Pomysły

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Pomysły

Post autor: Sir Feliks »

Ja bym się ucieszył gdyby:
-gdybym mógł pisać nawet w głównym lobby do graczy
(czyli nie wchodzę na serwer a i tak piszę to ziomków z tego serwera/czy wszystkich)

- mogę wejść jak obserwator, nie konieczne było by widzieć rozgrywkę ale pogadać, a jak już widzieć rozgrywkę to tylko jeden zespół a nie że, wszystko i potem można wszystko "wypeplać".
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

No to ja proponuję obracanie budynków i poprawienie tego, że kamieniarz może kopać górę jedynie stojąc tyłem do graczy.
Awatar użytkownika
Dumdas
Użytkownik Forum
Posty: 64
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:06
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Dumdas »

Co do tego kamieniarza, to jest dobre, chociaż czy tak właściwie potrzebne?
Obracanie budynków odpada, bo trzeba by zrobić nowe sprite'y (grafikę do gry), a to za dużo roboty.
Podgląd gry jako widz jest w planach. będzie to rozwiązane tak, że będzie można widzieć wszystko, tyle że z opóźnieniem np. o 10 czy 5min.
Chat w oknie gry multiplayer - dobra myśl. Ale po co pisać z graczami, którzy są na serwerach? :P
Odpowiadam na pytania na które znam odpowiedź, żeby oszczędzić Lewinowi roboty.
Nick w KaM Remake: Argo [PL].
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

Jeśli mowa już o kamieniarzu to fajnie by było jakby kopał kamień znajdujący się najbliżej niego (po okręgu).
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

krzychu26 pisze:Jeśli mowa już o kamieniarzu to fajnie by było jakby kopał kamień znajdujący się najbliżej niego (po okręgu).
Mój był u góry górki, przeszedł całą górę z prawej aby dostać sie na dół, po czym wrócić... (!)
Awatar użytkownika
Lewin
Użytkownik Forum
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2008, 03:47
Lokalizacja: Australijczyk
Kontakt:

Post autor: Lewin »

We have no plans to rotate buildings. In KaM all buildings have their entrance to the front, why change it? They look nicer this way. And yes we would need sprites, which would be very hard to make.

I see no reason to write messages when you are not in a game... :roll:

Observer mode is planned, but it could lead to cheating and we're not sure how to resolve that. Delay is not easily possible given the way our system works.

It would be nice to make the stonemason mine from other directions, but it would need sprites to be made. He chooses random tiles within his radius we'll try to not make him walk around mountains though. We will not make him use the closest stone. In KaM farmers, woodcutters, stonemasons all use random locations, why change it? That's how the game works.
Awatar użytkownika
marif
Użytkownik Forum
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2011, 18:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marif »

Ja mam natomiast propozycję (nie wiem czy była już zgłoszona) - po zaimplementowaniu działania ratusza rozdzielenie barbarzyńców i wojowników;

- zrobić barbarzyńców tańszych (4 skrzynie złota), ale bez obrony (jak w oryginalnym KnM - 4 atak, 0 obrony)
- zostawić wojowników tak jak TPR (cena to 5 skrzyni, 4 atak, 1 obrona)

Mnie osobiście ta nieścisłość najbardziej rzuca się w oczy :)


Drugi pomysł, to wprowadzenie opcji wykasowania użytego skrawka ziemi. Podam przykład, aby to lepiej opisać :)

Np. mamy sobie pole z zasianą pszenicą. Zamiast zabijać je drogą by potem na nim móc wybudować jakiś budynek, można byłoby wysłać jakiegoś robotnika, który by je usunął i przywrócił stan czystej ziemi (bez trawy, aby było widać, że coś było tutaj robione). Nie trzeba by było wtedy marnować kamienia. Opcja mogłaby też działać z wykopywaniem przeszkadzających drzew przy budowie.
Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

Marif, wspominane było czy nie, oni na pewno również wpadli na pomysł dzielenia jednostek barbarzyńca/wojownik z toporem

Szkoda że nie wejdzie ten system z łupaniem kamienia.. Co do pól i drzew to według mnie jest w porządku jeśli chodzi i sianie/cięcie.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Co do czatowania z graczami na serwerze:
nie moge się dołączyć do istniejącej rozgrywki a chciałbym pogadać :)

Ciekawym pomysłem było by dodac jednostkę szpiega (piechota) i zwiadowcy (konny). Z założenia to miała by być jednostka bez ataku i obrony. Taką jednostkę można by wrzucić do szkoły i konnego zdrożyć do 2 skrzyń złota :)

Ponadto chciałbym mieć dodatkowe menu na kampanie graczy :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Ja też mam pewien pomysł na grę:

Nowa jednostka : "wojenny budowniczy
- dostępny w szkole
- od normalnego budowniczego różnił by się tym, że mógłby "kopać" budynki.
- można było by nim sterować
- Każdy budynek w grze posiada " określoną wytrzymałość" ona by określa jak długo dany budynek będzie zdobywany
- po "przejęciu" budynku surowce przeciwnika stawały by się nasze !
Surowce które przeciwnik zbiera przez całą rozgrywke, nie przepadły by wraz ze zniszczeniem budynku. Od pojawienia się "nowego budowniczego" moglibyśmy tworzyć o wiele większe mapki i mieć na nich kilka niezależnych wiosek. Bardzo pożyteczne np. w kampanii czy w grze sieciowej
Ten budowniczy mógłby "przejąć" wszystkie budynki przeciwnika

Uważam, że wprowadzenie "wojennego budowniczego" jest stosunkowo proste, ponieważ nie różnił by się on znacznie od "normalnego" a wiele by zmieniło, gra była by o wiele ciekawsza.

ewentualnie "( nowa opcja w menu budowniczego)
Po jej wciśnięciu przejmowali bym nad nim kontrolę i wraz z wojskiem by szedł dobywać wioski. ( ewentualnie by mógł kopać tylko spichlerze i warownie)

Pisałem o tym w dziale ENG ale może część was nie zagląda tam więc piszę jeszcze raz, Lewin już odpisał i szczerze to się zawiodłem nieco bo sceptycznie do tego podchodzi.... ?! :/

a Wy ?



//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Zupełnie nowy pomysł !

Poddany który ma taki duży kosz i nosi go na plecach w tym koszu były by surowce które by zanosił wojsku.
Skąd taki pomysł ?
- mapy do kam są coraz większe a leceniem z wojskiem prze 3 min jest nieco męczące i jeszcze nakarmić ich trzeba potem.
Więc nowy budynek w którym to urzędowali by pomocnicy ( była by w nich żywność ( właśnie przynoszona z wioski gospodarczej do militarnej)
Dzięki temu można było by nieco ożywić grę bowiem można było by zrobić 1-2 punkty w którym na stale by przebywali wojacy

Tylko trochę pracy przy tym było by, całkowicie nowy budynek... , i pomocnik z koszem na plecach
ODPOWIEDZ