Misje ekonomiczne i powrót ratusza?

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

radziopoke pisze:Nie chce mi się włączać, ale idąc twoim tokiem rozumowania 5 balist strzeli raz w wieżę(50 obrażeń/strzał) i będzie po wieży. Nie wierzę w to pokaż mi to na jakimś filmiku, ale wiem że nie będziesz w stanie tego dokonać no chyba że wieża będzie na wykończeniu :) A katapulty względem ataku są słabsze tylko, że strzela trzema pociskami i gdyby wszystkie 3 trafiły w jeden cel to na pewno zadało by to większe obrażenia niż strzał balisty.
Sprawdziłem w TPR, zaatakowałem 2 chatki kamieniarzy, każdą inną machiną -> Katapulta wystrzeliła ok. 20 pocisków, baliście zeszło jakieś 60. Wychodzi +/- 4 pkt. obrażenia na pocisk/kamień, z tym że z katapulty lecą 3 kamienie. ;)

Obrażenia w oryginale były więc sporo mniejsze. 2-3 katapulty to parę salw i po wieży, myślę że dobre rozwiązanie. Mój pomysł z 50dmg/strzał to trochę przesada. :P
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Właściwie, to można w inny sposób te 2 jednostki zbalansować. Proponowałbym tak- budynek niszczą kilkoma strzałami, to katapulty w końcu. Ale z drugiej strony ich pociski powinny lecieć tak powoli, żeby strzelanie w jednostki nie przynosiło efektu. A dodanie pocisków, tworzonych z kamienia zupełnie by problem rozwiązało- chcesz sobie postrzelać, to postaw 10 chatek kamieniarza.
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Rozumiem,że pod warownią wroga twoi pomocnicy będą ładować katapultę kamieniami przechodząc całą mapę, tylko po to by zniszczyć jeden budyneczek?
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
wisnia_pc
Użytkownik Forum
Posty: 99
Rejestracja: 08 sty 2008, 13:24

Post autor: wisnia_pc »

Co do jednostek z ratusza ja bym widział to tak:

-Ratusz by był budynkiem jak warownia ale tylko z jednostkami, które obecnie są do niego przypisane.
- w ratuszu by było miejsce powiedzmy na 10 skrzyń złota
- nie potrzebni by byli rekruci za to widział bym tam broń, która została by wyprodukowana przez obecne budynki

- widły koszt 2 deski w warsztacie
- proca jedna skóra w warsztacie ze zbrojami lekkimi
- topór 2 deski w warsztacie
- podwójny topór 1 sztaba metalu w kuźni
- zbroja 1 sztaba metalu w kuźni

koszt jednostek
-żołdak 1 skrzynia złota i topór
- rebeliant widły 1 skrzynia złota
- procarz 2 skrzynie złota proca
- zwiadowca 1 topór 7 skrzyń złota, ze względu ze trzeba ponieść jakiś koszt za konia
- barbarzyńca podwójny topór 7 skrzyń złota
- wojownik podwójny topór, zbroja 8 skrzyń złota - tu bym zrobił tą jednostkę najmocniejszą w grze i rozdzielił jej statystyki bo teraz chyba jest to to samo co barbarzyńca, pewnie się twórcom gry nie chciało kombinować z balansem dodana jednostka na siłę :) mogła by mieć większą obronę może 85%

Jak by było takie rozwiązanie widziałbym zastosowanie przy tworzeniu
nowych ciekawych kampanii, misi kooperacyjnych gdzie jeden gracz miał by tylko jednostki z ratusza. Przy grze sieciowej trudno by było walczyć samymi jednostkami z ratusza powód złoto by się szybko skończyło. Jednostki te mogły by być wsparciem dla naszego podstawowego wojska,
na pewno nie były by produkowane w większej liczebności.

To tyle ja bym tak to widział jak opisałem, ale znając życie nigdy ten plan pewnie nie będzie wdrożony.
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Niedawno rozmawialiśmy o tym. Takie coś jak produkcja wideł dla byle wieśniaka nie przejdzie, bo widły to on może sobie zrobić sam. Tak samo procę. Wrzucić go i procarza po prostu do szkoły jako poborowego, i moim zdaniem wystarczy tylko delikatnie zmienić interfejs, tj. dodać ikonki pod obecnie istniejącą przewijaną listą ludności którą możesz wyszkolić. W przeciwieństwie do zwykłego obywatela - specjalisty po kliknięciu na ikonkę poborowego będzie on wychodził natychmiast, bez szkolenia, tak samo jak w ratuszu. Co wy na to?
A co do broni i innych specjalnych towarów wymaganych do szkolenia wojownika- jakbyśmy mieli dobrego grafika który by się zgodził porobić setki sprite'ów do gierki to może byłaby jakaś minimalna szansa na wprowadzenie tego w życie. Ale jednak czy to nie mija się z pierwotnym planem twórców? Nie miałbym nic przeciwko ciekawszej gierce produkując topory bojowe itp., ale czy w średniowieczu ludzi rzeczywiście rekrutowano na żołnierzy formacji "Barbarzyńców"? Barbarzyńcy nic z koszarami raczej wspólnego nie mają. Co do Wojowników, nie wiem czy wiesz, ale w średniowieczu, głównie w późniejszym, podstawą armii wielu krajów to byli najemnicy, tak zwani żołnieże zaciężni, a weterani uzbrojeni byli zwykle bardzo dobrze. Wojownicy swoją walką i wyglądem pasują jak ulał do tego typu żołnierzy i szkolenie ich od zera w miescie oraz zbrojenie na koszt miasta jest niepodobieństwem (sami dbali o swój rynsztunek). Myślę że chyba jednak lepiej byłoby ich, włóczęgów i żołdaków zostawić w ratuszu jako najemnych za grubą forsę, ewentualnie proce i widlarzy szkolić w dwu miejscach (szkoła i ratusz) tak jak żołdaka. Co do ilości miejsca na złoto, pomysł nie jest zły. :)
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Właśnie chciałem też mówić, w Ratuszu są najemnicy, nie można im broni robić, to bez sensu (żeby ją produkować). Najemnicy to niejednokrotnie rzezimieszki, jak i w/w weterani, do weterana pasuje tylko wojownik, reszta wg. mnie rzezimieszki. Te mniej profesjonalne jednostki mogłyby być ciutkę tańsze, nie muszą być mocne. Nie obraził bym się na nową jednostką, tak profesjonalną jak wojownik, wtedy by można zdecydować, czy wojsko zawodowe z własnych zasobów "ubrane", czy profesjonalni i świetni weterani, ale za to drakońskie biorący stawki, czy taniocha wiocha, czy tanie jednostki, które szybko wejdą na pole bitwy (i szybko z niego zejdą).
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

The Viking pisze:Niedawno rozmawialiśmy o tym. Takie coś jak produkcja wideł dla byle wieśniaka nie przejdzie, bo widły to on może sobie zrobić sam. Tak samo procę. Wrzucić go i procarza po prostu do szkoły jako poborowego, i moim zdaniem wystarczy tylko delikatnie zmienić interfejs, tj. dodać ikonki pod obecnie istniejącą przewijaną listą ludności którą możesz wyszkolić.
Najlepiej by było przywrócić interfejs jaki był w jednej ze starych wersji KAMa- był bardziej przejrzysty itp. Niestety nie mam nigdzie screena, bo był na forum a nie mogę teraz znaleźć...
Awatar użytkownika
Dyskus
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2013, 19:05

Post autor: Dyskus »

Mam pomysł. Można dać katapulcie magazyn na 10 kamienia, baliście do specjalnych strzał produkowanych w warsztacie płatnerskim. Można dodać wózek na 10 kamienia i 10 strzał jeżdżący z zapasem amunicji za artylerią. Można też dodać potrzebę przydzielenia 2-4 ludzi (rekrutów/żołnierzy) do machin (załoga musi jeść) i za to powiększyć ich damage.
ODPOWIEDZ