Opinie o Mapach ( sieciowych)/ opinion on maps (network)

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Opinie o Mapach ( sieciowych)/ opinion on maps (network)

Post autor: janosiczek »

Zebrałem tutaj moje opinie o mapach w jakie można pograć w sieci. ( jedynie ekonomiczne )

Across the Desert : Bardzo fajna, duża mapa, przyjemnie się gra, dużo miejsca sprawia, że można spokojnie manewrować wojskiem moja ocena mapy to : 7.2/10

Battle for Coal : W tę mapę nie grałem, ilość jednostek początkowych jest na tyle duża, że mapa jest w dużej mieże taktyczną. Ilość jednostek jest problematyczna przy rozbudowie wioski. moja ocena mapy to : 5.1/10

Besieged! : Każdy z graczy ma rozbudowaną bazę, i bardzo dużo surowców początkowych, jednak od początku nowej wersji KAM nie spotkałem się aby ktokolwiek grał w tą mape. Moja ocena mapy 3.0/10

Blitzkrieg : Jedna z ciekawszych map załączona do nowego KAM, jeden (jak na razie) grywalny most który łączy z przeciwnikiem. Ciekawie wygląda walka na tej mapie moja ocena to 7.1/10

Blood River : Jak na razie nie znalazłem chętych do gry w tą mape. Chyba sam koncept mapy nie podoba się za bardzo graczom 3.0/10

Borderlands : To chyba jedna z lepszych map w KAM. Jest tu wszystko duże połacie zielonej ziemi, dużo złóż złota. Szkoda jedynie, że nie ma nieco wody. Mapa na 2 godzinną rozbudowę i piękne duże bitwy. Moja ocena 8.9/10

Border River 4p oraz 8p : Kolejna z map gdzie grać można codziennie i mało się nudzi, szczególnie gdy spotkamy 7 innych graczy na mapie. Jedynie co doskwiera to mało złota dla drużyn 2 osobowych. Mapa dla 8 graczy powinna zawierać więcej złota niż w wersji dla 4 graczy. Wąskie przesmyki między kolejnymi bazami wroga umożliwia obstawienie wieżami co utrudnia zdobycie wioski. Ogólnie Polceam. BR 4p : 9.0/10 ; BR 8p : 8.5/10

Bridge Disaster : Kolejna z map które są ale w nie nikt nie gra. Sądzę, że gracze w KAM nie lubią na początku dysponować praktycznie nieograniczoną ilością surowców aby tylko skupić się na walce. Mapa co prawda ciekawa, wszędzie mosty które można obstawić wieżami, łatwo się orbonić i trudno zaatakować. Trudno mi ocenić tą mapę, zostawię bez oceny.

Castle Slaugdter : Jak dotąd nie znalazłem chętnych na grę na tej mapie... Tutaj mamy rozbudowany murami gród z masą surowców i nieco wojskiem. Mapa do 8 graczy ale jak wspominałem gracze niechętnie w nią grają... bez oceny.

Grassland Clash : Mapa dla 4 graczy, średniej wielkości z 4 bazami. Mamy tutaj zbiorniki wodne, złoto, kamienie, zelazo, góry, most i wąskie przejścia. Mapa OK, 6.9/10

Horseshoe: Jedna z nielicznych map dla 2 graczy. Prosta i jak dla mnie ciekawa. Wróg tak jak i ty oddzielony jedynie pasmem gór z jednym przejściem. Mapa mała nastawiona na szybką rozbudowę i praktycznie jeden dobry atak. 6.8/10


Kaderto : Trzeba od razu powiedzieć, mapa pięknie wykonana. Drzewka krzaczki, wysepki na "wiśle", góry które utrudniają przejście do przeciwnika jak i bardzo wąskie mosty, przesmyki. Mapa trudniejsza im dłużej się gra. Bowiem postawienie wież utrudnia atak. Chętnie zobaczył bym ulepszone kaderto w większej mapie. Ocena za mapke 8.6/10

Lake Wololo : Cholerny długi most ! Mapa podzielona została na dwa kontynenty połączone długim i na szczęście szerokim mostem. Gra dla drużyn 3 x 3. Mapa trudniejsza im dłużej się gra. Bardzo ważna jest współpraca w drużynie to klucz do sukcesu. Ocena 7/10

Land and Hills : Duża ilość gór, które ciągną się i osłaniają naszą wioske. Dużo surowców, nieco rozbudowana wioska zapewnia w miarę szybki start. Mapa dobra, ciekawa i grywalna. 8.5/10

Mountainos Region : Na tej mapie spędzimy miłe chwile. 4 identyczne obozy w rogach mapy sprawia że każdy ma równe szanse ataku i obrony. Dużo surowców, warto było by zrobić większy odpowiednik tej mapy i zwiększyć ilość graczy do 8. Ocena 8.7/10

Oasis Struggle : Mapa podobna do Mountainos Region. 4 identyczne obozy, na środku mapy duże okrągłe jezioro. Mało złóż sugeruję szybką rozgrywkę. Ocena 7/10

River of Gold : Mapa dla 4 graczy, oddzielonych jeziorem w którym są tylko 2 przejścia. Dużo złóż złota i węgla. Miło się gra na niej. Mogła by powstać wersja dla 8 graczy. Ocena 8/10

Road of the Valley : Mapa dla 8 graczy. Mapa dla 2 drużyn w jednym otoczonym górami bazach. Wioski częściowo rozbudowane z dwiema wieżami. Polecam !Ciekawie było by stworzenia mapy gdzie w jednej bazie było by 4 graczy (!) I nacisk położony by został na współpracę przy rozbudowie wiosek. Ocena 8.8/10

The Kings Favorite : Mała mapa dla rozgrywek dla 2 graczy. 2 małe bazy z 2 wieżami. Mapa poprawna 6/10

The Northern Province : Duża mapa dla 8 graczy po 2 drużyny. Ogromna ilość gór i wąskich przejść między nimi. Mapa bardzo ciekawa, grywalna i ładnie wykonana. 8.6/10

The Tyrant : Chyba jedyna taka mapa w KAM. Jeden przeciwko dwóm wrogom. Posiadający już pewne zapasy i ciekawą lokalizację. Co prawda nie grałem jeszcze w tą grę... ale... wydaje się naprawde ciekawa Widząc całą mapę i jej potencjał daję 8/10

The Valley of Dangers : Mapa dla 8 graczy z których każdy ma bazę otoczoną murem a w środku wydzielone kawałki złóż. Mapa brzydka i pozbawiona klimatu. Każdy z graczy buduję masę wież i gra przeciąga się godzinami. Odradzam. Są lepsze mapy. 2/10

Warfare in the Wilderness 4p i 8p : Lewa strona kontra prawa strona. Takie ustawienie na tej mapie daje najlepszy rezultat. Jedna z ładniejszych i grywalnych map. Nie ma co się rozpisywać ide grać ! 8.9/10

Wilderness : Ogromna mapa i czego my tu nie mamy ! Piaski, góry, bagna i dużo miejsca na rozbudowę, brak wąskich przejść umożliwia swobodne manewrowanie wojskiem. Polecam 8.7/10


A Wam jakie się podobają ?
//////////////////////


I gathered my opinions here on the maps in which you can play online. (Only economic)


Across the Desert: Very nice, big map, fun to play,space that makes the military can safely maneuver My guest map is: 7.2/10

Battle for Coal: In this map did not play, the number of units the original is so large that the map is a large Mieze tactical. The number of units is problematic with the expansion the village. My guest map is: 5.1/10


Besieged! : Each player has a broad base, and very much initial raw material, but from the beginning of a new version of KAM is not I met anyone to play in this map. My assessment of the maps 3.0/10

Blitzkrieg: One of the most interesting maps attached to the new KAM, one (so far) playable bridge which connects with the opponent. Looks interesting battle on this map, my rating is 7.1/10

Blood River: So far I have not found chętych to play in this map. I guess he does not like the concept maps as a player 3.0/10

Borderlands: That's probably one of the best maps in the KAM. There are all large tracts of green land, lots of gold deposits. Only a pity that there is little water. Map for 2-hour extension and a beautiful big battle. My rating 8.9/10

Border River 4p and 8p: Another of the map where you can play every day and little bored, especially when we meet 7 other players on the map. The only thing that irritates is not enough gold for the team two cars. Map for 8 players should contain more gold than the version for four players. The narrow straits between successive bases can bet the enemy towers making it difficult to get the village. Generally Polceam. BR 4p: 9.0/10; BR 8p: 8.5/10

Bridge Disaster: Another of the maps but that is not no game. I think the players do not like KAM at the beginning to have an almost unlimited amount of resources to only focus on the fight. Map curious indeed, everywhere that you can bet bridges towers, it is easy to orbonić and difficult to attack. I find it difficult to assess this map, leave it unrated.

Castle Slaugdter: So far I have not found willing to play on this map ... Here we have expanded the walls of the castle with a mass of raw materials and a little army. Map to 8 players, but as I mentioned players reluctant to play it ... unrated.

Clash grassland map for 4 players with 4 medium-sized databases. Here we have water tanks, gold, stones, iron, top, bridge and narrow passages. Map OK, 6.9/10

Horseshoe: One of the few maps for 2 players. A simple and interesting for me. The enemy as you are separated by only a mountain range with one pass. Map a small set of rapid expansion, and practically a good attack. 6.8/10


Kaderto: You once said beautifully executed map. Bushes trees, islands of "Wisla", mountains that hamper the transition to an enemy and a very narrow bridges, inlets. Map harder the longer you play. Indeed, the attack makes it difficult to place towers. I would gladly see improved kaderto in a larger map. Rating 8.6/10 for map

Lake Wololo: Damn long bridge! Map was divided into two continents combined long and fortunately a wide bridge. A game for the teams 3 x 3 Map harder the longer you play. Very important is the cooperation in the team is the key to success. Rating 7 / 10

Land and Hills: A large number of mountains that stretch and shield our village. Lots of raw, slightly expanded as village provides a quick start. Map of the good, interesting and fun to play. 8.5/10

Mountainos Region: On this map we will spend pleasant moments. 4 identical camps in the corners of the map makes that everyone has an equal chance of attack and defense. Lots of raw materials, it was worth it to make larger counterpart of this map and increase the number of players to 8 Score 8.7/10

Oasis Struggle: map similar to Mountainos Region. 4 identical camps, in the middle of a large circular lake maps. Few deposits suggest a fast game. Rating 7 / 10

River of Gold: Map for 4 players, separated by a lake where there are only two transitions. Lots of gold and coal deposits. Nice to play on it. Able to develop a version for 8 players. Rating 8 / 10

Road of the Valley: Map for 8 players. Map for two teams in one surrounded by mountains bases. Villages partially developed with two towers. I recommend! Interesting would be to create maps in a single database where it would be 4 players (!) And that the emphasis was on cooperation in the expansion of villages. Score 8.8/10

The Kings Favorite: A small map for games for 2 players. 2 small base of 2 towers. Map correct 6 / 10

The Northern Province: Large map for 8 players on 2 teams. A huge number of mountains and narrow passages between them. Map very interesting, playable and nicely executed. 8.6/10

The Tyrant: I think the only such map in KAM. One against two enemies. Already holding some stocks and interesting location. Though not yet played this game ... but ... seems to be really interesting seeing the entire map and its potential to give 8 / 10

The Valley of Dangers: map for 8 players each having a base surrounded by a wall in the middle of the separate pieces of deposits. Map of ugly and devoid of atmosphere. Each of the players I build mass towers and the game drags on for hours. Bury. There are better maps. 2 / 10

Warfare in the Wilderness 4p and 8p: Left vs. right side. Such a setting on this map gives the best result. One of the most beautiful and playable maps. There is no float idea what to play! 8.9/10

Wilderness: A huge map, and what we do not have here! Sands, mountains, swamps, and plenty of room for expansion, lack of narrow passages can easily reach the troops. I recommend 8.7/10
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Dzięki.
To już rzetelna robota i pomysł niebłahy. Żebyś tak pisywał częściej...
Awatar użytkownika
Kamyk
Użytkownik Forum
Posty: 1161
Rejestracja: 14 mar 2007, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kamyk »

Warfare in the wirdelness mogłaby dostać nawet 9/10 gdyby nie fatalne fałdowanie, które znacznie utrutdnia rozbudowę.

Lake Wololo ma tę wadę, że przejście jest tylko jedno, które przeważnie jest zawalone milionem wież przez co gra staje się trochę monotonna. Ponadto mapa niezbalansowana, bo po prawej stronie jest mniej żelaza i węgla.

Blood river to jedna z moich ulubionych map. Ustawienie czasu pokoju na 50 minut daje bardzo ciekawe i duże bitwy rozstawienie sojuszników pomaga na szybki transport posiłków i wspólne ataki. Mapa idealna do współpracy.
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Kilka krótkich charakterystyk, spostrzeżeń i ocen ode mnie (jednakże mogę polecić te zaproponowane przez janosika w pierwszym poście - są rzetelne i dobrze oddają rzeczywistość map sieciowych).

Across the Desert: Podręcznikowy przykład świetnej mapy. Zbalansowna i urozmaicona. Duże przestrzenie sprzyjają ciekawym bitwom i przewrotnym manewrom na polu walki. Dobra zarówno 2-2-2 jak i 3-3. 9/10

Blood River: Dobrze i ładnie wykonana mapa, niestety całkowicie nie podoba mi się jej koncept (umieszczenie niemal nieograniczonych zasobów w spichrzach). Wbrew temu co pisze janosiczek, sporo osób lubiących łatwą rozgrywkę wybiera tą mapę (przemiennie z Valley of Dangers). 7/10

Borderlands: Chyba najtrudniejsza 8-mio osobowa mapa wieloosobowa. Ogromne odległości do surowców częściowo rekompensuje dużo wolnego terenu. Agresywna rozgrywka wymaga dużej uwagi, ze względu na duże połacie pustej przestrzeni nie możliwe jest szybkie ufortyfikowanie swoich miast co sprzyja nieoczekiwanym wizytom przeciwnika w naszym mieście. ;) Polecam! 8,5/10

Border River: Mapa w wersjach dla 4-ech jak i 8-miu graczy. W wersji 8-mio osobowej dają się zauważyć nierówne szanse niektórych pozycji (spowodowane upchnięciem jeszcze jednej bazy). 8,5/10

Grassland Clash: Świetna mapa dla 4-ech graczy. Problem mogą sprawiać trochę nierówne szanse pozycji startowych (ilość wolnego miejsca), ale rekompensuje to duża szczegółowość i różnorodność terenu. Polecam też w trybie 1-1 z losowymi lokacjami. 8/10

Kaderto: Od razu zaznaczę, że uważam, że granie inaczej niż z losowymi lokacjami na tej mapie to zwykła zbrodnia i niesprawiedliwość, bo mapa wybitnie faworyzuje niektóre pozycje. :P Rozgrywka jest zawsze emocjonująca, połowa narzeka na swoją pozycję, a druga korzysta z obfitości jakie zgotowała dla nich matka natura w górach czy w postaci wolnego miejsca. :P Wykonanie rewelacyjne, bajkowa kraina, w której przeważają węższe przesmyki w kluczowych miejscach niż duże otwarte połacie terenu (już w mniej kluczowych :P).
Polecam do gry zarówno FFA jak i w teamach. Z losowymi lokacjami rzecz jasna! 8,5/10

Lake Wololo: Przykładne wykonanie mapy, ale jeden most to nieporozumienie. Gra przeciąga się godzinami, jest nudna i monotonna, długie kwadranse trwa przepychanie się o kilka kratek, żeby za moment i tak wrócić do punktu wyjścia. Nie polecam graczom lubiącym szybką i dynamiczną rozgrywkę, Wololo stworzone jest dla graczy defensywnych. Na zachodzie bez zmian jak donoszą. 6,5/10

Land and Hills: Dobra mapa, ale koliste ustawienie wiosek sprzyja raczej szybkim przerzutom wojsk bokiem do wroga niż do starć w otwartych przestrzeniach, które całą grę pozostają nietknięte. Posiadamy podstawową rozbudowę na start, 60 minut pt to za dużo jak na tą mapę. Mapa ok! 7/10

Oasis Struggle: Malutka mapa jak na 8-miu graczy dla KaMowych onanistów zdolnych w 50 minut zrobić 50-70 kuszników, żeby następnie w pięć po zakończeniu czasu pokoju zakończyć grę w wielkim stylu. :P 7/10

River of Gold: Mała mapa dla 4-ech graczy. Brak żelaza wprowadza nieco świeżości do rozgrywki uwalniając ją od spamu kuszników (w ich miejsce z pomocą przychodzą łucznicy :P). Ze względu na astronomiczne ilości węgla i złota opłaca się je na targu handlować za inne potrzebne surowce. Polecam! 8/10

Road of the Valley: Bardzo dobra mapa, wymaga jednak trochę niekonwencjonalnego podejścia do rozbudowy - blokowania, wieżowania i znęcania się nad przeciwnikiem w czasie pokoju (zależnie od pozycji i ew. sąsiedztwa wroga). Osobiście nie lubię tych praktyk, mapa nie mniej bardzo dobra. Podstawą sukcesu jest zgranie się drużyny, umiejętne manewrowanie i przerzucanie sił... no i żelazo, którego nie zdobędziemy bez zażartej walki w pt (albo nikt nie zdobędzie po zablokowaniu kopalń :P). 8,5/10

The Northern Province: Rewelacyjnie wykonana mapa w odmiennym klimacie z wieloma wąskimi przesmykami. Pozycje są dość nierówne, momentami ich umiejscowienie jest dla mnie niezrozumiałe. Rozgrywka wymaga odnalezienia się w wąskich przesmykach, odpowiedni cios wykonany krętą drogą potrafi całkowicie zaskoczyć! 8,5/10

The Valley of Dangers: W skrócie - ta mapa to kupa. Kupa wrzucona do KaMowego folderu z mapami. Nie mogę się nadziwić dlaczego tak często jest wybierana w grze sieciowej. Jedyne na co nie można narzekać to balans (wszak wszystko jest symetryczne, proste i kwadratowe -.-). Można mówić o pewnej grywalności, ale tylko w przypadku przymknięcia oka na estetykę. Dla mnie to po prostu szybko odwalona fuszerka w edytorze. 2/10

Warfare in the Wilderness: Solidnie wykonana, trochę trudna ze względu na dużo fałdowań i wspólne złoża. Na środku mamy pas ziemi niczyjej, nie jest jednak zbyt lubiany - gra przeważnie sprowadza się do oblężeń i przywieżowego strzelania. 8/10
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Ja bardzo chętnie bym coś napisał o swoich mapach...Ale to tak nie wypada... o swoich pisać. Może jak już ktoś się obeznał z mapami coś napiszę ?

- North Bridge
- Lost Lands
- The Passage
- Roads
- Dream
- Heroes of Might and Ax I
- Hard Mountain
- Bad Mountain
- Heroes of Might and Ax II
- L-O-S-T
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

Twoje mapy nie są częścią oficjalnego wydania KaM Remake, więc z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojej twórczości, ale ich miejsce nadal pozostaje w Twoim temacie z mapami. ;)

Aczkolwiek życzę aby tak się stało w przyszłości.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

janosiczek pisze:Ja bardzo chętnie bym coś napisał o swoich mapach...Ale to tak nie wypada... o swoich pisać. Może jak już ktoś się obeznał z mapami coś napiszę ?
Twoje mapy nie są aż tak świetne, jak się wydają. Po pobraniu paczki mocno się rozczarowałem - ich wygląd nie jest zbyt dobry. Głownie jest brzydkie fałdowanie gór i ogólne. Mógłbyś to poprawić. Irytujące są też nienaturalne "znaczki" (krzyżyk, gwiazdka) na niektórych twoich mapach. Nie będę poszczególnie wymieniał błędów, bo z powodu ilości map trwało by to dosyć długo. No ale mapy Remakowe też nie są ósmym cudem świata, więc twoje reprezentują się całkiem dobrze. Myślę, że z grywalnością nie ma dużych problemów - twoje mapy są w końcu często używane w grze sieciowej.
NaruT4o
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 09 lut 2012, 09:27

Post autor: NaruT4o »

Hmmmmmmm Janosiczek cóż tu narazie opisywać jak prawie połowa map jest niedopracowanych
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Florek pisze:Twoje mapy nie są częścią oficjalnego wydania KaM Remake, więc z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojej twórczości, ale ich miejsce nadal pozostaje w Twoim temacie z mapami. ;)
Aczkolwiek życzę aby tak się stało w przyszłości.
Temat dotyczy map sieciowych... nie jest napisane tylko tych co są na stałe w kam.. Rozumiem o co Ci chodzi... :) dzięki za życzenia.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Piko pisze:Głownie jest brzydkie fałdowanie gór i ogólne. Mógłbyś to poprawić. Irytujące są też nienaturalne "znaczki" (krzyżyk, gwiazdka) na niektórych twoich mapach. Nie będę poszczególnie wymieniał błędów, bo z powodu ilości map trwało by to dosyć długo. No ale mapy Remakowe też nie są ósmym cudem świata, więc twoje reprezentują się całkiem dobrze. Myślę, że z grywalnością nie ma dużych problemów - twoje mapy są w końcu często używane w grze sieciowej.
krzyżyk służy aby zablokować budowanie na danej kratce... stawiam go aby nieco urozmaicić teren... aby nie szło "jak z górki" co do gwiazdki to nie wiem o co Ci chodzi ?! Co do gór.. mam inne zdanie... góry to są góry... powinny być skaliste...
NaruT4o pisze:Hmmmmmmm Janosiczek cóż tu narazie opisywać jak prawie połowa map jest niedopracowanych
Przesadzasz.. Grzybki w Bad Mountain chyba nie psują rozgrywki ?
Mapa lost .. faktycznie dałem ciała... ale reszta map ?
Musisz się pogodzić że są lepsze pozycje dla graczy i lepsze... moje mapy nie mają być Fair Play dla wszystkich faworyzuje niektóre pozycje.. i już tak zostanie... Robię to wszystko dla urozmaicenia abyś w następnej bitwie chciał grać na innej pozycji..

ALe Masz racje... z mapami trzeba poczekać aż znajdą się w Remake.. Tak zgadza sie. Przyznaje rację.
ODPOWIEDZ