Szybsza gra sieciowa, czyli... (09.11.2012)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

lucbach pisze: (...)
Ale jeśli nie zrobisz update'u, to nie pograsz w sieci...
Dziękuję za precyzyjną odpowiedź. Bardzo mi pomogła rozpatrzeć pewne sprawy i zdecyduję się jednak zainstalować update. Niestety bardzo nie podoba mi się zmiana dotycząca złoto-koń, kamień-pień. Czy za jednego konia też dostanie się 9 sztabek złota czy raptem 2? :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Za jednego konia dostaniesz jedną sztabkę złota. Niestety rynek ogromnie stracił na wartości. Nadal jest przydatny, ale już nie niezbędny. Z jednej strony to dobrze, bo rozgrywka będzie wymagała więcej elastyczności. Z drugiej strony ubolewam nad tym gdyż taktyka, którą jakiś czas temu opracowałem w tym momencie bierze w łeb :). Wcześniej można było wymieniać żelazo za skóry i belki dzięki czemu uzyskiwało się sporą liczbę lekkich żołnierzy po okresie pokoju. Było dużo więcej możliwości opracowywania nowych taktyk w oparciu o rynek.
No cóż jest jak jest, teraz przynajmniej jest trudniej i trzeba zwracać uwagę na wszystkie surowce, a nie tylko na jeden lub dwa i wymieniać je za to co nam jest potrzebne.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Kamyk pisze:Z jednej strony to dobrze, bo rozgrywka będzie wymagała więcej elastyczności.
Dokładnie odwrotnie, gra jest obecnie przewidywalna i jej elastyczność jest zerowa. :P Na knightsandmerchants.com widziałem gdzieś porównanie poszczególnych etapów gry na przykładach starszej i nowej wersji Remake. Obecnie gracz nie ma żadnego wyboru - bez spamu drwali miasto zostanie po prostu sparaliżowane. W poprzedniej wersji gra była znacznie bardziej płynna.
Kamyk pisze:trzeba zwracać uwagę na wszystkie surowce
Tylko na jeden - drewno (ew. złoto, ale to nie jest problemem, gdy miasto staje na wskutek braku drewna).
Kamyk pisze:Było dużo więcej możliwości opracowywania nowych taktyk w oparciu o rynek.
To zdanie dowodzi przeczenia w Twojej własnej wypowiedzi. :P
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

No fakt może elastyczność to złe słowo ;). Chodziło mi o to, że gracz musi się nieźle nagimnastykować żeby to wszystko jakoś funkcjonowało.
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Kamyk pisze:No fakt może elastyczność to złe słowo ;). Chodziło mi o to, że gracz musi się nieźle nagimnastykować żeby to wszystko jakoś funkcjonowało.
OMG! Kamyczek, Ty żyjesz? :usmiech: :usmiech: :usmiech: dawno Cię tu nie widziałem. Ach jak mi sie stare czasy przypomniały, i forum i jeszcze pierwszy serwer (przed sztabem). :smiesne:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Ano żyję i mam się całkiem dobrze :). Przed sztabem to jeszcze mnie nie było, ale pamiętam czasy kiedy wyszła pierwsza nowa misja od Dark Lorda. Aż się nie chce wierzyć, że to już tyle lat :P.
ODPOWIEDZ