Kolejna wersja Remake'u i... bonusy! (05.04.2012)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kolejna wersja Remake'u i... bonusy! (05.04.2012)

Post autor: lucbach »

W tym roku fani "Knights and Merchants" nie mieli jeszcze okazji cieszyć się nową wersją Remake'u gry. Nie oznacza to jednak, że jego autorzy, Krom i Lewin, spoczęli na laurach - prace nad kolejną wersją cały czas trwają. Data wydania - na razie nieznana.

Brak daty wydania rekompensuje jednak lista znanych poprawek i usprawnień oraz co najmniej dwa bonusy, nad którymi już rozpoczęły się prace:
  • - w lobby znajdzie się podgląd wybranej mapy
    - rozgrywka sieciowa będzie uruchamiała się szybciej, co ma zapobiec rozłączaniu niektórych graczy już na starcie
    - zaznaczanie dróg, pól i budynków ma się pojawiać na planszy bez opóźnień
    - zaznaczenia dróg, pól i budynków mają być widoczne jedynie dla Twoich sojuszników, co ma zapobiec sytuacji, w której gracze przeciwnych drużyn blokują sobie wzajemnie teren
    jakość cieni budynków, postaci i obiektów ma zostać znacznie poprawiona
    - więcej map sieciowych, w tym mapy bardzo popularnego autora Dark Lorda, który zapowiedział rozgrywkę na mapie, która jest wyspą
Dodatkowo Krom rozpoczął programowanie:

"AI City Planner", czyli skryptów odpowiedzialnych za rozbudowę miasta przez komputer. W obecnej wersji Remake'u AI nie rozwija swojego miasta. Rezultat pierwszych prób: miasto stworzone przez AI

narzędzia do tworzenia własnych kampanii. Twórcy zaczęli od TSK i TPR, w których będzie można zmieniać m.in. komunikaty, mapy, briefy. Ma to być wstęp do możliwości tworzenia zupełnie nowych, spersonalizowanych kampanii przy pomocy Remake'u. Tutaj możecie sprawdzić Wygląd interface'u.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

... to nie będzie wieży obserwacyjnej?
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Ode mnie do dotychczasowej sytuacji: janosiczku, wszystko ok, ale to wstyd, że chłopaki z knightsandmerchants.net musieli Cię przyłapać na plagiacie. Pamiętaj, że w pewien sposób reprezentujesz naszą społeczność. I to tyle komentarza, nie będę kontynuował off-topic.

Natomiast bardzo ciekawi mnie, co sądzicie o tej zmianie:
Zaznaczenia dróg, pól i budynków mają być widoczne jedynie dla Twoich sojuszników, co ma zapobiec sytuacji, w której gracze przeciwnych drużyn blokują sobie wzajemnie teren
Długo się nad tym zastanawiałem i widzę pewne haczyki, ale najpierw z chęcią poznam Wasze zdanie. Zechcecie?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Dobra zmiana, po części rozwiązuje problem z mapami typu Road of the Valley, ale nadal pozostaje możliwość blokowania. Do rozwiązania ciągle kwestia blokujących placów budowy.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

No właśnie, a czy nie jest w to "wbudowana" funkcja blokowania? Sam brak wyświetlania zaznaczeń daje tylko tyle, że ktoś nie będzie działał z premedytacją... Funkcja blokowania MUSI być obecna, bo co się stanie, jeśli nieświadomie będę chciał wybudować coś w miejscu, w którym mój wróg już coś postawił? Co wtedy zobaczę jako gracz?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Zaznaczenia dróg, pól i budynków mają być widoczne jedynie dla Twoich sojuszników, co ma zapobiec sytuacji, w której gracze przeciwnych drużyn blokują sobie wzajemnie teren
Myślę, że kto pierwszy ten lepszy. Plac budowy staje się widoczny dla wszystkich dopiero po rozpoczęciu pracy przez budowniczego, tak zrozumiałem z tego.

Tak więc funkcja blokowania pewnie nadal pozostaje w przypadku rozpoczętych/ukończonych placów.
Co wtedy zobaczę jako gracz?
Obrazek

;)
Awatar użytkownika
fanTSK
Użytkownik Forum
Posty: 103
Rejestracja: 03 cze 2008, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: fanTSK »

Mi najbardziej podobają się te cienie i rozbudowa AI, a co do dróg, gracz będzie pewnie widział ten czerwony krzyżyk, i tyle.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Czy mapy Dark Lorda są gdzieś dostępne aby podejrzeć jakie to mapy będą w KAM ?
Jeśli tak, prosiłbym o link.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Filmowe potwierdzenie nowych feature'ów.

Janosiczku, widać tam też jakieś nowe mapy, ale tylko trochę ;)
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 »

Przydałaby się funkcja, która w skrypcie umożliwiałaby rozbudowę AI z podaniem ID budynku i współrzędnymi.
Coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

!SET_AI_BUILD_BUILDING 5 75 132
gdzie 5 to ID budynku, 75 to współrzędna X, a 132 Y.
ODPOWIEDZ