Zapowiedź wrześniowej wersji Remake'u (02.09.2012)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Zapowiedź wrześniowej wersji Remake'u (02.09.2012)

Post autor: lucbach »

Tydzień temu rozpoczęły się betatesty kolejnej odsłony KaM Remake, która oficjalnie ma być dostępna na przełomie września i października. Z najnowszych rewelacji między innymi: markery na mapie i ikona ostrzegawcza o ataku przeciwnika.

Twórcy KaM Remake przyzwyczaili nas już do dość regularnych update'ów, których nowe funkcjonalności odpowiednio wcześniej przedstawiają na nagraniach z YouTube.

W najnowszym znajdziemy między innymi nową ikonę, która na minimapie podczas rozgrywki poinformuje nas o tym, że zostaliśmy zaatakowani i pozwoli szybciej zareagować we wskazanym miejscu. W ataku natomiast ma pomóc możliwość stawiania markera (w formie proporca wbitego w ziemię), dzięki któremu nasi koledzy z drużyny zobaczą wskazane konkretne miejsce na mapie. Proporzec jest widoczny przez 8 sekund, następnie znika. Informacja o jego postawieniu zostaje też zasygnalizowana na minimapie.

Czy zdarzyło Wam się, że w ferworze walki pospiesznie otwieraliście odpowiednią zakładkę, żeby sprawdzić, do którego gracza należą widoczne oddziały? Teraz nazwę każdego gracza, który dowodzi armią widoczną na ekranie można będzie wyświetlić przytrzymując klawisz "t". Znacznie przyspieszy to orientację podczas rozgrywki.

W lobby gry sieciowej czeka na nas wygodne udogodnienie, które szczególnie przyda się teraz, kiedy dostępnych jest coraz więcej map: to możliwość ich sortowania wg nazwy, rozmiaru i liczby graczy.

Dla tych, którzy tworzą swoje mapy, edytor w KaM Remake ułatwi zadanie związane z opracowywaniem ilości złóż. Przy zasobach węgla, żelaza, złota i kamienia pojawią się konkretne liczby.

Natomiast dla miłośników rozgrywki w ramach dostępnych kampanii (a w przyszłości także tych tworzonych przez graczy) przygotowano ekran wyboru oraz opisy czytane przez lektora (poprzednio w Remake'u historie należało czytać samemu).

Twórcy wdrożą również nowy wygląd cieni oraz dymu, który zapowiadali przy poprzednim updacie, usłyszymy dwie nowe ścieżki dźwiękowe, a chińscy i norwescy gracze zagrają w Remake w swoim własnym języku. Powtórki z rozgrywki obejrzymy natomiast w ulepszonym playerze.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Seblas
Użytkownik Forum
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07

Post autor: Seblas »

Czy ikona walki pojawi się też przy walce z cywilami? Myślę, że to byłoby niedobre. Nie byłoby elementu zaskoczenia gdy wojsko (nawet jeden wojak) dostanie się do miasta...
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Jestem tego samego zdania co przedmówca. W zakichanym interesie dowódcy jest kontrolować swoje miasto a teraz będzie to robić za niego skrypt. :zraniony: Wiele osób miało różne taktyki w sieci - min. wchodzenie rycerzami do miasta. Widzę, że najwyraźniej kogoś to bardzo irytowało i postanowił coś z tym zrobić: tak oto mamy nową funkcję :coongada:: chyba trochę taka "na siłę" byle coś nowego dodać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Akurat i tak mamy sygnał dźwiękowy, więc plakietka na minimapie niewiele ułatwi. A rycerze w miastach dalej będą upierdliwi, prawie zawsze takiego zobaczysz, a złapać już nigdy nie zdołasz. :P
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Wskaźniki to świetny pomysł, nie wyobrażam sobie rozgrywki sieciowej w jakiejkolwiek strategii bez nich. Co do sygnalizacji ataku na minimapie to myślę, że to dobry pomysł. Sprawdziło się to między innymi w Warcrafcie III(wiem, że te dwie gry sporo się różnią, ale mimo wszystko uważam, że ciężko czasami ogarnąć jednocześnie kilka frontów i takie ułatwienie jest w porządku).
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Alanbach pisze:Jestem tego samego zdania co przedmówca. W zakichanym interesie dowódcy jest kontrolować swoje miasto a teraz będzie to robić za niego skrypt. :zraniony:
No właśnie o to chodzi - też nie jestem do końca pewien, czy to dobry pomysł. Nie ma nic bardziej ekscytującego, niż zajść kogoś od najmniej spodziewanej strony i plądrować mu wioskę. Nie dopilnował jej należycie i powinien ponieść tego konsekwencje. Pozostawianie tego skryptowi to moim zdaniem wyręczanie nierozgarniętego gracza.
Seblas pisze:Czy ikona walki pojawi się też przy walce z cywilami?
Tak, myślę, że tak, choć nie jestem pewien. Gdyby skrypt rozpoznawał jedynie atak bezpośrednio na wojska, byłoby to nieco dziwne, bo oznaczałoby to, że tylko wtedy zostałeś zaatakowany (co nie jest przecież prawdą).
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Seblas
Użytkownik Forum
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07

Post autor: Seblas »

lucbach pisze: Tak, myślę, że tak, choć nie jestem pewien. Gdyby skrypt rozpoznawał jedynie atak bezpośrednio na wojska, byłoby to nieco dziwne, bo oznaczałoby to, że tylko wtedy zostałeś zaatakowany (co nie jest przecież prawdą).
Chodzi mi o to, że przy ataku na cywilów mógłby pozostać standardowy komunikat ("Twoi poddani zostali zaatakowani!"), jedynie ikony na mapce gdy walczy wojsko.

A znalezienie intruza w mieście nie zawsze jest łatwe przy określonej jego kolorystyce. Gracz traci wtedy cenny czas i odwraca to jego uwagę od wojsk. Dlatego cywilów bym nie podciągał pod te ikony.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Może ktoś to sprawdzi ?
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Na pewno ktoś od nas jest betatesterem. Chłopaki...?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
NaruT4o
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2012, 09:27

Post autor: NaruT4o »

Nom ja jestem beta testerem i wyjaśnię wam kilka zagadnień Waszych. :wink:
Więc ikonka walki jest na pewno gdy wojsko jest atakowane i chyba też ale nie pamiętam dokładnie bo mój komputer...ale to inna historia.
Gdy jakiś nieprzyjaciel wejdzie mi do miasta to prawie zawsze wiem bo np ja zajmuje pozycje obronne tak, aby nikt nie wszedł do mojego miasta ale,
gdy ktoś już wejdzie to staram się go unicestwic.Ale gdy ja tego nie zauważe to moi sojusznicy to zauważą bo przeważnie gram z PRO graczami więc...:)
ODPOWIEDZ