Szybsza gra, dynamiczne skryptowanie (...) (07.04.2013)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sado1
Użytkownik Forum
Posty: 108
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:11

Post autor: sado1 »

;) pisze:No rzeczywiście zapomniałem. Przecież w tej grze nie można mieć olbrzymich armii, bo to jest zwykłe oszustwo. Grałem w wiele gier przez internet, ale w tej społeczność jest wyjątkowo marudna. Wystarczy się wybić poza szyki, żeby zostać zmieszanym z błotem za "oszustwo" (czyli znalezienie sobie idealnej taktyki).
Taktyka Pizzy nie miała żadnych wad. Zadnych. Niezniszczalna armia. (łucznicy w wersji testowej znaczą naprawdę wiele, a 70 łuczników to już w ogóle...), Żarcie w porządku - nie tracisz wymienionego żarcia, i tak zamieniasz je na kiełbasę+skóry. Co z tego, że trochę straty przy wymianie będzie, jak kiełbasy zwrócą się swoją większą skutecznością w karmieniu poddanych. Mała zmiana marketu nie zaszkodzi, choć wolałbym żeby zmienili tylko żarcie -> ziarno. Z drugiej strony, pogarszając wszystkie wymiany, deweloperzy ubezpieczyli się na przyszłość, trudniej będzie wymyślić za dobrą taktykę z marketem.

Oczywiście że różnorodność taktyk to super sprawa, ale tylko wtedy gdy istnieje kilka równie dobrych taktyk (nie tak jak teraz, gdy jedna z taktyk jest wyraźnie lepsza od innych). Inna sprawa - jeśli ktoś potrafi zrobić świetne miasto i armię nie uciekając się do wykorzystywania źle zbalansowanego marketu, to wszystko jest ok - Pizza i bez marketu też robi świetne miasta. Ale są i gracze, którzy muszą wymieniać, bo inaczej im nic nie wychodzi. Tacy powinni się wstydzić... to niegodne rycerza. :)

(Co ty gadasz... W innych grach też tak marudzą :D)
Awatar użytkownika
Cahir
Użytkownik Forum
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2010, 13:30

Post autor: Cahir »

Głupoty piszecie.
Market służył wszystkim do zwiększenie ilości jednostek po pt poprzez szybkie skóry. W nowej wersji zabrali wymianę chleba na ziarno ale kiełbaski nadal można sobie wymienić + leśniczówka dostępna do budowy po szkole = jeszcze większa armia po pt.
Naprawdę nie wiem na co narzekacie.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

No OK, z tym marketem to racja. Trzeba zwiększyć ilość opłacalnych taktyk, ale narzekanie na to, że "jest niesprawiedliwa", to przesada. Najlepszy balans był 2 oficjalne releasy temu. Wtedy jednym bardziej się opłacała gra bez marketu, a innym wymienianie masy węgla na inne materiały. W poprzedniej wersji gra marketem po prostu straciła sens. W tej chwili jest aż nadto wydajny. Mam przeczucia, że w kolejnej wersji znowu market stanie się zwykłą ciekawostką.

No ale z innej strony. Zauważyliście może jeszcze zmianę co do budynków? Jeżeli nie, to weźcie zimową mapę i postawcie jakikolwiek. Ciekawie to zostało wykombinowane. ;)
Awatar użytkownika
wisnia_pc
Użytkownik Forum
Posty: 99
Rejestracja: 08 sty 2008, 13:24

Post autor: wisnia_pc »

Widzieliście nowe tekstury budynków :) jak się stawia na mapie zimowej są one pokryte czapo śniegową fajnie to wygląda :)
Awatar użytkownika
Cahir
Użytkownik Forum
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2010, 13:30

Post autor: Cahir »

A to ciekawe, wiedziałem o tym ale nie myślałem, że wprowadzą to już w tym relase.
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Można tak sobie gadać o wszystkim naraz... Ogromnie mnie cieszy ze po ostatnich tygodniach ożywiło się tu trochę. Co do tekstur, są świetne. A wracając do marketu, nigdy go nie używam przed pt. Wiem dobrze że ma się wtedy super przewagę nad innymi, ale większa satysfakcja jest kiedy uda ci się nawet po pt prześcignąć takiego gościa grającego na targu. No i gra jest dużo przyjemniejsza bez skomplikowanych kalkulacji matematycznych, a tylko logiczne. Osobiście eksperymentuję na jak najkorzystniejszych warunkach rozbudowy pod względem ekonomicznym. Działa i opłaca się bardziej, kiedy grasz na pt 90+ albo szkolisz garnizon tylko do obrony licząc na pomoc sojuszników w pierwszych stadiach wojny. Jeśli przetrwasz, lepsza ekonomia zwróci Ci się po niedługim czasie.
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Strateg
Użytkownik Forum
Posty: 15
Rejestracja: 25 sty 2013, 23:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Strateg »

Witam,
czy moglibyście mi powiedzieć co mam dokładnie napisać w tym e-mailu do Kroma i Lewina w sprawie dania mi wersji testowej, oraz czy to ma być po angielsku czy może być po polsku??

Dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam.
Strateg
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Tylko i wyłącznie po angielsku - oni nie mówią/piszą po polsku.

Przedstaw się, napisz, że chcesz przetestować nową wersję i prosisz o link do miejsca, w którym można ją ściągnąć. I tyle.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Możesz też spróbować po rosyjsku, bo z tego co się orientuję, to Krom jest z Rosji.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

;) pisze:No rzeczywiście zapomniałem. Przecież w tej grze nie można mieć olbrzymich armii, bo to jest zwykłe oszustwo. Grałem w wiele gier przez internet, ale w tej społeczność jest wyjątkowo marudna. Wystarczy się wybić poza szyki, żeby zostać zmieszanym z błotem za "oszustwo" (czyli znalezienie sobie idealnej taktyki).
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
ODPOWIEDZ