Nowe kampanie

Wszystko o KaM Remake - opinie, znalezione bugi, propozycje, mapy...

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sirtomasz1984
Użytkownik Forum
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2013, 18:59

Nowe kampanie

Post autor: sirtomasz1984 »

Witam.
Jak zainstalować nowe kampanie, np. new lands? Posiadam KaM Remake i nic nie daje podmienianie plików maps i missions.
niech ktoś wyjaśni krok po kroku łopatologicznie jak to zrobić.
Awatar użytkownika
kaszub
Użytkownik Forum
Posty: 759
Rejestracja: 13 kwie 2009, 21:25
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kaszub »

TNL nie chodzi na Remake'u, tylko na oryginalnym TPR.
Awatar użytkownika
pawel95
Użytkownik Forum
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:41

Post autor: pawel95 »

Kaszub juz napisał o co chodzi, ale to The Dark Lord pracuje nad "convertowaniem" TNL do Remaku.

Tutaj masz TNL 1-6 (100% działa w KaM Remake):

http://www.knightsandmerchants.net/foru ... php?id=112

Normalnie daj do folderu "Maps". Powodzenia ;)
Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Post autor: Brolian »

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu.
Ale myślę że na temat bowiem tyczy się nowej kampanii.
Mój pierwszy kontakt z K&M było chyba w 1999 roku :-)
Grałem też dużo w Baldur's Gate.
Do czego zmierzam, umiem już ładnie tworzyć mapy i poczytałem artykuły Lewina odnośnie dynamicznych skryptów.

Za pomocą edytora w KAM, to misje czy kampanie można zrobić z ładnie urządzoną mapą. Taktyczna, czy ekonomiczna. I w stylu że główny cel misji wybij wroga. No może po drodze rozbuduj bazę.
Bardzo mi się podobały misje gdzie mam jakiegoś ów sojusznika.

Teraz zatem pojawił się pomysł, bowiem poczytałem i nieco dodałem skryptów dynamicznych i dodałem kilka z nich do testowanej mapy.

Jest to na przykład:
-Odsłonięcie małego kawałka mapy gdzie daleko od bazy,
-Nagłe dodanie/pojawienie się jednostek przeciwnikowi czy nam
-Nagłe pojawienie się np.: pomocników
-Dodanie towarów (np.: dużo chleba)
-Ustawienie by przeciwnik wybudował kilka budynków wraz z drogami w konkretnie przez skrypt zaprogramowanym miejscu. (czyli wszystko ustalone)
-Wiele możliwości że po jakimś czasie pojawi się jakaś wiadomość (podstawy)
-Albo też jak wybudujemy budynek/stworzymy oddział czy może kilka itp, albo zniszczymy budynek konkretny przeciwnika/oddział to po spełnieniu ów takich warunków dzieje się dana rzecz

Możliwości jest dużo z tego co widzę.

Zatem czy jest sens tworzenia kampanii ale najpierw mapy:
-Start gracz spichlerz, z kamieniem i deskami nieco jedzenia, 3 oddziały ale bez pomocników i robotników
-Koło nas jest AI jeden pomocnik i gospoda ze spichlerzem z jedzeniem i szkoła
-Wiadomość wyskakuje że niby ten pomocnik zagaduje do nas: "Zabij jeden oddział" to dostarczę Ci pomocników i robotników do rozbudowy.
Po ubiciu przez nas oddziału, za pomocą skryptów ten AI sojusznik z pomocnikiem jednym zacznie tworzyć z 3 pomocników i 2 budowniczych, ale będą jego, po kilku sekundach za pomocą skryptu przejdą do nas i są nasi. Wtedy my rozbudowujemy swoją osadę.

Taki przykład, ala taki RPG w KAM.
Coś jak w kampanii w KAM, Federacja Neryn misja 2 i 6

Potem oczywiście więcej byłoby takich "questów"
Np.: wybuduj kilka winnic to uaktywni się coś, albo kilku górników itp.
Jak czytałem i po pierwszym tworzeniu misji ze skryptami sądzę że da się zrobić bardzo urozmaicone misje. Nawet z opcjami wyboru, nawet że sojusznik staje się wrogiem bo coś zrobiliśmy.

Dodatkowo by nadać klimat jest AI sojusznik z ów jednym pomocnikiem czy wojskowym. Ten wojskowy mówi do nas (tekst w wiadomościach)
i nawet sobie chodzi i idzie do jakiegoś miejsca :
"Tutaj trzeba wybudować wieże obronną..."
Po czym on buduje po upływie czasu, albo my sami i mamy taki quest i z tego nagrodę.

Mozę też przejdzie pomysł, wyświetl opis misji rodzaje questów itp. zawsze jak zrobimy np.: 10 żołdaków. A ogólnie potem żołdaków nie używamy tylko lepsze wojsko. Ale chodzi o to "chcesz poznać co możesz zawojować - questy" to pokaż siłe i zrób 10 żołdaków.

Jakie jest Wasze zdanie i coś takiego ma sens??
Wedy można byłoby stworzyć naprawdę oryginalne i "realistyczne" kampanie.
Czekam na wasze opinie :-)
"Niech K&M będzie czymś więcej..."
Awatar użytkownika
Sir Feliks
Moderator
Posty: 742
Rejestracja: 03 sie 2009, 02:43
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sir Feliks »

Wspaniały pomysł! :)
Chciałem zrobić kampanię, ale te okropne skrypty....
Jak dorwę sie do kompa, to bardzo chętnie bym pomógł - robienie map + fabuła. Jak chcesz mogę podesłać moje mapki. :)
http://senrix.pl/ - wkrótce się odrodzi
Biorę się za pisanie książki. Pytajcie, a dam poczytać.
Kampanię "Bitwa o Afirnatil" >kiedyś< zrobię.
http://www.knights.andmerchnats.cba.pl/ ... php?t=2067
Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Post autor: Brolian »

Dziękuję za wsparcie :-)
Jak na razie w wolnej chwili dokształcam się jak robić skrypty na wiele "zdarzeń", a potem połączyć je najlepiej. Czyli najlepiej by było więcej warunków by zaistniało pewne zdarzenie.
Zrobienie mapki to u mnie nie problem :-)
Jednakże muszę wiedzieć, czyli nieco czasu minie jak zapoznam się dobrze ze skryptami. Wtedy będę wiedział co mogę zrobić i potem dzięki temu to fabuła to nie będzie aż taki problem :-)
Zatem co mi się uda zrobić ze skryptami, potem to już będzie z górki :-)
Najwyżej jakieś mapki przerobię, np.: z misji standardowych czy innych.
Oczywiście będzie jedna mapka, a na niej kilka misji zostanie zrobionych. Np.: Mapka z wioską, potem ta sama mapka ale rozbudowana wioska.Ta sama mapka ale bitwa pod wioską. Potem Widzimy ruiny wioski i opcja przeniesienia się na inny teren (dopiero wtedy nowa mapa).
Najważniejsze skrypty czyli co można porobić, potem fabuła by skrypty wykorzystać, a na końcu mapka by odpowiadała temu wszystkiemu :-)
"Niech K&M b&#281;dzie czym&#347; wi&#281;cej..."
Awatar użytkownika
Tiank
Użytkownik Forum
Posty: 84
Rejestracja: 06 lip 2013, 20:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Tiank »

Zrobienie fajnej mapki to nie taka łatwa sprawa :). Co z tego, że skrypt i pomysł będą fajne, jak mapka będzie po prostu brzydka? Także działaj i nie spiesz się zbytnio, żeby to fajnie wyszło. A przerabianie istniejących już map to średni pomysł wg mnie, lepiej stworzyć coś nowego, własnego.

Powodzenia!
Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Post autor: Brolian »

Odnośnie fajnych mapek, jak pisałem, zależy od fabuły która jest zależna od moich umiejętności wykonywania skryptów.
Ja myślę że jednak mapki nie będą aż tak super dopracowane według wizerunku, np.: "czy ten kamyk dać tu czy o jedno pole w prawo a może w lewo".

Chciałbym się skupić na balansie misji,
wypełnieniu ich skryptami,
fabuła i dużo tekstów;
wprowadzić jak coś gracz zrobił to potem konsekwencje.

Dodatkowo poczytałem i stawiam pierwsze próby by zrobić w misjach możliwość wyboru. Np.:
- Wybieramy czy nasz sojusznik ma budować wieże czy skupić się na wojsku a może tylko na ekonomi i my też coś dostaniemy
- Dostanie posiłków na krótko jednorazowo. chyba się da że jak przemieścimy jedną konkretnie jednostkę na dany punkt na mapie, to ona ginie, ale w jej miejsce pojawia się oddział sojusznika którego zadaniem jest atak na wroga, ma on mały poziom głodu więc na krótko będzie.
To gracz decyduje się kiedy ta pomoc ma być itp.
-Mój główny zamysł jest zrobienie misji gdzie gramy w nią z 3 razy a każdorazowo inaczej nieco graliśmy, pierwszy raz wybraliśmy dwa oddziały a za drugim razie jeden oddział itp

Sądząc po pierwszych próbach i poczytaniu komend myślę że to się da zrobić :-)

Teraz pytanie czy na forum ktoś o takim czymś myślał albo czy to niedawna wersja KAM: REMAKE umożliwia stosowanie takich komend??
"Niech K&M b&#281;dzie czym&#347; wi&#281;cej..."
Brolian
Użytkownik Forum
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 11:55
Kontakt:

Post autor: Brolian »

Witam Ponownie

Jestem biegłym programistą albo napisałem tyle linijek kodu że w końcu coś tam wiem :-)
Dlatego dość szybko załapałem jak robić skrypty bowiem okazało się że technika struktura jest podobna do mojego stylu/wiedzy o programowaniu.

Niemniej jednak materiały z jakich mogłem się pouczyć to było mało,
zatem jako programista miałem trudności co i jak.

Dlatego dla osób co chcą nieco pobawić się ze skryptami:
- https://code.google.com/p/castlesand/w/list
lewinjh je dodał, miałem farta akurat zajrzałem dzień po publikacji:
https://code.google.com/p/castlesand/wi ... ptsDynamic

Ta strona świeżo dodana zawiera liczbę skryptów wytłumaczonych
jakie możemy dodać do misji.
Powiem krótko, możliwości jest od groma.
Oczywiście połapać się nie mogłem co i jak.
Z pomocą przychodzi nam Kampania "The Federation of Neryn"
Oglądając scrypty załapałem o co chodzi.
Co ta kampania daje to wielu grając w nią orientuje się mniej więcej.

Dobrze zatem ogólne misje i oryginalne kampanie sa na zasadzie:
-Ekonomiczna, rozbuduj się aż wojskami rozbijesz przeciwnika
-Taktyczna , plansza i musisz pokonać wrogów i przy tym niech zostanie nam jedna jednostka :-)


O co mi chodzi zatem, dla osób co grały w warcraft 3 i baldur's gate to... :-)
Podam zwyczajnie przykładowe misje:

1. Wokół bazy są rozrzucone surowce, wykop je, to co uzyskasz zastosuj do obrony bazy w końcu kogoś to wkurza jak ganiasz z łopatą po jego terenie.
Oczywiście jak trafimy w odpowiednie pola to jeszcze nie wszystko, mam sprawdzony kod i działający że losowo coś dostaniemy, od drewna po zbroję choćby

2. Jesteś wasalem, nie buduj warownii bowiem Twój okropny Pan Cię najedzie. Po kryjomi w pobliskiej osadzie wymień pewne dobra, czy ludzi (cywile) na wojsko, potem je ukryj w górach. Kiedy urośniesz w siłe wybuduj warownie i nagle zrób wojsko. Zatem ukryte wojsko plus nowo zrobione powinno pokonać okrutnego Pana.

3. Mamy tylko spichlerz i kilku cywilów z wojskiem. Musi zdobyć surowce, złupiemy pobliską wioskę! Po zniszczeniu budynku z jego gruzów zabierzemy surowce. Oczywiście funkcja losowa nam urozmaici "łupienie".

4. Mamy dwa oddziały, przegraliśmy bitwę, część naszej armii została uwięziona w pobliskiej osadzie w domach. Niestety pilnują ich strażnicy, ale po uwolnieniu więźniów powinni się do nas przyłączyć. "Powinni" to dobre słowo, co jak uwolnimy wkurzonych barbarzyńców?? :-)

5. Po krótkiej bitwie odnajdujemy zburzoną osadę, ale mamy materiały na to by pozostali przy życiu mieszkańcy wybudowali np.: 4 użytkowe budynki, które możemy wybrać jakie. Potem musimy się bronić...

6. Inaczej nieco rozumiem pojęcie misji taktycznych, z początku mamy możliwość wyboru w sumie 5 oddziałów, wybieramy te które rodzaje jednostek co noszą pancerz. Jakie to oddziały? wybieramy sobie.

7. Misja taktyczna. Zasadzka!, niech wódź zdoła przetrwać, wszędzie są oddziały wroga musimy się przedrzeć i unikać walki o tyle ile to możliwe. Losowe umiejscowienie zasadzek

8. Wybierz czy twój sojusznik ma budować struktury obronne czy ma Ci pomóc w dostarczaniu pożywienia, a może ma robić wojsko. Potem zniszczyć wroga.

9. Ogólnie da się wprowadzić dużo zdarzeń losowych. Bez kodów a za pomocą skryptów będziemy mogli wpływać na to co mamy w osadzie, jak nasz sojusznik ma się zachowywać.

10. I wiele więcej misje powinni być zmienione nie do poznania. będą też questy w czasie misji, możemy je wykonać albo nie.



Trudności jakie ja widzę:
Mój czas ogólnie na robienie map, to ma być zabawa dla mnie :-)
Wygląd map, najpierw chcę robić góry i są tereny nizinne i poustawiań Gracza z wrogami i by skrypty działały potem lekka kosmetyka mapy.
Trudność to też taka że poprzez losowość możemy wylosować pod rząd kilka oddziałów piechurów którzy jako wrogów, albo będą naszymi sojusznikami coś w ten deseń. Mapy mogą być poprzez losowość za łatwe albo za trudne.
Musze unikać i na to baczyć uwagę. Ale też może to być wyzwanie dla nas, na każdej mapie zrobię spichlerz by w razie za pomocą kodu na blokowanie towarów w nim przejść do danej misji :-)


To się rozpisałem, jak już to chciałem powiadomić że jest dużo możliwość na to jak będą wyglądać misje.
Jak już to jeśli ktoś z Was nie zada pytania. To mój następny post będzie nowym tematem w Nowe misje z cząstką w tytule: Kampania :-)

Pozdrawiam
"Niech K&M b&#281;dzie czym&#347; wi&#281;cej..."
ODPOWIEDZ