wejdzie do repo. :D
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

SobonPiotrQ pisze:A może być coś takiego jak częściowe otwarcie kodu? Albo się kod otwiera albo nie. Problem może być z grafikami, muzyką i innymi takimi elementami, one nie mają nic do kodu, wtedy trzeba się trochę pomęczyć, ale wiem, że mają zdolnych grafików można osiągnąć wiele. Zwłaszcza poprawa tekstur byłaby czymś dobrym. :P
Przeczytaj mój post jeszcze raz. Jako częściowe udostępnienie miałem na myśli udostępnienie go tylko kilku osobom zainteresowanym jej dalszym rozwojem (tak jak zrobiono np. z Worms Armageddon, gdzie grę rozwijają 2 osoby, a kod nie jest dostępny dla ogółu).
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
SobonPiotrQ
Użytkownik Forum
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2009, 19:04
Lokalizacja: Radom-Zajezierze-Jastrzębia

Post autor: SobonPiotrQ »

kuba11100 pisze:
SobonPiotrQ pisze: Przeczytaj mój post jeszcze raz. Jako częściowe udostępnienie miałem na myśli udostępnienie go tylko kilku osobom zainteresowanym jej dalszym rozwojem (tak jak zrobiono np. z Worms Armageddon, gdzie grę rozwijają 2 osoby, a kod nie jest dostępny dla ogółu).
Czyli jednak może być częściowe otwarcie, no cóż za idiotyczne posunięcie... :D Takie rozwiązanie jest chyba gorsze niż nie robienie nic, bo przekazuje grę powiedzmy kilku osobom i zamyka się to wszystko jeszcze bardziej, nigdy nie wiadomo kto to otrzyma. :P

Pozostaje mieć nadzieję, że Ci od K&M zrozumieją co mają u siebie i postąpią słusznie. Oni nic nie stracą, a zyskać mogą rozgłos, wystarczy, że ktoś znas wyciągnie coś więcej z ich silnika. :P
Awatar użytkownika
maks4444
Użytkownik Forum
Posty: 100
Rejestracja: 13 gru 2008, 23:44

Post autor: maks4444 »

Widzę ze dalej nic nowego znowu będziemy czekać pół roku zanim druga osoba łaskawie odpisze :zraniony:
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Żebyś wiedział, że łaskawie. Czekamy cierpliwie, bo cóż innego nam pozostaje?
Lewin robi wszystko, co w jego mocy.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
SobonPiotrQ
Użytkownik Forum
Posty: 78
Rejestracja: 24 maja 2009, 19:04
Lokalizacja: Radom-Zajezierze-Jastrzębia

Oczekiwanie...

Post autor: SobonPiotrQ »

Takie jest życie, trzeba czekać. Osobiście uważam, że żadna odpowiedź się nie pojawi, wtedy można wysłać drugi mejl, tak na wszelki wypadek, później trzeci, później otworzyć znowu petycje i w mejlu wysłać adres do petycji z pokazaniem ilu to już ludzi zebrało się do tego...

Najważniejsze to jest, by się nie poddać. :P

Dodano 11.06.2009:
Mam też inną propozycję. Można napisać nowego mejla z informacją, że jedna strona się zgodziła i teraz potrzeba jedynie zgody drugiej strony. :P W liście tym zamieścić ten poprzedni list. Takie coś mogłoby nie tylko przyspieszyć starania, ale dodatkowo zachęcić do uległości. :P
Zablokowany