Krom's Remake: Demo opublikowane!

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Woooe.... Łał! Parę miesięcy się nie logowałem, nie miałem zielonego pojęcie czy z KAMem coś jeszcze nowego się dzieje... A tu nowy budynek,[w miarę] pełna wersja Remake'u. Do zorientowanych w tym temacie. Pobieżnie przejrzałem posty i nie jestem pewien- ten rynek nie podmienia żadnego innego budynku? Jest w nim jakaś oddzielna postać and so on? (tak, już ściągam i instaluję i sam sprawdzam ;)). Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Mixxer5 pisze:Woooe.... Łał! Parę miesięcy się nie logowałem, nie miałem zielonego pojęcie czy z KAMem coś jeszcze nowego się dzieje... A tu nowy budynek,[w miarę] pełna wersja Remake'u. Do zorientowanych w tym temacie. Pobieżnie przejrzałem posty i nie jestem pewien- ten rynek nie podmienia żadnego innego budynku? Jest w nim jakaś oddzielna postać and so on? (tak, już ściągam i instaluję i sam sprawdzam ;)). Dzięki za odpowiedź.
Witam znów na forum, mam nadzieje że będziesz się częściej udzielał.
Jak masz jakieś zastrzeżenia do Remake, to śmiało pisz.
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Mixxer5 pisze:ten rynek nie podmienia żadnego innego budynku?
Nie, nie podmienia, to nowy budynek.
Mixxer5 pisze:Jest w nim jakaś oddzielna postać and so on?
Nie ma.

Budynek działa w ten sposób (dla tych co jeszcze nie ściągnęli lub nie chcą), że wciskasz ile chcesz danego surowca z innego danego surowca (np. z drewna na zbroje, w tym wypadku stosunek wynosi 16 desek:1 zbroja) i czekasz, aż pomocnicy powbiegają z deskami, a co szesnasty wyjdzie ze zbroją na ramieniu (oczywiście w ustawieniu wymiana deski-zbroja).
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Hmm... A muszę się pochwalić, że na pomysł wprowadzenia marketu wpadłem już jakiś czas temu (i nawet gdzieś tu o tym pisałem), ale dodać do gry bym go za Chiny nie zdołał. ;) Jeszcze jedno pytanie, wprawdzie nie nowe itp.- skoro dodali nowy budynek, to pewnie i kolejne moga dodać? I jednostki/postacie?

To chyba jedyny projekt, w którym od zera odtwarza się grę, prawda? Chyba że ktoś tutaj słyszał o czymś podobnym z inna gra?

//"Chinujemy" z dużej litery. ;) Poza tym "PS" użyłeś bezzasadnie, stosuje się go bowiem bardziej w wypowiedziach uformowanych jako list, pod którym się podpisujesz. To również błąd. Warto zwrócić uwagę na nawykowo wdrażane przyzwyczajenia. Jakby odjąć te dwie literki, Twoja wypowiedź prezentowałaby się w pozytywniejszym świetle. Pomyśl nad tym. :)
//Khel


Khel: Jako uczeń klasy humanistycznej, z pokorą zwieszam głowę, przepraszam za mój błąd i już te dwie literki usuwam. Jednakowoż "P.S" często używa się też (nieoficjalnie rzecz jasna), gdy chce się zupełnie odejść od tematu. Chiny poprawiam (to akurat przeoczenie), czerwony zostawiam, aby o swym błędzie nie zapomnieć. :D
Ostatnio zmieniony 04 lis 2011, 16:33 przez Mixxer5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Z przykrością muszę napisać coś przykrego o REMAKE,
W kampani TSK dzielnie dotarłem już do 15 misji a więc co niego już mogę powiedzieć, zacznę od wad:

- przeciwnik nie rozbudowuje się, prosperuje jedynie ten co ma już baze,
- czasami występujące crash'y trzeba często sejwować,
- szkoda że tylko jeden nowy budynek,
- ta sztuczna inteligencja przykład: gdy łucznicy atakują moi wojska stoją... i nic nie robią,
- brak uporządkowania w slotach zpaisu gry ( chodzi o to jakie zapisy są od kampani, jakie od scenariuszy, powinno być ładnie w tabelkach osobno umieszczone
- ciągle nie poprawione różnorakie powiadomienia

plusy:

+ wysokie rozdzielczości, które działają, gra wygląda GIT ;),
+ zoom mapy, odkryłem przez przypadek ( cii !!! ),
+ więcej slotów na zapisy gry ( oł jeee ),
+ nowy budynek, który się przydaję gł. wykorzystuję go do "robienia" złota gdy na mapie jest mały k. złota,

do poprawy + moje pomysły:

= jak pisałem wyżej tabelki z zapisami stanu gry,
= AL,
= w warowni: chciałbym odznaczać tak jak w spichlerzu jakie narzędzia mają dostarczać ( przydaje się gdy mamy więcej niż 2 warownie), przez co nie zrobi się burdel,
= wdrążenie do gry pułapek na wojska typu wilcze doły, doły itp ( budowane przez budowniczych)
= przy marszu wojsk chciałbym aby była dostępna opcja " pilnuj szyku", że nawet gdy okrążają wzgórze nie rozchodzili się gęsiego
= skróty klawiszowe przypisane do oddziału ( ułatwi to szybkie dowodzenie) + chciałbym aby u góry były ikonki moich wojsk z liczbą aktualną wojska w oddziale
= poprawił bym opcje powiadomień, + zmienił nieco ich wygląd aby już po ikonce papirusu było wiadomo o co chodzi... ( mniej więcej )
= wieże w których są łucznicy (3 szt. )
= budynek do przechowywania jedzenia dla wojaków (!), gdy są głodni idą sami do niego, ewentualnie poddani z tego budynku zabierają jedzenie dla wojska
= dodatkowa opcja w grze aby wojacy zabierali ze sobą dodatkowe jedzenie, pozwoli to na dłuższe manewrowanie w dalekim terenie wojsk
= ewentualnie przy przycisku jedzenie wybrać ilość sztuk na główkę ile ma przynieś pomocnik, i zrobić ulepszenie typu pomocnik nosi 2x jedzenie w ręce
= możliwość wgrywania większych map do gry
= nie wiem jak wy ale chciałbym mieć większą kontrolę nad wojskiem ( głównie chodzi mi o to jak atakują bo potem jak wiecie tracimi nad nimi kontrole )
= wprowadzenie murów, ale zrobił bym to tylko na dużych mapach i gdy poprawi się AL
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Mixxer5 pisze: P.S To chyba jedyny projekt, w którym od zera odtwarza się grę, prawda? Chyba że ktoś tutaj słyszał o czymś podobnym z inna gra?
Ja nie ale, poszukam z ciekawości
Krom
Użytkownik Forum
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2008, 09:16
Kontakt:

Post autor: Krom »

Could somebody please translate janosiczek post and mirror it in English KaM Remake topic? I did tried GoogleTranslate but results were hard to read and impossible to interpret :(

Thanks in advance
Creator of Knights Province: http://knightsprovince.com
Creator of KaM Remake: http://kamremake.com
Creator of World Racing modding tools: http://krom.reveur.de
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Janosiczek is ready to share with you his own thoughts and reflections about all fifteen missions included in The Shattered Kingdom campaign.

He noticed, that the weaker opponent isn't expanding his city.
In his opinion, there are unexpected technical problems, so every save game is needed. He deplores seeing one new building only. The archers aren't defending their estate. The save game slots are mixed together with those taken from campaigns and single missions. Don't know exactly, what does he mean, but there are problems with in-game messages too.
Our forum member is really enjoyed by the HD's new resolution. He wanted to say "thank you" for your idea of more save game slots and a marketplace in a building menu. I decided to choose several Janosiczek's visions of making your KaM remake better. He would like to see two tables in load game section: with single missions and campaign. I never played in your remake project, so I don't know how it looks like. He would be more satisfied by a possibility to mark all weapons in a castle - the same option as in a storehouse. The idea of special shortcuts for trops and icons with a number of soldiers in one group is very welcomed. The "titles" for in-game messages would be helpful to recognize various reports. Our buddy loves the archers. He thought about three bowmans inside towers. Something like a new tavern for knights will please the eye. Janosiczek want to see a serf delivering two random wares for soldiers next time. He's expecting any plans for adding fortifications into a game. Hope, you'll understand the biggest part of his intentions.

The Polish ortography isn't Janosiczek's strong side. So it explains everything, why you had problems with a clear translation. Don't forget to write back to him. I'll make a Polish version of your response.

------------
Janosiczku, nie kwap się pieczołowitym odzewem.
Awatar użytkownika
ZoZoN
Użytkownik Forum
Posty: 62
Rejestracja: 26 cze 2011, 19:12

Post autor: ZoZoN »

janosiczek pisze: = AL,
Nie wiem czy chodzi Ci o sztuczną inteligencję jeśli tak to według mojej wiedzy używa się skrótu AI (ang. Artificial Intelligence) natomiast z Twojego postu wynika raczej że do gry wprowadziłbyś Armię Ludową.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

ZoZoN pisze:
janosiczek pisze: = AL,
Nie wiem czy chodzi Ci o sztuczną inteligencję jeśli tak to według mojej wiedzy używa się skrótu AI (ang. Artificial Intelligence) natomiast z Twojego postu wynika raczej że do gry wprowadziłbyś Armię Ludową.
A no tak, tu się ewidentnie pomyliłem. AI
Zablokowany