KaM-owa Liga Polska 1v1 - zasady

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dobra myśl, z chęcią bym w tym uczestniczył!
37
77%
Nic z tego nie wyjdzie.
11
23%
 
Liczba głosów: 48

Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Wiadomość z zapytaniem o zastępstwo została już wysłana do pierwszego zawodnika na liście rezerwowej. Kiedy dostanę odpowiedź, powiadomię kto zastąpi NorberDosa.
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Zastępcą NorberDosa został Potargany.
Seblas
Użytkownik Forum
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07

Post autor: Seblas »

Proponuję dopisać kolejną, trzecią kolejkę spotkań w II lidze. Teraz długo już nic się nie dzieje, a może niektórzy (w tym i ja) mogliby już rozegrać kolejne spotkanie. Wówczas wynik byłby zamieszczany nie po od razu po meczu, ale dopiero gdy wszyscy już rozegrają 2 spotkania.

Myślę, że znacznie by to przyśpieszyło całe rozgrywki.

A co do kolejnego sezonu, to proponuję dodać możliwość remisu poprzez ograniczenie czasu gry do np. 3 godzin. Może nawet inną punktację, np. w przypadku remisu i zwycięstwa gracz dostaje 2pkt, a przegrany 1 lub 0 (do ustalenie).
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Wstawiłem już terminarz trzeciej kolejki Ligi II.

Jeśli chodzi o ewentualny drugi sezon rozgrywek, mniej więcej już poukładałem jakby miało to wyglądać:

1. Spadki i awanse:
- pierwsze miejsce Ligi II awansuje do Ligi I(ostatnie miejsce Ligi I spada).
- miejsca drugie i trzecie w Lidze II walczą w barażach z miejscami 6, 7 w Lidze I. (2-7, 3-6). Mecze te byłyby rozgrywane systemem eliminacji map(opisane w pierwszym poście). Jeśli np. miejsce 7 zrezygnuje z grania w następnym sezonie, miejsce 2 automatycznie awansuje do Ligi I.

2. Nowi gracze:
- jeśli zgłosi się przynajmniej dwóch nowych graczy grają oni między sobą pojedynek, systemem eliminacji map. Wygrany gra w pierwszej Lidze, przegrany w drugiej. Oczywiście nie zastępują oni innych graczy, tylko po prostu Ligi będą liczyły więcej zawodników. Liczba nowych graczy musi być parzysta, tzn. jeśli zgłosi się pięciu, ostatni zgłoszony niestety nie ma możliwości dołączenia, lecz jest wpisywany na listę rezerwową(jeśli wyrazi taką chęć).

3. Zmiany w drugim sezonie:
- mogą się także pojawić różne zmiany w mapach, systemie rozgrywek itd.

Co do zmian proponowanych przez Seblasa, to nie jestem pewien czy naprawdę są potrzebne. Bardzo mało jest gier liczących aż 3h lub więcej, no i nie byłoby sprawiedliwe tak nagle zakończyć walki po 3h, gdy któryś z graczy ma chociażby minimalną przewagę lub właśnie ważą się losy spotkania. Co do zmian pkt, nie uważam, że są potrzebne. Aczkolwiek wszystko pozostaje do przedyskutowania.
Rafek14
Użytkownik Forum
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2013, 07:13
Lokalizacja: Chocznia

chc się zgłosić

Post autor: Rafek14 »

to bardzo dobry pomysł
Seblas
Użytkownik Forum
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07

Post autor: Seblas »

Czy będziemy zmieniać wersję gry? Myślę, że zostaniemy przy 4297, ale pytam dla pewności.
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

"Jeśli w trakcie trwania Ligi pojawią się nowe wersje Remak-u(nieoficjalne) każdemu uczestnikowi będę wysyłał pw z linkiem do nowej wersji i zmianami jakie w niej zaszły" - jest to napisane w pierwszym poście tematu. A więc niedługo wyślę do każdego uczestnika link do nowej bety, zmiany jakie w niej zaszły (tylko te które dotyczą samej rozgrywki) i nowe zasady w związku ze zmianą wersji gry. Z resztą na starej becie jest już tylko jeden serwer, na którym pingi są bardzo niestabilne(prawdopodobnie niedługo nawet ten serwer zostanie usunięty).
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Niestety z Ligi wycofał się kolejny zawodnik Sir Andrzej, nawet mnie o tym nie powiadamiając, na szczęście Zibi ma z nim kontakt i dzięki niemu wiem, że Andrzej nie będzie już grał. Dlatego od teraz nie będę przyjmował na listę rezerw graczy "niepewnych", czyli takich o których nikt z forum nic nie wie. Dlatego napisałem od razu do Woloszka, a nie do Steryda, który był pierwszy na liście rezerwowej, bo wiem, że Woloszek to pewny gracz, a Steryda nie znam. Każdy zawodnik, który rozegrał jakieś spotkanie z Andrzejem, będzie musiał je powtórzyć z Woloszkiem.
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Ponieważ wersja beta r5057 zawiera wiele bugów i błędów, a serwery są bardzo niestabilne, pojedynki należy rozgrywać z powrotem na starej wersji r4297(jeśli jednak ktoś rozegrał już jakiś pojedynek na nowej wersji zostanie on uznany). Gdy autorzy Remake wydadzą betę stabilną i z poprawionymi błędami, wyślę do każdego uczestnika link do pobrania.
danio
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 07 lip 2012, 22:58

Post autor: danio »

Chciałbym żeby poniżej wypowiedzieć się kwestii
czy uczestnicy ligi są za tym, żeby przy porozumieniu obu graczy móc
zagrać PT x2 po PT x1.
Kto jest za lub przeciw proszę o poparcie lub zanegowanie pomysłu.
ODPOWIEDZ