Kod źródłowy

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kod źródłowy

Post autor: Sir Feliks »

Tak sobie patrzę przez przeglądarkę w dostępny kod, szperam po SVN...
Szukam czegoś związanego z jednostkami, ale dla mnie czarna magia, chyba SVN niekompletny albo co,bo nie widzę jednoznacznego ustalenie jaka jednostka co robi, jaka wartości itp. W każdym razie jest to trudniejsze od pisania stron internetowych.
Chciałem sobie coś się pobawić z jednostkami ale mi się odechciało :D

Ale znalazłem coś bardzo fajnego i już wiemy na przód co nas czeka w Remake :D (bez sensu to by nie wisiało na SVN ? )

W skrócie:
-Odnawianie rybek, wędzenie rybek (nowy budynek, odpowiednik rzeźni), nowy surowiec, wędzona rybka
-plac ćwiczebny dla armii
-wieża zegarowa(?)
-wieża obserwacyjna

Nie dowierzacie? Zmyślam? Prawię farmazony?
Mam link. http://castlesand.googlecode.com/svn/ta ... terTSK.txt
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Przepraszam z góry za DP ale chciałem żeby było czytelnie.
Pobrałem zawartość SVN i odpaliłem edytor Pascala. Znalazłem chyba odpowiednie pliki od jednostek, budynków i zasobów (czyli najważniejsze :twisted: ) i MOŻE dało by się zreanimować machiny, dać nowe jednostki itp.

Nadal nic tam nie rozumiem, główniej oglądam kod, więc ŻADNYCH cudów, próśb i wydziwiań, chcecie, se zróbcie gadżety ;)

Później pokaże jak to wygląda od środka. Jak ktoś umie choć trochę kodować to się ogarnie.
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Lewin
Użytkownik Forum
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2008, 03:47
Lokalizacja: Australijczyk
Kontakt:

Post autor: Lewin »

We cannot store units, building and resource files on SVN, we do not own these. We may only upload files to Google Code which are owned by us. To upload these files would break the law. You may take them from your KaM Remake installation folder.

TRANSLATION:
Nie możemy przechowywać plików jednostek, budynków i zasobów na SVN, nie będąc ich właścicielami. Możemy przesyłać tylko te pliki do Google Code, które są naszą własnością. Przesłanie tam pozostałych jest niezgodne z prawem, dlatego musisz je wziąć z katalogu, w którym zainstalowałeś Remake.

Corrected also this one.
//kuba11100
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Feliksie, wydaje mi się, że poszedłeś trochę za daleko. Tak jak napisał Lewin: nie są właścicielami tego, co jest na Google Code. Nie odpowiadają za jego zawartość. Ty też możesz umieścić pliki na SVN-ie - było już o tym.

Co do opisanych przez Ciebie feature'ów:
-Odnawianie rybek, wędzenie rybek (nowy budynek, odpowiednik rzeźni), nowy surowiec, wędzona rybka
o odnawianiu już było, ale to nie priorytet;
-plac ćwiczebny dla armii
A po co :)?!
-wieża zegarowa(?)
Brzmi tajemniczo
-wieża obserwacyjna
To też już oficjalna informacja. Wieża obserwacyjna jest związana z mgłą wojny i ma pomagać ją usuwać. Szczegóły i pierwowzór wyglądu (już gotowy) będzie można poznać w najbliższych dniach na knights.sztab.com dzięki Lewinowi (niespodziankaaaa :)!)
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

lucbach pisze:Feliksie, wydaje mi się, że poszedłeś trochę za daleko. Tak jak napisał Lewin: nie są właścicielami tego, co jest na Google Code. Nie odpowiadają za jego zawartość. Ty też możesz umieścić pliki na SVN-ie - było już o tym.
Wybacz ale ja do końca nie rozumiem, Lewin napisał że jak coś jest nielegalne, to można wrzucić to do instalki KAMA,
Ale co stoi na przeszkodzie aby kolega ściągnął kody, coś tam porobił i razem z Lewinem wrzucił do instalki ? tylko to że to będzie nielegalne ? No dobra jakoś to przeboleje, od biedy można było by coś pozmieniać w kodzie i kod jak nowy.

Wystarczy ze znajdziemy jeszcze uzdolnionego grafika i jazda.
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Lewinie, wypowiesz się w tym temacie?

@Lewin: can you explain this, please?
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Kolego lewinie. Nie do końca cię rozumiem. Co stoi na przeszkodzie aby kolega Feliks ściągnął kod żródłowy, przekształcił go i razem z Tobą umieścił w instalatorze. Skoro KAM jest nielegalny jak pisałeś powyżej, to dlaczego by nie korzystać z tego co już jest ? ( oczywiście opracowanie graficzne powierzone by zostało Feliksowi bądż komuś innemu)

Co do planów odnośnie ( placu do ćwiczeń wojska) Z pewnością przez to programiści z oryginalnego KAM chcieli wprowadzić w życie doświadczenie jednostek militarnych.

Może by dać ogłoszenie na forach KAM oraz programistycznych, że szukamy zdolnych grafików i programistów którzy by za cenę chwały dołączyli do Lewina i Kroma i pisali z nimi KAM, przyśpieszyło by to nieco prace nad tym projektem. A jak nawet to chociaż powołać zespół który by pisał modyfikacje do KAM REMAKE typu: budowa osobnych wiosek, nowe jednostki, budynki. A drużyna Lewina by robiła swoje "KAM". I wszyscy byli by zadowoleni.


///

Pal Lewin. You do not fully understand. What precludes a a friend Felix pulled to source code, and transformed it with you put in the installer. If KAM is illegal as you write above, why not use what already is? (Of course, graphic design was entrusted to Felix or someone else)

As for plans for (the square to the military exercises), surely by the developers of the original KAM wanted to implement the experience of military units.

Maybe to give notice to the KAM forums and programming that we are looking for talented designers and programmers who would for the price of glory, joined Lewin and Krom and KAM write them, hastened by a little work on this project. And even though it by appoint a team to write modifications for KAM REMAK type: construction of separate villages, new units, buildings. A team by Lewin did his "KAM". And everyone was by happy.


//Khel
Awatar użytkownika
Lewin
Użytkownik Forum
Posty: 53
Rejestracja: 24 sty 2008, 03:47
Lokalizacja: Australijczyk
Kontakt:

Post autor: Lewin »

If you download the source from Google code and compile it you still cannot play the game because you will not have the images, sounds, music, voices, etc. Without images the game is really nothing right? So you must get these images from our installer.

We cannot put these images on Google Code, because this would mean that anyone could download and compile it - as you said.
Technically what we are doing is still illegal I believe, we are recreating a copyright game without permission and making the source code publically available. But, as long as our code is useless unless you have the original game, then why would Topware (the owners of KaM) stop us?

Think of it from Topware's perspective: If anyone could download and compile the Remake the remake without owning KaM, they would want to shut down our project. This would mean they are losing sales. So if we put the images on Google Code, people could avoid our installer and get the Remake without owning KaM.
I believe our system is a good one: Our code is public, but nobody can make use of it without using our installer (which checks for KaM). At all costs we must avoid the project being shut down.

Those ideas that someone listed are just ideas we've collected, many of them will probably never be implemented. You said the original creators wanted to make a training hall? Well I believe they probably removed that for a good reason. (otherwise why would it have been removed?) Maybe it did not suit the game style or upset the balance.
FROM THE ENGLISH FANSITE:
Sadly the concept of this building was in the game for such a short time that no graphics for the building were ever completed. On the other hand information about the actual function of the building is available. At some point in development there were plans to use an experience system for soldiers. Each fight a soldier fought would give it additional experience and thus improve it. Because of this the training hall was made to allow gather all your soldiers that didn't yet have any experience. In the end the whole experience system together with the building was removed because it didn't quite work as wanted.
///////////////////////////////////////////////////////////////

Jeśli pobierzesz i skompilujesz kod źródłowy z Google Code nadal nie będziesz mógł grać, gdyż nie będziesz miał grafiki, dźwięków, muzyki itp. Nie da się grać bez grafik, nie? Dlatego też musisz wziąć je z naszego instalatora.

Nie możemy umieścić tych rzeczy na Google Code, ponieważ wtedy każdy mógłby je pobrać i skompilować - tak jak powiedziałeś. Jak dla mnie to, co robimy, nie jest do końca legalne; nie mamy zgody na odtworzenie mechanizmów gry chronionej prawem autorskim i publikacji źródeł. Tylko skoro same źródła są bezużyteczne, to czy TopWare faktycznie ma powody, żeby nas powstrzymać?

Spójrz na to oczami TopWare: jeśli każdy mógłby pobrać i skompilować Remake nie posiadając oryginalnej gry, domagaliby się zamknięcia projektu, który przynosiłby im straty. Gdybyśmy zamieścili grafiki na Google Code, możliwe by było ominięcie naszego instalatora i zabezpieczenia jednocześnie.
Myślę, że nasz sposób działania jest dobry: kod jest ogólnodostępny, ale bez instalatora (który sprawdza obecność KaM na dysku) nikt nic z nim nie zrobi. Za wszelką ceny musimy uniknąć sytuacji, w której wydawca domagałby się zamknięcia projektu.

Te pomysły, które ktoś zebrał do jednej listy to tylko nadesłane do nas propozycje, wiele z nich najprawdopodobniej nie zostanie zrealizowanych. Mówiliście, o początkowo planowanej hali treningowej. Moim zdaniem nie bez powodu wycofano się z tego pomysłu (inaczej by jej nie usunęli). Może nie pasowała do gry, psując balans jednostek?

Z angielskiej strony:
"Niestety, z pomysłu wycofano się bardzo szybko; nie powstały nawet żadne grafiki budynku. Wiadomo jedynie o możliwej funkcji budynku. Planowano dodać żołnierzom punkty doświadczenia zdobywane podczas walk, ten budynek służyłby więc nowo wyszkolonym żołnierzom. Cały ten system był jednak niedoskonały i ostatecznie zdecydowano się usunąć go z gry, wraz z budynkiem."

Corrected the translation a bit, hope you don't mind.
//kuba11100
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Janosiczek wydaje mi się, ze nie doceniasz prac Lewina i Kroma. Pisząc:

Kod: Zaznacz cały

 A drużyna Lewina by robiła swoje "KAM". I wszyscy byli by zadowoleni
dajesz im do zrozumienia, że oni tam sobie mogą coś robić, ale my i tak znajdziemy sobie innych ludzi, którzy zrobią to wszystko lepiej. Uważam że to nie najlepsza motywacja do dalszej pracy.
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Azali, sprawunek ich w modernizacji gry na mnie uczynić wrażenia nie zgoła. Jeśli towarzysz będzie skonfundowany, niechaj wie, że podzielam jego zdanie. I to po dwakroć, jeśli brać pod uwagę reakcję mojego cienia. ;)
ODPOWIEDZ