Budujemy bazę wiedzy o KaM Remake! (20.10.2012)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Budujemy bazę wiedzy o KaM Remake! (20.10.2012)

Post autor: lucbach »

"KaM Remake" autorstwa Kroma i Lewina powoli wkracza w ostateczną fazę, która zbliża ją do wyjścia z etapu bety. Na knights.sztab.com uznaliśmy, że to doskonały moment, aby w naszym serwisie zagościł specjalny dział opisujący Remake.

Chcielibyśmy, żeby był to zbiór tekstów pomagających opanować grę jak najlepiej tym, którzy czują się w niej nadal niepewnie, w szczególności w starciu z innymi graczami. O stworzenie działu chcemy prosić Was - doświadczonych Graczy, którzy na Remake'u zdążyli już "połamać zęby".

Aby docenić Wasz wysiłek, przygotowaliśmy nagrody, które przyznamy Autorom najlepszych tekstów. Do zgarnięcia nagrody ufundowane przez sztab.com:

I miejsce: gra "Atlantis Evolution: The Adventure Collection" i publikacja tekstu w serwisie
II miejsce: gra "Bard's Tale: Opowieści Barda" i publikacja tekstu w serwisie
III miejsce: gra "Diablo" i publikacja tekstu w serwisie
IV miejsce: książka "Atalaya: Gwiazdomorze" Jagi Rydzewskiej i publikacja tekstu w serwisie

Ponadto każda z osób, której tekst zakwalifikuje się do publikacji na knights.sztab.com (także te osoby, które nie znajdą się na podium) otrzyma specjalny avatar na naszym Forum, opatrzony napisem "Ekspert KaM Remake" i będzie nim odznaczona przez miesiąc od jego przyznania.

Poniżej przedstawiamy propozycje 14 tematów na teksty. Można zdecydować się na któryś z poniższych, ale dopuszczamy też zgłoszenie swoich. W obu przypadkach prosimy o jak najszybsze zgłoszenie wybranego tematu na webmaster@knights.sztab.com. Pozwoli to uniknąć powtarzania się tekstów (listę będziemy aktualizować na bieżąco o już zarezerwowane tematy), a innym potencjalnym Autorom pokaże, co mogą jeszcze sami opisać.

Na Wasze teksty (najlepiej w formacie .doc lub .pdf, z obrazkami) czekamy do 26 listopada 2012, a na zgłoszenia rezerwowanych tematów - jak najszybciej. Sugerowana długość tekstu: od 3000 do 7000 znaków. Liczymy na Was!

1. Czym jest KaM Remake? Jak go zainstalować i jaką rozgrywkę umożliwia?
Podstawowe informacje, instalacja, wymagania sprzętowe, jaka rozgrywka? Gdzie można go pobrać, aktualizacje, nowe feature'y.

2. Jakie nowości znajdziemy w KaM Remake w stosunku do gry "KaM:TPR"?
Najistotniejsze zmiany od czasu pierwszej bety KaM Remake: zaskoczenia, ulepszenia, plany.

3. Jak zainstalować nowe mapy w KaM Remake, a później w nie zagrać?
Gdzie znaleźć nowe mapy (konkretne miejsca i adresy), jak je zainstalować i gdzie są później dostępne w grze? Czy inni gracze też mogą w nie wtedy zagrać?

4. Ogólne omówienie taktyk, które można zastosować w rozgrywce sieciowej.
Czy w sieci powinno się grać tak, jak w misje Kampanii? Jakie inne/nowe taktyki (co najmniej 3) można zastosować? Jakie są ich podstawowe założenia? Jakie przykładowe rezultaty osiągają najlepsi?

5. Taktyka (nazwa taktyki)
Dobre i słabe strony, podstawowe założenia, to, na co trzeba zwrócić uwagę, przewaga nad innymi graczami, którą można osiągnąć w ten sposób.

6. Jak działa targ i jak wymieniać w nim towary?
Na czym opiera się wymiana towarów? Jak wymieniać jedne towary na inne? Które towary i kiedy warto wymieniać? Czy powinno się budować więcej niż jeden targ? Jak targ znalazł się w grze?

7. Jak zagrać w KaM Remake przez sieć - poradnik krok po kroku.
Uruchamianie gry, włączanie gry sieciowej, wybór odpowiedniego serwera, lobby, start rozgrywki.

8. "GLHF", "BRB", "FFA" i inne wyrażenia, którymi posługują się gracze w rozrywce sieciowej.
Co oznaczają te wyrażenia? Jak na nie reagować? Kilka słów o etykiecie w rozgrywce z innymi graczami.

9. Jak stworzyć swój serwer, na którym będą mogli zagrać inni gracze?
Co jest do tego potrzebne zarówno sprzętowo, jak i software'owo? Jak skonfigurować serwer? Jak odczytać jego statystyki?

10. Czym są misje kooperacyjne i jak w nie grać?
Dlaczego taka nazwa i gdzie się znajdują? Jak w nie grać?

11. Jak nagrać rozgrywkę w KaM Reamke i jak ją później odtworzyć?
Do czego może się przydać powtórka? Czy można ją komuś udostępnić? Czy można zaglądać graczom w statystyki?

12. Edytor map - jak stworzyć swoją mapę?
Gdzie dostępny jest edytor? Jak z niego korzystać? Jaką wielkość mapy wybrać? Jak osadzać elementy? Jak tworzyć realistyczny wygląd terenu? Co decyduje o tym, że jedne mapy są popularniejsze niż inne?

13. Stworzyłem nową mapę - co dalej?
Testowanie mapy i udostępnianie jej innym. Zgłaszanie mapy do oficjalnego wydania w KaM Remake.

14. Jak mogę testować betę KaM Remake?
Jak otrzymać jeszcze nie wydaną wersję KaM Remake? Jak powinienem przeprowadzić testy? Gdzie przesłać wyniki swoich testów? W jakiej postaci i języku?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Kheli może zacierać ręce. Na oku mam: 2, 4, 5, 6 i kilka artykułów specjalnych poza konkursem. ;)
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Przypominam tylko o konieczności oficjalnych zgłoszeń na webmaster@knights.sztab.com!

Liczymy na zainteresowanie z Waszej strony.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Czemu nie? Punkt 7- z uwagi że nie jestem zbyt doświadczonym pisarzem no i ciężko u mnie z czasem, bo szkoła :lol:
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

No, zostało się już blisko osiem godzin do oddania prac tekstowych. Pora zakasać rękawy i zastanowić się, co napisać. :D Przez miesiąc nie mogłem się zebrać, żeby coś wymłócić. Ostatni gwizdek, a ja nieskromnie wiem, że i tak spiszę się na medal. :]
Moje nierzetelne i niedorzeczne podejście do roboty zawsze popłaca. ^^
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

powodzonka :glupek:
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Właśnie tłukę znaki w drugim artykule z trzech. Pierwszy miał mieć domyślnie do około siedmiu tysięcy znaków, ja w godzinę zapisałem nieco więcej. W drugim mam już po dwudziestu minutach połowę tego. Pomiędzy tekstami robię sobie jakieś przerwy, wertuję Facebooka. Jakość artykułów nie pozostawia do życzenia. ;) Potem troszkę odczekam i przejrzę wszystko ponownie swoim korektorskim okiem. Fajnie się pisze na szybko. Może wejść w krew. :] A przy takim tempie przychodzi do głowy wiele ciekawych pomysłów, które można wcielić w życie.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Cholera, przegapiłem tego newsa! Cóż, napiszę coś o grze sieciowej przy następnej okazji - ABC wymiatania w KaM przez sieć. :P
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Już. Finito! :)

Florku, bezinteresownie też możesz sklecić parę zdanek, które z pewnością wypełnią wolne miejsce na stronie. Jakieś drobne porady czy kilka wskazówek, a ludzie się ucieszą. :) Jaką wymianę miałeś na myśli? :) O targu wszystko już było.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Czemu nie, mógłbym skrobnąć jakiś artykuł w niedalekiej przyszłości. ;) Pewnie trochę by mi zeszło, strasznie drobiazgowy jestem w dobieraniu słów i dopieszczaniu takich tworów. Koniec końców, sporo osób mogło by skorzystać. ;)

W sumie nie planowałem wielu słów poświęcać handlowaniu, jako że market obecnie stracił na znaczeniu.
ODPOWIEDZ