KaM Remake, czyli nowa era gry! (17.11.2011)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

KaM Remake, czyli nowa era gry! (17.11.2011)

Post autor: lucbach »

Pozbawiona największych bugów gra wraz z edytorem map i możliwością gry z fanami z całego świata w trybie online - oto najnowsze dzieło Lewina (australijskiego fana gry) oraz Kroma (rosyjskiego fana gry). 4 października uruchomili stronę internetową, na której opublikowali remake gry do pobrania na zasadzie freeware.

Aplikacja, którą można zainstalować na już obecną w systemie wersję gry, pozwala cieszyć się nie tylko obiema znanymi już kampaniami, ale przede wszystkim grą sieciową! Mimo, że KaM Remake to dopiero wersja alpha, jej stabilność jest godna podziwu. Z tego też powodu kamremake.com przeżywa oblężenie fanów, którzy masowo pobierają grę i uczestniczą w rozgrywkach w sieci. Od kilku dni (z małymi przerwami) działa też online specjalny serwer testowy knights.sztab.com - możecie dołączyć do gry! Przetestowaliśmy możliwość organizowania na nim rozgrywek i jesteśmy pełni podziwu dla dokonań twórców - to działa! Graliśmy z fanami z Polski i Rosji (na przykład dziś Lucbach przegrał z Mateosem ;-)). Oprócz polskich serwerów pojawiają się też niemieckie, rosyjskie oraz węgierskie. Aktualna lista do obejrzenia tutaj.

W pierwszej udostępnionej wersji gry sprawnych jest 90% budynków. Nie działa jeszcze ratusz i warsztat wojenny (nie można wytwarzać balisty i katapulty). Docelowo w remake'u ma się znaleźć nowy budynek - hala targowa. Ma to być miejsce wymiany dóbr z innymi graczami. Znany jest już wygląd budynku. Jego pierwowzorem jest nigdy nieopublikowany w grze budynek "wskrzeszony" przez użytkownika Star Gazer, który uczestniczył niegdyś w tworzeniu KaM. Wśród innych braków znajdziemy też niewielkie kłopoty z cieniami budynków oraz brak komunikatów o zakończeniu rozgrywki sieciowej, kiedy została już rozstrzygnięta. Również AI nie jest jeszcze takie, jak w oryginale, choć różnicę naprawdę trudno dostrzec. Każdą grę sieciową można zapisać na wypadek, gdyby któryś z graczy utracił połączenie z innymi lub nie byłoby już czasu na dokończenie rozgrywki.

Sam edytor map jest nadal w rozwoju, ale już teraz bez kłopotu można tworzyć w nim mapy na zasadzie WYSIWYG, czyli w trybie rzeczywistym (natychmiast widzisz efekt tego, co robisz).

Remake ma oryginalną muzykę z The Shattered Kingdom. Polskiego tłumaczenia dokonał Przemysław Pietras.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Nie wierzę, co tu się wydarza.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

Khelos w co nie wierzysz??
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

Aż mnie poruszyło to do wejścia i przeczytania tegoż neewsa, fajno się zapowiada (któryś tam rok z kolei) :) :obrazalski:
Obrazek

Obrazek
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

To niesamowite, jaką pracę wykonali Lewin i Krom. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że po prostu instalujemy tę nakładkę (KaM Remake) i gramy. Żadnych problemów z połączeniem, przekierowywania portów, włączania Hamachi, żadnych dodatkowych wymagań. Coś fantastycznego, stąd w newsie pozwoliłem sobie użyć sformułowania "nowa era gry".

Coś mi mówi, że to może być przełom, nawet już zdążył zostać wykopany :).
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Boris
Użytkownik Forum
Posty: 21
Rejestracja: 12 kwie 2009, 12:28

Post autor: Boris »

Jak dla mnie wspaniała sprawa z Kame'm ! :) I co najważniejsze to że są gracze i jest z kim grać. Międzynarodowe doborowe towarzystwo do prowadzenia potyczek ! :)
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

A juz się obwaiałem że news o Remake nie pojawi się na knigts.sztab :) Ostatnio miałem przerwę w grze.
Myślę że można by zrobić też jakieś zawody.
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

Nie wchodziłem na knights.sztab.com od ponad roku, kiedy jednak sprawdziłem pocztę po prostu wgniotło mnie w fotel, nie uwierzyłem, musiałem 5 razy odświeżyć stronę, wziąć parę głębokich oddechów, zanim dotarło do mnie, że KaM znowu żyje, i to w multi!!!!!
Wspaniałe wieści, wspaniałe...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Chrisco
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 13 lis 2011, 23:13

:)

Post autor: Chrisco »

Od kilku dni pogrywwam troszke tez..juz troche sie zapomnialo ale pochwale sie ze udalo mi sie..nieiwiem jak..pokonoac lucbacha:)..wciagnalem do gry brata i kuzyna..jest git..czekam na dalszy rozwoj projektu..
To the weapons!!
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Mam wrażenie, że teraz znacząco odżyje temat KaM. Już nie mogę się doczekać jakiegoś pojedynku, tyle razy grało się po półtora godziny, bo więcej nie można było, ale teraz to w każdej chwili można zapisać grę i dokończyć ją później. Co prawda już mnie nie pociąga za bardzo ta gra, ale rozgrywki wieloosobowe? Zawsze znajdę czas. :)
ODPOWIEDZ