Ucieczka z zamku - świąteczny konkurs! (25.12.2011)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Piko pisze:
janosiczek pisze:A ja postanowiłem nie brać udziału w konkursie i nie zabierać nagrody użytkownikom :) TAKI JESTEM !
Mówisz, że nie udało ci się rozwiązać 10-ego, więc udajesz, że specjalnie go nie rozwiązałeś? Możliwe też, że masz za mało lat na wymagania 80% nagród... :smiesne:
PS: Kiedy będą wyniki?
Zobacz na godzinę o której to pisałem. Nic nie piszę że go rozwiązałem czy nie rozwiązałem, pisałem o wysłaniu odpowiedzi na maila. Czytaj ze zrozumieniem...

A i zapomniałeś o nagrodzie bonusowej. Którą już jakiś czas temu też rozwiązałem ale się "nie chwaliłem publicznie" .
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

@Piko: Wg strony z informacjami mają być podane dzisiaj.

Skoro już czas się skończył, to możemy szczegółowiej rozmawiać o zagadkach...

Ktoś chce się podzielić swoimi głupotami, które próbował wpisać?

5,5: maślarnia :P

W 7 opis mnie lekko wprowadził w pole. Początkowo znalazłem tylko "zobaczył cię", więc pomyślałem, że to podpucha. Parę minut i ukrytą nagrodę później znajduję kolejne, "błazen". No, nie dość że podpucha, to jeszcze konkurs mnie wyśmiewa za złe odpowiedzi... Chwilę jeszcze mi zajęło dojście do tego, że wszystkie te słowa są hasłem :lol:

W 8 najpierw liczyłem monety jak punkty w grze w oczko :P Całe szczęście zgadłem, o co chodzi, zanim jeszcze zacząłem sprawdzać kody ASCII dla literek. Tak, możecie już się cieszyć, że nie brałem udziału w układaniu zagadek :P


Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz, mianowicie zagadka z arkusza stylów. Jest na tyle dziwna, że ostatniego dnia już jej tam nie było, zasady nic o niej nie mówią, i przynajmniej dla mnie wydaje się być nie do rozwiązania. Treść poniżej:
Witaj! Gratuluję odnalezienia ukrytej części konkursu. Za jej
rozwiązanie rozlosujemy dodatkową nagrodę - książkę. Zadanie
polega na połączeniu pierwszych liter wyrazów, które wpisałeś
do paska adresu w przeglądarce przed końcówką .html. Tych liter
jest 9 i odpowiadają 9 planszom konkursu (wszystkim oprócz pierwszej,
w której konkurs się zaczyna). Te litery należy tak wymieszać, aby
powstał wyraz, który powinieneś przesłać pod adres [mail ciachnięty]
razem z imieniem, nazwiskiem oraz adresem korespondencyjnym. Powodzenia!
Kto jeszcze ją znalazł?
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

janosiczek pisze:
Piko pisze:
janosiczek pisze:A ja postanowiłem nie brać udziału w konkursie i nie zabierać nagrody użytkownikom :) TAKI JESTEM !
Mówisz, że nie udało ci się rozwiązać 10-ego, więc udajesz, że specjalnie go nie rozwiązałeś? Możliwe też, że masz za mało lat na wymagania 80% nagród... :smiesne:
PS: Kiedy będą wyniki?
Zobacz na godzinę o której to pisałem. Nic nie piszę że go rozwiązałem czy nie rozwiązałem, pisałem o wysłaniu odpowiedzi na maila. Czytaj ze zrozumieniem...

A i zapomniałeś o nagrodzie bonusowej. Którą już jakiś czas temu też rozwiązałem ale się "nie chwaliłem publicznie" .
No w sumie racja. Jest możliwe, iż mniej niż 4 osoby zrobiły całość. Co do tego bonusowego - nie jest ono zbyt trudne. Myślałem, że po znalezieniu trzeba coś zrobić... A tutaj nic. Dziwi mnie tylko, że Elenorsar nie rozwiązał 7, a bonusowe zrobił.
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

W 7 próbowałem wpisywać uczyłciębłazen (tak też się da...), ale nie szło i zostawiłem na jakiś czas. Ósme faktycznie miałem przeliczać na różne dziwne sposoby i już ruszałem po laptopa (bo wcześniej rozwiązywałem z ipoda), ale po drodze do mnie dotarło i zastanawiałem się tylko, czemu to takie proste ;). Na 9 poległem. Problem miałem w 2, kiedy niesiony złością wpisywałem nawet "weź się k**** otwórz!" i tym podobne. Niestety nie działało :D. Przy 3 pomógł mi Khel (jedyne, przy którym dostałem jakąś pomoc- jeszcze raz dzięki Khel, pewnie bym odpadł już wtedy, gdyby nie to), mówiąc, że trzeba zlepić znalezione fragmenty słów. Dalej poszło łatwo 4-6 to zaledwie trzy minuty (ale dalej nie mam pojęcia jaki sens miał ten wierszyk, na rozwiązanie wpadłem wpisując jedno z pierwszych skojarzeń, a zamierzałem najpierw rozpisać sobie całą tą broń w notatniku i sprawdzić co mi wyjdzie). Jestem ciekaw jak wyglądało to sławne 10, skoro odpadłem wcześniej ;) Ale z wierszykiem niektórzy mieli problemy, więc może 10 zrobiłbym w mgnieniu oka? :P
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Posty: 1667
Rejestracja: 18 sie 2008, 13:57
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

/idz/schodami/w/dol/a/potem/w/przepasc/
Zaznacz wyżej, żeby zobaczyć.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Domyśliłem się, że to drzewo plików... Ale jak nie miałem pojęcia jak to wpisać, tak nie mam dalej. Wiem, że trzeba dopisać .index (i z tego powodu wpisanie nawet poprawnej odpowiedzi może nic nie dać).
Mija 15 sekund

Teraz się autentycznie wkur...rzyłem! U mnie nie ma potrzeby dopisywania .index (wręcz przeciwnie). Dobrą odpowiedź wpisywałem od początku- po prostu u mnie po wpisaniu prawidłowej odpowiedzi (czyli tego co mówi błazen), nie mam wpisywać NIC. Bez urazy Lucbach- ale to zadanie spieprzyłeś. Męczyłem się tydzień, a dobrą odpowiedź wpisywałem od początku... Nie wiem jak 10, właśnie robię, ale ten jeden błąd techniczny mnie zatrzymał na kilka dni. No chyba, że jest to część konkursu...
Mam chrome'a, żeby nie było wątpliwości.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Mixxer5, zanim zabrniesz za daleko w swoich osądach, zastanów się nad tym, co napisałeś. Nie wiem tak naprawdę w czym widzisz problem: w tym, że nie należało wpisywać ".html" na końcu, tak? A czytałeś regulamin konkursu?

W żadnej przeglądarce nie ma znaczenia, czy wpisujesz index.html na końcu czy nie. To sprawa serwera, na którym są zagadki.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

"rozwiązanie wpisujemy zawsze przed kropką od ".html", zawsze małymi literami (poza jednym wyjątkiem znajdującym się w jednej z plansz, gdzie zostanie to w pewien sposób zaznaczone)"

Tak też robiłem- i tak działało, aż do 9, gdzie wpisanie poprawnej odpowiedzi dawało błąd. Dopiero usunięcie .html dało pożądany efekt- przeszedłem do 10. Tak więc problem był czysto techniczny- rozwiązanie miałem bez problemów...
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Mixxer5 pisze:"rozwiązanie wpisujemy zawsze przed kropką od ".html", zawsze małymi literami (poza jednym wyjątkiem znajdującym się w jednej z plansz, gdzie zostanie to w pewien sposób zaznaczone)"
Zgadza się, i Krok 9. zawierał ten wyjątek.
Mixxer5 pisze:Tak też robiłem- i tak działało, aż do 9, gdzie wpisanie poprawnej odpowiedzi dawało błąd. Dopiero usunięcie .html dało pożądany efekt- przeszedłem do 10. Tak więc problem był czysto techniczny- rozwiązanie miałem bez problemów...
To był ten wyjątek - obojętnie co zrobiłeś, nie należało wpisywać .html na końcu, proste. Nadal nie rozumiem w czym widzisz problem. Może coś źle czytam?

Zastanowiłbym się nad tym głębiej, gdybym nie dostał żadnego rozwiązania lub klika, ale poprawnych przyszło kilkanaście!
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Można też było na końcu zapisać index.html, prawda? Efekt był ten sam, jeśli ścieżka do katalogu pasowała. A z indeksem na końcu łatwiej zmieniało się odpowiedzi w planszy dziesiątej.
ODPOWIEDZ