KaM-owa Liga Polska 1v1 - zasady

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dobra myśl, z chęcią bym w tym uczestniczył!
37
77%
Nic z tego nie wyjdzie.
11
23%
 
Liczba głosów: 48

Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

sado1 pisze:Mixons wrzuciłeś wersję z błędem, odpal grę na tej mapce to zobaczysz że można zbudować tylko jadalnię... xD Ta wersja działała na poprzedniej becie bo był błąd w grze.
http://ubuntuone.com/5Aekoy6yP3zHU7o47BrH3n
Poprawione na szybko, do tego usunięte duużo kodu (autor oryginału zrobił parę rzeczy aż za dobrze :P)
Zanim wrzuciłem tą wersję wszystko sprawdziłem i rozbudowałem się normalnie do tartaku...
Awatar użytkownika
woloszek
Użytkownik Forum
Posty: 512
Rejestracja: 03 lip 2011, 17:09

Post autor: woloszek »

B)
Bo_co
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Zwycięzca KaM Ligi Polskiej
Posty: 326
Rejestracja: 27 sty 2012, 18:02
Lokalizacja: Poznań / Jarocin

Post autor: Bo_co »

Cahir pisze:d) a po cholere takie udziwnienia? Mapka jak każda inna.

no dokładnie !
Jeżeli dom jest pewną sytuacją, to oglądając go z różnych stron wyglądałby inaczej.
radziopoke
Użytkownik Forum
Posty: 86
Rejestracja: 15 gru 2011, 09:49

Post autor: radziopoke »

Jak zwykle Mixons dalej upiera się przy swoim :P

I ja tu wcisnę swoje 3 grosze.
Wydaje mi się że skoro twórcy remake-a, zrobili opcję by można grać szkoła -> kamieniołom, a nie jak wcześniej szkoła -> gospoda i przyjęło się że gramy na nowej wersji to jak dla mnie powinno stosować się aktualne zasady remake-a. Czyli wybrał bym opcję C. Lecz byłbym tez skłonny do opcji B. Na opcję A się nie zgadzam. jeżeli zostanie wybrana opcja B to zdecydujcie się, z którego linku będę miał ściągnąć tą mapę :D
Awatar użytkownika
Bon
Użytkownik Forum
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2012, 21:53
Lokalizacja: Polska

Post autor: Bon »

jak na mój gust opcja ,,b'' będzie najlepsza.
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

A więc decyzja podjęta obowiązywać będzie opcja b) czyli gracz wybierający mapę, będzie wybierał wersję Golden Cliffs, którą chce grać.
Link do wersji ze starym typem rozbudowy: http://speedy.sh/rDRyz/Golden-Cliffs-Slow-Start.rar

Jest to inna wersja, niż ta którą podałem wcześniej.
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Ważna informacja!
Golden Cliffs wersja Slow Start jest zaliczana do map specjalnych (należy wybrać opcję "special map" w lobby).
Seblas
Użytkownik Forum
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2012, 00:07

Post autor: Seblas »

Widzę, że w pierwszej lidze jest dużo walkowerów. Czy będzie to miało wpływ na spadek/awans? Co z osobami typu "Jachu"? Może więcej osób awansuje z drugiej ligi kosztem tego typu osób? Wówczas do drugiej ligi mogłyby zgłosić się nowe.
Czy szefostwo :) już myślało nad tym?
Mixons
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
II Miejsce KaM Ligi Polskiej
Posty: 216
Rejestracja: 27 kwie 2011, 17:56

Post autor: Mixons »

Niestety, muszę powiadomić uczestników Ligi, że nie mam zamiaru organizować drugiego sezonu. Liga ciągnie się już pół roku, wiele osób się wycofało, wielu prawdopodobnie nie spodziewało się, że cały turniej będzie trwał tak długo. Wiadomo, większości uczestników wraz z upływem czasu zapał opadał, Liga po prostu zaczęła się nudzić, a także wielu graczy nie miało wystarczająco czasu. Przyznam, że nawet mi entuzjazm prowadzenia Ligi na początku z czasem, także upadł. Nie wiem także co z obiecanymi nagrodami, ponieważ nie mogę się skontaktować z Lucbachem. Wiem jednak jakie błędy popełniłem w organizacji Ligi i ogólnych jej założeniach(sposobu rozgrywek między innymi). Dlatego możecie się spodziewać, że w przyszłości(na razie bardziej zainteresowany jestem organizowanym na międzynarodowym forum turniejem 3v3) zorganizuje jeszcze jakiś turniej, tym razem o zupełnie innych zasadach i czasie, w którym miałby trwać. Lecz cóż, na razie nic nie obiecuje, jeśli zdecyduje się na kolejny turniej ogłoszę to w odpowiednim czasie :)

Chciałem także podziękować wszystkim uczestnikom, którzy wytrwali aż do samego końca Ligi(a raczej, mam nadzieję, że dotrwają, bo jeszcze zostało parę meczy zaległych i aktualnych), a także Radziopokowi, który stworzył specjalny program na potrzeby Ligi, dzięki czemu prowadzenie jej było znacznie łatwiejsze i szybsze.
radziopoke
Użytkownik Forum
Posty: 86
Rejestracja: 15 gru 2011, 09:49

Post autor: radziopoke »

Też myślę, że drugiego sezonu nie będzie. A nawet jakby był nie wiem czy brałbym dalej udział. Od kilku miesięcy to w kam-a grałem tylko w mecze ligowe. Może to dlatego, że aktualnie posiadam tylko wersję, na której gramy w ligę. A za wiele osób tam nie gra.
Wprawdzie mówiąc było jeszcze kilka elementów, które spowodowały obniżenie zapału w lidze:
-mecze za rzadko rozgrywane (wiem, że czasem trudno ustalić porę ale sporo osób po prostu czeka do ostatniej chwili)
-granie co chwilę na tych samych mapach zrobiło się nudne. Szczególnie, że rozgrywką za bardzo się od siebie nie różniły. Można powiedzieć, że co chwilę ta sama rozbudowa. Często brak ograniczeń w stylu brak żelaza a może nawet z brakiem wież fajnie też się gra. Choć mam nadzieje, że jak kiedyś będzie 2 sezon to może będzie więcej ciekawszych map szczególnie że teraz można korzystać z dynamicznego skryptowania.
-gra 1 na 1 też się dość nudne zrobiło. Może lepsze było by 2 na 2 wtedy mniejsza ilość meczy, szybciej sezony by się kończyły. Choć mogło by być gorzej z ustaleniem wspólnych terminów.

Ale to, że liga się kończy nie oznacza że nie będę grał w kama jeżeli ktoś będzie chciał zagrać friendly match. Tylko oczywiście w wolnym czasie :D
ODPOWIEDZ