Pomysły

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum

Post autor: Florek »

Seblas pisze:Potrzebna jest na pewno rejestracja nicków graczy. Obecnie każdy może się pod kogoś podszyć. Przepraszam, jeżeli temat był już poruszany.
Był poruszany, głównie w nawiązaniu do rankingu.
Lewin pisze:[...]
- It will require paying for a more expensive server
- It will require an accounts system, which means we have to store passwords, email addresses, etc. on our server. Trying to make that secure will be very very hard and if we get hacked people could have their passwords stolen. (passwords which they probably reuse for email, etc.)
- An accounts system is annoying because you can't just jump online and play a game, you have to login first. I think we'd want a guest mode too, but then maybe everyone would use guest mode to be lazy and we'd have no rankings anyway...
- It will take a lot of time to implement, I estimate 1 year at our current development rate if we want an accounts system, rankings, etc.
Seblas
Użytkownik Forum

Utracone połączenie i wyrzucanie graczy.

Post autor: Seblas »

Ostatnio padło mi połączenie z Internetem i niestety po 3 minutach już nie mogłem powrócić do gry (host mnie wyrzucił). Czy nie powinno być tak, że gracz może powrócić? Najpierw system czeka, tak jak teraz, potem host wyrzuca, gdy się zniecierpliwi i reszta gra sobie normalnie. Jednak gdy gracz odzyska połączenie to powinna być gra zatrzymana i pytanie do hosta czy gracz może dołączyć (tak/nie). Gdy tak, to grają wszyscy dalej, w przeciwnym przypadku system wyrzuca gracza bez prawa powrotu.

Drugi pomysł: czasami jeden gracz psuje grę pozostałym, np. słownictwem lub "brzydką grą" (wjeżdżanie z polem do osady przeciwnika). Obecnie nie ma możliwości pozbycia się takiego gracza i najczęściej normalne osoby opuszczają grę. Gdy gra już długo trwała, to jest to wkurzające. Powinna być opcja: host wyrzuca. Każdy gracz musi określić, czy chce, aby gościa wyrzucić, czy nie. Większość powinna decydować, np. 3 na 4 graczy chce wyrzucić, więc załatwione. Stosunek głosów musiałby być większy niż 50% (ta wartość do przetestowania).
Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik Forum

Post autor: Luki »

Sebo, +100 za ten post.

Oprócz tego można by dać zakaz budowy przed końcem PT jakichkolwiek rzeczy( pola, obręczy, drogi) w promieniu X( do ustalenia) od zabudowań przeciwnika. Ograniczyłoby to przynajmniej debilne włażenie do wioski polem i blokowanie dróg placami budowy..

Ostatnio miałem 2 takie gry i jedyne co można było zrobić to wyjść, a to wkurzające, zwłaszcza po 40+ min gry. :zraniony:

EDIT: Wiem co to znaczy, słowa zapomniałem wstawić jednego:P
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, 10:34 przez Luki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Joker »

Dobre pomysły... Też to rozważałem.
A tak dla poprawki, to nie ma czasu przed PT...
Jest czas przed wojną czyli PT.
Ew. można by to ustawić w czasie trwania PT bo inaczej to sobie nie wyobrażam.
(PT- english. Peace Time- Czas Pokoju.)
Awatar użytkownika
wisnia_pc
Użytkownik Forum

Post autor: wisnia_pc »

Mogliby dodać hasło na serwery. Przydało by się do organizowania turniejów, zapobiegało by to podszywanie się pod graczy, którzy biorą udział w turniejach.
kuba11100
Administrator Forum 
Administrator Forum 
Kontakt:

Post autor: kuba11100 »

W przypadku zorganizowanego turnieju zawsze można samemu założyć serwer i łączyć się bezpośrednio podając IP.
Pozdrawiam,
kuba11100

Strefa KaMMirror misji
Awatar użytkownika
Lancetnik
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Lancetnik »

Jak dla mnie, powinno być coś w stylu "admina", który daje tak zwane bany, i przestrzega zawsze zasady gry, zna dobrze angielski.
radziopoke
Użytkownik Forum

Post autor: radziopoke »

dzisiaj wszedłem do gry, wybrałem mapę w multiplayerze i czekałem za graczami aż przyszedł pomysł by można do gry wprowadzić przycisk zapraszania graczy, którzy jeszcze nie grają
Awatar użytkownika
Wallace
Użytkownik Forum

Post autor: Wallace »

Nie wiem czy było to poruszane, bo nie czytałem całego tematu, ale czy nie dobre byłoby stworzenie systemu rang w grze? Można by było ocenić skill gracza i dawałoby to jakąś nową formę gry ;)
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum

Post autor: Florek »

Temat ostro przewałkowany na angielskim forum, ostatecznie odrzucony w jakiejkolwiek postaci. :)

Moim zdaniem zupełnie zbędny element, który na sam gameplay nie wpłynie. Ale mówi to też osoba, która zna sporo osób w grze i wie, z którymi warto grać. Nowy gracz będzie miał problem z odróżnieniem leavera od osoby, z którą warto zagrać. Nie mniej - szkoda zachodu na chwile obecną.
ODPOWIEDZ