Misje ekonomiczne i powrót ratusza?

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Misje ekonomiczne i powrót ratusza?

Post autor: Mixxer5 »

Tak sobie myślałem i myślałem (była lekcja matematyki- co miałem zrobić? ;) ) co uzasadniałoby powrót ratusza. I już wiem- wywalenie warowni.

Mój pomysł jest prosty- jednostki z ratusza są drogie i mało opłacalne względem tych z warowni. Jednak nie trzeba dla nich budować długiego łańcucha budynków produkujących broń. Tu właśnie jest miejsce dla misji ekonomicznych- gdzie warownia byłaby zablokowana, a w jej miejsce wchodziłby ratusz. Oczywiście jest on nieprzydatny do prowadzenia wojen na szeroką skalę- chociażby z powodu małej pojemności jeśli chodzi o złoto. Dlatego misje ekonomiczne polegałyby na jak najszybszej rozbudowie (i umiejętności zabezpieczania zajętych terenów), z wojskiem jako tłem. W takim wypadku nie można łatwo i szybko zastąpić utraconych jednostek, nawet posiadając kilka ratuszy. Zamiast tego należy skupić się na rozbudowie miasta i pokonać przeciwnika ekonomicznie (opcja 1) lub terytorialnie (opcja 2). Obie opcje miałyby "wbudowany" limit czasu wybierany przed rozpoczęciem misji.

Co myślicie o tym pomyśle?
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Z jedynymi strzelcami w postaci pachołków? To chyba jakaś kpina?
Oprócz żołdaków i barbarzyńców nikt nie zasługuje na uwagę.
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Toż mówię, że nie walka jest podstawowym celem misji ekonomicznych (ale zgadzam się, że można jakieś jednostki dodać). Chodzi między innymi o to, żeby każda jednostka była na wagę złota, a wszelkie akcje przeciwko przeciwnikowi były wymierzone tak, aby jak najbardziej zmniejszyć jego wynik, sabotować wysiłki. Teren i tak będzie zabezpieczany za pomocą wież, nie wojska.
Awatar użytkownika
janosiczek
Użytkownik Forum
Posty: 698
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:03

Post autor: janosiczek »

Jestem na nie.

Odczepić się od złota i dać ratusz jako alternatywę dla rekrutowania "inych" jednostek za normalne surowce jak w warowni. I tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Dla mnie ciekawy pomysł, chciałbym go ujrzeć w praktyce.
Było by to pewnego rodzaju urozmaicenie, bowiem zwykłych żołnierzy możesz "naprodukować", zaś tych najemców niekoniecznie... :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Właśnie stąd propozycja- wymusza totalną zmianę taktyki i podejścia do gry. A co dla mnie najważniejsze- nie zmusza do wyścigu zbrojeń, który w przypadku SP kończy się totalną jatką kiedy wojska wroga działają jakby walczyły same ze sobą...
Awatar użytkownika
Ciemnozielony
Użytkownik Forum
Posty: 254
Rejestracja: 02 sie 2011, 17:56
Lokalizacja: Nie podam! HAHAHAHAHA!

Post autor: Ciemnozielony »

Jestem na nie. Dziękuję, trzy razy nie. Następny!

A tak na poważnie, wolałbym, żeby usunęli ratusz i dodali jednostki z ratusza do warowni (razem z rozdzielonymi barbarzyńcą i wojownikiem), zrobili jakiś budynek, który nazywałby się (wstaw nazwę, ja nie wymyśliłem żadnej), i produkowałoby się w nim:
- za 1 żelaza i 1 węgla topór obosieczny
- za 1 rulon skóry procę
- za 2 deski widły.
Jako że włóczęga to żołdak na koniu, a żołdak już jest w warowni, ich tu nie zaliczyłem. Za tę broń można zrobić w warowni danych żołnierzy:

Rebeliant - Widły+Rekrut
Żołdak - Topór+Rekrut
Pachołek - Proca+Rekrut
Włóczęga - Topór+Koń+Rekrut
Barbarzyńca - Topór obosieczny+Rekrut
Wojownik - Topór obosieczny+Zbroja+Rekrut.
Czy je&#347;li poruszaj&#261;c si&#281; z pr&#281;dko&#347;ci&#261; d&#378;wi&#281;ku osi&#261;gniesz pu&#322;ap pr&#281;dko&#347;ci &#347;wiat&#322;a dwukrotnie za&#322;amuj&#261;c tym czasoprzestrze&#324;, to czy b&#281;dzie mia&#322; dwa pierwiastki z trzech ziemniak&#243;w wi&#281;cej ni&#380; suma sedes&#243;w w domu Billa Gates'a?

d(._.)b
The Viking
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 775
Rejestracja: 29 maja 2012, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: The Viking »

Jestem na nie, ale ciekawy pomysł. Nie- dlatego ze troche za duza róznica miedzy KaMem a Remakiem by sie zrobiła. Osobiscie jestem jednak za pomysłem Ciemnozielonego- czemu nie? Brakuje mi tych jednostek...
Wiking,
administrator forum knights.sztab.com
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Teraz powiedziałbym nawet że, druga propozycja też jest kusząca.
Ogólna idea jest dobra tych pomysłów :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Awatar użytkownika
Mixxer5
Użytkownik Forum
Posty: 401
Rejestracja: 19 gru 2009, 16:57

Post autor: Mixxer5 »

Ciemnozielony: Nie można stworzyć budynku produkującego trzy rodzaje zupełnie różnej broni (chyba, że to będzie jakaś manufaktura, ale wtedy trzeba dodać jeszcze inne budynki).

Właściwie, to rebeliant mógłby być po prostu mięsem armatnim w koszcie 1 rekruta (czemu mamy mu produkować broń? Siekierę dla drwala też?). Topór obosieczny można wrzucić miecznikowi, a procę... Cieśli? Albo zrobić jak z rebeliantem. Bo procę to nawet dzieci potrafią sobie zrobić.

Ogólnie mój pomysł nie polega na ograniczniu możliwych rodzajów jednostek, a ich liczby- jak na mój gust, to do ratusza możemy wrzucić wszystkie jednostki w grze- z odpowiednim kosztem (a rebeliant może sobie nawet w szkole siedzieć- w ogóle mi nie pasuje jako jednostka do rekrutowania). Ewentualnie twórca mapy mógłby blokować poszczególne jednostki- w zależności od jego pomysłu.
ODPOWIEDZ