Szybsza gra, dynamiczne skryptowanie (...) (07.04.2013)

Zapraszamy do komentowania nowości, pojawiających się na stronie knights.sztab.com.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

;) pisze:No rzeczywiście zapomniałem. Przecież w tej grze nie można mieć olbrzymich armii, bo to jest zwykłe oszustwo. Grałem w wiele gier przez internet, ale w tej społeczność jest wyjątkowo marudna. Wystarczy się wybić poza szyki, żeby zostać zmieszanym z błotem za "oszustwo" (czyli znalezienie sobie idealnej taktyki).
Irytujesz mnie. Widze, ze obowiazuje zasada- nie wiem, wiec sie wypowiem... Propagujesz strategie wszystkie chwyty dozwolone? Wg mnie, popadasz w skrajnosc, rownie dobrze moglbym postawic 50wiez, budowac ci sie w bazie, etc.
Sa zasady, ktore wprowadzaja sami gracze co poniekad mogloby odzwierciedlac rycerska atmosfere, jakas niepisana umowa dot zasad walki, co wg mnie zasluguje na pochwale a nie negowanie tego.
Co wiecej ograniczajac potezny monopol na strategie marketu umozliwimy efektywny rozwoj i zderzenie wielu innych pomyslow, z pewnoscia wyjdzie to naprzeciw monotonii gry , kazdy zagra po swojemu, bez wyróżniąjcej sie taktyki
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Bo_co pisze:Wg mnie, popadasz w skrajnosc, rownie dobrze moglbym postawic 50wiez, budowac ci sie w bazie.
Jeżeli byłbyś naprawdę dobrym graczem, w porę udaremniłbyś przeciwnikowi ten zamysł. I to w wielkim stylu, na dokładkę. Chociażby stawiając własne place budowy na jego drogach, którymi próbuje się do Ciebie dostać. Szybko zrezygnowałby z marnotrawienia kamienia na ten cel, a Ty miałbyś święty spokój. Sposób jak najbardziej właściwy - i na zaczepkę, i na obronę przed czyimiś brzydkimi intencjami.
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

No nie przesadzajmy. W końcu jak udaremnisz to, że ktoś będzie ci stawiał place budowy w całej twojej bazie uniemożliwiając ci rozbudowę? Taka potyczka jest według mnie bez sensu.
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Kamyk pisze:No nie przesadzajmy. W końcu jak udaremnisz to, że ktoś będzie ci stawiał place budowy w całej twojej bazie uniemożliwiając ci rozbudowę? Taka potyczka jest według mnie bez sensu.
Niestety wielu graczy stosuje zasadę "wszystko co jest dostępne w grze jest dozwolone", nie wiedząc co to zasady umowne.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Zasada umowna - nie wyjdę z gry. Co najwyżej zburzę spichrz. :usmiech:
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Bo_co pisze:
;) pisze:No rzeczywiście zapomniałem. Przecież w tej grze nie można mieć olbrzymich armii, bo to jest zwykłe oszustwo. Grałem w wiele gier przez internet, ale w tej społeczność jest wyjątkowo marudna. Wystarczy się wybić poza szyki, żeby zostać zmieszanym z błotem za "oszustwo" (czyli znalezienie sobie idealnej taktyki).
Irytujesz mnie. Widze, ze obowiazuje zasada- nie wiem, wiec sie wypowiem... Propagujesz strategie wszystkie chwyty dozwolone? Wg mnie, popadasz w skrajnosc, rownie dobrze moglbym postawic 50wiez, budowac ci sie w bazie, etc.
Sa zasady, ktore wprowadzaja sami gracze co poniekad mogloby odzwierciedlac rycerska atmosfere, jakas niepisana umowa dot zasad walki, co wg mnie zasluguje na pochwale a nie negowanie tego.
Co wiecej ograniczajac potezny monopol na strategie marketu umozliwimy efektywny rozwoj i zderzenie wielu innych pomyslow, z pewnoscia wyjdzie to naprzeciw monotonii gry , kazdy zagra po swojemu, bez wyróżniąjcej sie taktyki
A ja widzę, żeś się mnie uczepił jak rzep psiego ogona, no ale nic, bo ty z kolei propagujesz taktykę "Zbyt dobra taktyka, więc nieuczciwa". No i popraw pisownię, bo aż oczy kłuje.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Wiem, pisałem na telefonie. Twoja wypowiedź podniosła mi ciśnienie ^^

Chodziło mi o to, co wyjaśnił dalej mixon pod Twoim postem. Sprawa tyczy się 'wymiany chleba na ziarno'.

Poza tym, nadal chyba nie zrozumiałeś...

Jeżeli dominuje JEDNA, MOCNA STRATEGIA na wiekszość map, to po co rozmyślać nad innymi?
Monopol tej strategii z udziałem marketu i masowej produkcji 'leather'a' jest zbyt silny. Każdy, kto chciałby się utrzymać w partii, z np. Pizzaisgood , musiałby na niej bazować.
Rozgrywka stanie się nudna, każdy wie wtedy jak wygląda miasto i co mu zagraża z perspektywy świetnej gospodarki państwa...

Zaprzestanie wykorzystywania marketu na dużą skale pozwoli na krzyżowanie wielu innych strategii. Gra stanie się wtedy nie przewidywalna.
Według mnie to klucz do dobrej zabawy.
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Jeżeli byś przeczytał moje kolejne posty, to byś zauważył, że jestem za osłabieniem marketu, ale dopóki jest to możliwe, nie powinno się oskarżać o oszustwo tych, którzy tę strategię stosują.
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

A czy ja ich oskarżyłem? czytaj dokładnie. Powiedziałem tylko, że mnie to irytuje, iż wszyscy jak jeden pies robią to samo. Nie wspomniałem nic o niesprawiedliwości, tylko o zasadach, które podwyższają komfort gry.
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
Awatar użytkownika
Strateg
Użytkownik Forum
Posty: 15
Rejestracja: 25 sty 2013, 23:03
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Strateg »

Witam,

nie wiem czy ja coś źle robię czy jest to jeszcze nie dokończone lub czy to nie jest czasem bug. W testowej wersji remaka na edytorze map jak kliknę na oddział jakiegoś wojska to mogę ustawić pozycję ataku (Attack position), ustawiam ją i po zapisaniu i wyjściu z edytora odpalam i wszystko jest ok, ale gdy wrócę do edytora i kliknę na ten sam oddział to już współrzędne ataku są inne (z innymi oddziałami tak samo) i jeszcze jedno pytanie czy będzie zrobiona jakaś instrukcja jak obsługiwać skryptowanie na tym edytorze z testowej wersji?

Dziękuję za wytłumaczenie.

Pozdrawiam. :wink:
Strateg
ODPOWIEDZ