Przemyślenia odnośnie misji 14. i kilka odrębnych żali Khela

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

Znalazłem w końcu post, w którym Alan pisał o swoich zabawach z misjami:
http://www.knights.sztab.com/forum/viewtopic.php?t=3146
Skoro sam to robił, to chyba wie, czy było to miasto komputera?
Awatar użytkownika
Alanbach
Użytkownik Forum
Posty: 331
Rejestracja: 08 sie 2005, 17:21
Lokalizacja: Poznań-Lublin

Post autor: Alanbach »

Zaiste była to zabawa z komputerem, jednak ja w dalszym ciągu nie widzę powodów, aby się cieszyć. Czy to normalne, że AI wybudował budynki na moście mając wielki, niezagospodarowany teren z drugiej strony? Mam dużo ciekawsze screeny "wspaniałomyślności" AI z "normalnych" misji, gdzie wasze guru-AI powinno budować jak to ktoś nazwał "bardziej jak człowiek". Będziecie zdumieni i zadziwieni. Ale zastanawiam się czy aby nie wkleić tego na osobny wątek: wspaniałomyślność AI (może lepiej nie, bo znowu mnie młodziaszki ukamienują). :zraniony:
Obrazek
Awatar użytkownika
Florek
Użytkownik Forum
Posty: 168
Rejestracja: 08 sty 2011, 21:47
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Florek »

No nie sądziłem, że trudne będzie do zrozumienia, że AI nie "patrzy" czy to akurat most czy wesoła trawka - jest wolne miejsce więc się buduje. AI nie wie nic o estetyce tworzenia. AI to tylko liczby i parametry. AI ceni sobie nade wszystko zaprogramowany pragmatyzm, jakkolwiek wydaje się on mało efektowny na obecnym etapie zaawansowania. ;)

W ogóle mocno wątpię w sens rozwijania AI w KaM - ta gra jest wbrew pozorom dużo bardziej kompleksowa od RTSów pokroju Starcrafta i AoE, istnieje masa zwojów i kroków, zanim A stanie się B. W przeważającej większości RTSów to tylko kwestia jednego kliknięcia i rozkazu, w KaMie trzeba pamiętać o masie drobnych niuansów. My przeważnie robimy je już automatycznie i mamy wypracowane pewne algorytmy, które uważamy za najskuteczniejsze. AI niestety samo do wniosków nie dojdzie. :D
Awatar użytkownika
ChrisEggII
Użytkownik Forum
Posty: 453
Rejestracja: 30 lip 2010, 14:57
Lokalizacja: Hajnówka/Białystok

Post autor: ChrisEggII »

Alanbach pisze:(może lepiej nie, bo znowu mnie młodziaszki ukamienują). :zraniony:
Możesz liczyć na to, że dorzucę swój kamień po każdym ataku na osoby w moim, bądź podobnym wieku. Mam dość już tolerowania tego, że traktujesz ludzi jak debili tylko dlatego, że są od ciebie młodsi.
No i powtórzę pytanie. Czy człowiek nie mógłby wybudować wybudować budynków na moście? O rozwijaniu AI już nie będę mówił, bo przecież "ty wiesz lepiej".
ODPOWIEDZ