KaM Remake, czyli nowa era gry! (17.11.2011)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swistach
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2011, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: swistach »

wczoraj pisałem z lewinem na temat strony projektu i prawdopodobnie usiądę w miarę wolnego czasu do napisania pluginu pod WP, żeby zarejestrowani użytkownicy mogli zamieszczać swoje mapy w serwisie, a inni użytkownicy mogliby je ściągać, komentować, oceniać. A może znacie taki plug-in, który ma mniej więcej takie funkcje? W sumie łatwiej i szybciej edytować, niż pisać coś samemu ;)
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

lucbach pisze:
A podsumowując: jestem tak samo podjarany jak Wy :lol:
Byle byś się nie zapalił :D Po krótkim teście rzeczywiście widzę jaka praca została wykonana. Powiem krótko co trzeba by było poprawić:
-podczas gry internetowej dać możliwość gry szybszej, jeśli wszyscy gracze się na to zgodzą
-przetłumaczyć wszystko do końca by pasowało na polski
-można by było dać podgląd gry innych graczy bo ciekawie by było oglądać jak się sytuacja ma na różnych serverach
-no i wszystko to co jeszcze nie działa a już zostało zaplanowane (szczególnie opcja przyspieszania myszy)
-czy tylko u mnie tak miga kursor?

To tyle na razie po 30 minutach gry.
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

- po pierwsze lewin i krom nie znają polskiego, więc radziłbym im to napisać w odpowiednim dziale po angielsku,
- po drugie co do możliwości przyspieszenia gry to się nawet zgadzam, ale by była możliwa opcja włączenia przyspieszonej rozgrywki, a nie od razu,
- mogłeś (mógłbyś) napisać co ci nie pasowało z tym przetłumaczeniem na polski,
- podgląd gry? nie czytałem i nie słyszałem nic głupszego od tego co napisałeś... gdyby każdy mógł sobie podglądać, to wtedy jeden drugiemu by podpowiadał (lub gracz, który uczestniczy w potyczce) co ma a czego nie ma jego rywal podczas gry,
- "no i wszystko to co jeszcze nie działa a już zostało zaplanowane" - mógłbyś rozwinąć co ci nie działa? domyślam się, ale tak jest łatwiej dla twórców i nas,
- mi nie miga kursor

PS: mała rada na przyszłość - jeśli chcesz się wypowiedzieć na temat dema remake'a, to przemyśl to dokładnie i napisz szczegółowo o co ci chodzi.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

1. Nie piszę tego ani do Lewina ani do Kroma tylko do was.
2. Oczywiście można by było wyłączyć opcje podglądu ale jak na przykład ja sobie gram z kolegą, któremu ufam a ktoś chciałby pooglądać jak gramy to czemu by nie miało czegoś takiego być?
3. Warsztat wojenny, ratusz, opcja budowy muru w edytorze - jak grałeś chyba nietrudno się domyślić.
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
swistach
Użytkownik Forum
Posty: 29
Rejestracja: 20 lis 2011, 11:51
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: swistach »

contact@kamremake.com

Pisz o pomysłach do nich na maila, może coś wykorzystają.
Jeśli chodzi o pomysł z podglądem, to myślę, że rozwiązanie takie jak np. hltv w grach CS byłoby lepsze.
Chodzi o to, iż obserwujący oglądają zmagania na arenie z pewnym opóźnieniem, więc nie ma powodów do obaw o oszustwo :)
ale czy takie coś by się przyjęło w KaM? Moim zdaniem jest to fajne, warte uwagi rozwiązanie, tylko że w późniejszym czasie ;)
Piotrus458
Użytkownik Forum
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2011, 20:02

Problem

Post autor: Piotrus458 »

I .
wie ktoś może jak zuploadować do wersji 2460?
po 2, nie mogę się zalogować na serwer,i nie mam wypisanej listy lesrwerów.. o ile można ją mieć?
Proszę o pomoc jeśli ktoć mógł by być pomocny i nie ironiczny
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

1. r2460 to najnowsza wersja serwera, nie klienta (którego najnowszą wersją jest r2411).
Jeśli nie prowadzisz serwera nie masz co aktualizować, w przeciwnym razie pobierasz stąd:
http://www.kamremake.com/download/

2. Sam nie sprawdzałem dokładnie jakby co, ale lista serwerów jest na tej stronie:
http://www.kamremake.com/servers/
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Seria pytań do Ciebie, Jakubie (ale jak ktoś inny zna odpowiedź, niech pisze :) ):
KaM remake jest robiony od podstaw, nieprawdaż?
Hala Targowa także powstała od zera, razem z całą zasadą jej działania?
Jak wyglądają możliwości ustawiania parametrów jednostek? Czy teraz twórcy Remake'a są w stanie zadać dowolnej jednostce wojskowej dowolną wartość ataku, szybkość czy liczbę "żyć"?
Czy są jakieś ograniczenia w tworzeniu rzeczy nowych, takich jak budynki?

EDIT:

I jeszcze jedno palące pytanie:
jak dotąd bawiłem się nowym Remakem tylko dwa razy, i właśnie teraz zauważyłem, że to, co uważałem za ową Halę Targową, nazywa się... Rynkiem!
Kto to wymyślił?
Nie mówię, że nazwa jest zła... ale w ogóle nie pasuje, bo kojarzy się z takim dużym placem, jaki mam w centrum miasta, z którego pochodzę.
Nie lepsza byłaby ta Hala Targowa? Albo Targowisko, lub chociaż Trag?
Chyba każda z nich jest lepsza od tego Rynku.
A może się nie znam...
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Gogoud pisze:Seria pytań do Ciebie, Jakubie (ale jak ktoś inny zna odpowiedź, niech pisze :) ):
KaM remake jest robiony od podstaw, nieprawdaż?
- tak
Gogoud pisze:Hala Targowa także powstała od zera, razem z całą zasadą jej działania?
- tak
Gogoud pisze:Jak wyglądają możliwości ustawiania parametrów jednostek? Czy teraz twórcy Remake'a są w stanie zadać dowolnej jednostce wojskowej dowolną wartość ataku, szybkość czy liczbę "żyć"?
- tak
Gogoud pisze:Czy są jakieś ograniczenia w tworzeniu rzeczy nowych, takich jak budynki?
- nie ma
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 785
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker »

Gogoud pisze: Nie lepsza byłaby ta Hala Targowa? Albo Targowisko, lub chociaż Trag?
Chyba każda z nich jest lepsza od tego Rynku.
A może się nie znam...
Trag chyba raczej odpada... :/
ODPOWIEDZ