Dodanie machin oblężniczych i ratusza do KaM Remake [PL/ENG]

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Czy chcesz powrotu ratusza i machin oblężniczych?

Chcę powrotu maszyn wojennych i ratusza do KaMa.
27
66%
Chcę powrotu maszyn wojennych do KaMa.
1
2%
Chcę powrotu ratusza do KaMa.
8
20%
Chcę KaMa bez ratusza i machin.
5
12%
 
Liczba głosów: 41

Awatar użytkownika
Michailoff
Moderator
Posty: 933
Rejestracja: 15 paź 2005, 11:05
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Michailoff »

Machiny oblężnicze miałyby sens wtedy i tylko wtedy, gdyby mogły atakować WYŁĄCZNIE budynki - i to z niewielkich odległości. W obecnej formie są mocno przegięte - i dlatego nie płakałbym z powodu ich usunięcia (aczkolwiek lepiej naprawić coś oryginalnie zaimplementowanego, niż się tego pozbywać). Inna bajka to ratusz. Tu opcje są trzy:
1. Gdyby wyrzucić z niego barbarzyńcę, byłby ciekawą sprawą dla wczesnych faz gry. Udostępnienie go zaraz po wybudowaniu tartaku otworzyłoby drogę nowym taktykom w najwcześniejszych fazach gry, wcześniej z powodu ogromnego ryzyka niespotykanym.
2. Innym rozwiązaniem jest to podane przez Khela - ratusz jako miejsce szkolenia li jedynie barbarzyńców i tylko barbarzyńców (bez udziwnień w postaci wojownika). W takim wypadku widziałbym go dostępnego PO osiągnięciu PEŁNEGO drzewka technologicznego dla przemysłu (tj. obydwie kuźnie, mennica, warownia).
3. Zostaje trzecia opcja - usunięcie ratusza, ale przeniesienie opcji szkolenia barbarzyńcy w warowni - kosztem specjalnego topora wytwarzanego w kuźni za 3 jednostki węgla i 3 żelaza w dwa razy dłuższym, niż normalny, czasie, oraz klasycznej żelaznej zbroi.
Crimson (king) Michailoff
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

Michailoff pisze:1. Gdyby wyrzucić z niego barbarzyńcę, byłby ciekawą sprawą dla wczesnych faz gry. Udostępnienie go zaraz po wybudowaniu tartaku otworzyłoby drogę nowym taktykom w najwcześniejszych fazach gry, wcześniej z powodu ogromnego ryzyka niespotykanym.
... i w większości gier niedostępnym, bo jest przecież czas pokoju. Zastosowanie tej taktyki i tak sprowadziłoby się do odczekania 40-60 minut.

Chyba, że masz na myśli Michailoffie taktyki we własnej wiosce...
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Uważam, że jak na razie najlepszy pomysł zaproponował Kamyk, no bo tak: nie trzeba robić żadnych nowych animacji (jak pomocnik donosił by te łuki [lub lance] i kamienie, no to po prostu jakby już był przy machinie, znikał by ten np. kamień i tyle) balisty dalej będą dobre, ale obojętnie czy będziemy mieli bardzo dużo zasobów potrzebnych do ich zbudowania czy mało, to i tak będzie wada taka, że co np. 10 strzałów pomocnik musi donosić amunicję.
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

świetna sprawa z tą amunicją :-), ale czy 10 strzał to nie za dużo? może 5 lub 6?
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Ciekawy jestem jak wyobrażacie sobie noszeni kamieni, strzał, czegokolwiek podczas gdy mamy miasto na południu, a atakujemy wioskę na północy na największej mapie.
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Może jakiś wózek z amunicją? Jedna sztuka kamienia= 5 pocisków. Wózek (prowadzony przez kogoś, nie automatyczny jak balisty i katapulty) przerabia amunicję na bieżąco. Wózek jest drogi i musi stać w pobliżu balist (albo 2 opcja- automatycznie przypisani przez nas pomocnicy po prostu noszą te głazy do pobliskich machin).
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

No właśnie, takie myślenie jest krótkofalowe - zróbmy tak i tak, ale o konsekwencjach dla całego systemu ekonomicznego pomyśli mało kto. Wózek z amunicją - chyba zdajecie sobie sprawę ilu zmian w grze to wymaga...? Podejrzewam, że wielu zmian/ulepszeń/nowości nie wprowadzono nie z powodu ilości pracy, którą trzeba w to włożyć (choć na pewno też w jakimś stopniu), co z powodu ilości konsekwencji, które takie zmiany powodują. Lewin przedstawiał to jakiś czas temu na przykładzie murów obronnych. Niby taka drobnostka, a konsekwencje dla gry mogłyby być bardzo niekorzystne. Niedługo opublikujemy ten tekst, być może niektórym rozjaśni bardziej sprawę i odwiedzie od beztroskiego wymyślania nowości.

Całkiem niedawno przeczytałem o pewnej bardzo dobrej zasadzie: "say NO by default". Cieszę się, że ktoś, kto wyznaje tę zasadę, wziął się za Remake. Inaczej byłaby z tego katastrofa.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
Awatar użytkownika
doman100
Użytkownik Forum
Posty: 400
Rejestracja: 27 sty 2008, 18:48
Lokalizacja: Podmostowice pod Kielcami

Post autor: doman100 »

Wybijanie pomocników było by żałośnie proste podczas donoszenia kamieni na dużych mapach. Wymagało by to obstawienie długiego szlaku co prze oblężeniu miasta nie było by to możliwe. Rozwiązaniem było by gdyby poprostu machiny ,,pobierały'' za spichlerza kamienie dzięki czemu nie dało by się strzelać bez końca, a kamień byłby towarem bardziej porządanym.
Westess krutue szaleń
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Wiecie co, mam wrażenie, że twórcy TPR przemyśleli wszystkie te powyższe pomysły i tak powstały samojeżdżące balisty strzelające bez końca :smiesne:
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

A Lewin zaloguje się na forum, przeczyta ten temat, przejdzie do ostatniej strony, kliknie na dodaj post i napiszę, NO ! :D
ODPOWIEDZ