Dodanie machin oblężniczych i ratusza do KaM Remake [PL/ENG]

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy chcesz powrotu ratusza i machin oblężniczych?

Chcę powrotu maszyn wojennych i ratusza do KaMa.
27
66%
Chcę powrotu maszyn wojennych do KaMa.
1
2%
Chcę powrotu ratusza do KaMa.
8
20%
Chcę KaMa bez ratusza i machin.
5
12%
 
Liczba głosów: 41

Elenorsar
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 29 paź 2008, 20:11

Post autor: Elenorsar »

No ja też sobie mówię w żartach i oczekuję odpowiedzi na moje pozostałe pytania :D bardzo mnie ciekawią jak już pisałem, bo może z tego być coś śmiesznego :P
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Przecież wiadomo, że to wszystko to symbolika.
Wyobrażasz sobie wyrośnięcie drzewa w czasie między 1, a 2 zaspokajaniem głodu (40 minut w grze- 40 lat w rzeczywistości)? Zboże powinno wyrosnąć 40 razy w tym czasie.
Nie kombinujmy za dużo, bo nie da się grać.
Nie chce mi sie już gadać. Nara.
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Co do tej kiełbasy - wydaje mi się, że on nie robi jednej, tylko sznur kiełbas. Poza tym kto powiedział, że worek mąki musi mieć 50 kg? 20 kg to dużo. Nie wiem, jak ciężki jest taki worek mąki, ale chyba 50 kg to przesada...

Zamiast próbować zmienić tę grę na jakąś super realistyczną, to lepiej zmieniać tak, aby w KaMie niektóre budynki nie były mniej opłacalne od innych. Ja w ratuszu rekrutuję tylko rebeliantów (wolę bardziej ich 5-ciu niż 1-go pachołka i włóczęgi, lub jednego barbarzyńcy. Nie jestem pewien, czy rebeliant nawet nie pokonałby sam włóczęgi, a już na pewno w trójkę). Ludzie jako budynek do armii używają warowni, ratusz to tylko dodatek. Machiny są zbyt silne, bo co z tego, że strasznie powolne i mało wytrzymałe. Do obrony miasta są najlepsze. Ich cena też jest ogromna, można za 1 machinę zrobić sporo innych jednostek. Rekruta pchającego machinę można pominąć, skoro uważacie, że nie jest potrzebny. Uważam, Że machiny powinny mieć słabszy atak, większą wytrzymałość i mniejszy koszt. Bo teraz taktyka to machiny na obronę, a cała reszta na atak, bo same machiny wystarczą. A jak machiny będą słabsze, to trzeba będzie je wspomóc. Te same ilości będą mniej skuteczne. Naprawdę nalegam, aby zmniejszyć ich częstotliwość ataków. Myślę, że taktyka zaczęła by odgrywać większą rolę, a oblężenia miast nie byłyby takie trudne. Jeśli macie lepsze pomysły, to umieszczajcie je tutaj. Zamiast gadać jakim cudem drzewa tak szybko rosną (chociaż możliwe, że drwale używali jakichś podejrzanych nawozów...) itp.
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Piko pisze:...aby zmniejszyć ich częstotliwość ataków(...)(chociaż możliwe, że drwale używali jakichś podejrzanych nawozów...) itp.
2 - ROTFL.
1 - Zmniejszyć częstotliwości ataków się nie da. Próbowałem szukać tego bita w edytorze heksagonalnym/heksadecymalnym (różne nazwy znajdowałem) w pliku "unit.dat", ale nie znalazłem. Jeśli można by spowalniać ilość strzałów, to tylko poprzez zmniejszenie prędkości samych machin. Ten sposób akurat działa, ale jest debilny.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2012, 20:07 przez Ciemnozielony, łącznie zmieniany 2 razy.
Czy jeśli poruszając się z prędkością dźwięku osiągniesz pułap prędkości światła dwukrotnie załamując tym czasoprzestrzeń, to czy będzie miał dwa pierwiastki z trzech ziemniaków więcej niż suma sedesów w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
Awatar użytkownika
Piko
Użytkownik Forum
Posty: 291
Rejestracja: 27 gru 2011, 09:09

Post autor: Piko »

Serio się nie da? Bo myślałem, że Lewin i Krom skoro napisali skrypt KaM Remake, to chyba mogą coś do niego dopisać? Jak już o wilku mowa - mógłby ktoś w moim imieniu poprosić kogoś z twórców o wypowiedzenie się w tym temacie? Byłbym bardzo wdzięczny.

Edit: Poprawiłem błąd.
ODPOWIEDZ