[nowe misje] Filus

Miejsce dla tematów o misjach, które z różnych powodów nie są już dostępne do pobrania.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
krzychu26
Użytkownik Forum
Posty: 548
Rejestracja: 28 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Post autor: krzychu26 »

Filus, ja ciebie podziwiam za tą misję, nie dość że nie mogę jej
przejść to jeszcze widać że się starałeś i wiele wysiłku włożyłeś
w tą misję. Wyszła w 100% po twojej myśli czyli bardzo dobrze.
Nie każdemu musi się podobać, a nie podoba się dlatego że
nie może jej przejść, czy to że kawałek trawki jest krzywo to
znaczy że nie można spróbować sił? :usmiech:

ps: to takie ciepłe słowa otuchy z mojej strony. ;)
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Filus
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:42

Post autor: Filus »

Dzięki za pochwałę;) Co do mapki - da się ją przejść - dla osoby, która zna mechanikę gry przejście jej nie jest niemożliwe. Niemniej nie zaprzeczam, że mapka nie należy do prostych. Dlatego też dziwię się, że taki dobry gracz jak np. Michailoff nie jest zainteresowany pograniem w tę misję.
Awatar użytkownika
Filus
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:42

Post autor: Filus »

Sorki za double posta. Jako, że ostatnio nijak nie ma zainteresowania moją mapką postanowiłem stworzyć kolejną, jak i poprawić starą - poprawiłem w niej wygląd jak i nieco ją ułatwiłem, bo co po niektórzy, mieli problemy. Moja misja 21 jest teraz średnio trudna(btw. Moim zdaniem poprzednia wersja tez nie była jakaś strasznie hardcorowa i wystarczyło zagrać 2-3 razy, żeby w wyniuchać o co chodzi. Niestety to chyba zbyt wiele;/. Swoją drogą jakoś jak misja 11 od DL'a też była hardcorowa(moim zdaniem prostsza niż moja(w pierwotnej wersji)) i wszyscy się zachwycali i grali... dlatego też nie rozumiem dlaczego moją mapę tak olano;(). Do rzeczy - linki do map znajdują się pod opisami fabularnymi.

Misja 21.

"Po odniesionym zwycięstwie nad obrońcami twierdzy księcia i zgładzeniu uzurpatora postanowiłeś, jako nowy władca, prześledzić sytuację gospodarczą królestwa i poszukać bogatych w zasoby naturalne terenów. Daleko nie trzeba było szukać. Niedaleko na północ od dawnej twierdzy księcia znaleziono spore pokłady węgla i żelaza... w znacznej jednak części wyeksploatowane. Po zauważeniu grabieży naszych przyszłych zasobów naturalnych rozkazałeś małemu oddziałowi przeszukać okolice w pobliżu złóż celem znalezienia złodziei... nikt nie wrócił z tej wyprawy. Postanowiłeś zabrać se sobą swoją własną armię oraz wysłać zwiad wraz z dyplomatami, którzy mieli ew. przedstawić Twoje stanowisko w sprawie złóż naturalnych tego rejonu. Zwiad natknął się na umocnione na północy bastiony sporych sił. Dyplomaci z kolei zażądali widzenia się z dowódcą garnizonu stacjonującego w bastionie. Dowiedzieli się, że są to ostatnie zorganizowane siły księcia, które zostały wysłane, by znaleźć odpowiednie zaplecze surowcowe na przedłużającą się wojnę. Gdy dowódca dowiedział się o porażce księcia zaprzysiągł, że go pomści. Zapowiedział też, że to jeszcze nie koniec wojny ponieważ ludzie, wierni księciu, którzy ocaleli z poprzednich naszych bitew postanowili samodzielnie zorganizować mobilne wojska i wkrótce planują podjąć działania wojenne wewnątrz kraju. Na to nie możemy pozwolić. Jeśli konflikt na północy przedłużyłby się nasz wojska nie zdążą wrócić do miast i strzec bezpieczeństwa naszych obywateli! Postanawiasz więc wysłać większą część wojsk do stolicy, a sam postanawiasz objąć dowództwo nad małą grupką dywersyjną, która ma za zadanie cichą eliminację wrogów. Nie mogłeś jednak przewidzieć, że Baron von Lauenburg zaniepokojony Twoją długą nieobecnością postanowił osobiście przybyć ze swoją armią na tereny nieopodal i rozpocząć otwarte działania wojenne z poplecznikami księcia. W zaistniałej sytuacji nie mamy innego wyjścia... musimy walczyć otwarcie. Nasze skromne siły nie nadają się jednak do otwartych walk, na szczęście w pobliżu znajdują się spore pokłady żelaza, które pozwolą nam uzbroić dodatkowe wojska."

http://www.filefactory.com/file/f3be53/

Misja 22.

"Po rozbiciu ostatnich wojsk wiernych dawnemu uzurpatorowi postanowiłem, zanim wrócę do stolicy rozwiązać jeszcze jeden problem - barbarzyńcy z północy(ci sami, którzy sprawiali kłopoty w misji 8 TSK - dop. Filus). Problem zdaje się być naprawdę poważny: barbarzyńców omamił lord feudalny z północnej dzielnicy, graniczącej z terenami górskimi należącymi niegdyś do barbarzyńców. Lord Gothenburg sprzymierzył się z tym dzikim ludem.Lord ten włada sporymi złożami żelaza, a co za tym idzie, jego potencjał militarny jest równoznaczny z armią sporego kraju. Co gorsza Gothenburg przekazał barbarzyńcom jak produkować z żelaza uzbrojenie, co wiąże się ze znacznym wzrostem siły samych barbarzyńców. Sytuacja byłaby naprawdę beznadziejna, gdyby nie jeden szczegół. Jeden z wodzów barbarzyńskich stwierdził, że Gothenburg chce wykorzystać jego lud do własnych celów i postanowił walczyć z feudałem. Reszta barbarzyńców postanowiła przestrzegać zasad sojuszu z Gothenburgiem, ale nadal są również sojusznikami zbuntowanego rodu barbarzyńców. Sprawa przedstawia się jasno. Wraz z Lauenburgiem i jego wojskami musimy jak najszybciej się uzbroić i odeprzeć szturmy barbarzyńców. Póki co Gothenburg walczy tylko ze zbuntowanymi barbarzyńcami więc z jego potężną armią, póki co, nie będziemy musieli się mierzyć. Znaleźliśmy bardzo dogodne miejsce na zlokalizowanie naszego obozu. Pośpiech jednak jest wskazany, ponieważ gdy tylko Gothenburg pozbędzie się buntowników jego armia zwróci się przeciwko nam..."

http://www.filefactory.com/file/d83bf8/

Epilog: Po zwycięstwie nad niedobitkami barbarzyńców postanawiasz wrócić do stolicy i oczekiwać dalszego rozwoju wypadków. Wszak pamiętasz słowa ostatniego generała księcia - "po sformowaniu mobilnych sił wojna rozpocznie się na nowo" [tutaj zaczyna się historia przedstawiona w TPR, którego poprawioną wersję macie tutaj: http://www.filefactory.com/file/a20205/
Awatar użytkownika
Cav
Użytkownik Forum
Posty: 1262
Rejestracja: 02 wrz 2007, 20:03
Lokalizacja: skontnikont
Kontakt:

Post autor: Cav »

To jest 21 i 22 misja razem z misjami TSK, tak?
Trejdmark i Kopirajt dla Cava!
Awatar użytkownika
Filus
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:42

Post autor: Filus »

Tak. Polecam Ci przeczytać pierwszy post w tym temacie. Dowiesz się z niego, że chciałem niejako połączyć fabularnie TSK i TPR. Aha jakby co to nalezy podmienić pliki w folderze "mission" i "mission/dmaps". Screeny zamieszczę później, bo pewnie ktoś się niedługo o takowe upomni;)
Awatar użytkownika
Filus
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:42

Post autor: Filus »

Sorki za double posta, ale chcę żeby ktoś zauważył;). Dodaje screeny.

http://www.imagic.pl/public/pview/136171/aa.jpg

http://www.imagic.pl/public/pview/136172/screenshot.jpg
Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik Forum
Posty: 470
Rejestracja: 23 lut 2006, 22:35
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Luki »

Nie lubię odgrzewać starych tematów, ale zainteresowały mnie te misje po przecztaniu Waszych komentarzy. Jeżeli ktokolwiek ma jeszcze jakimś sposobem tą misję, byłbym wdzięczny za wstawienie jakiegoś linka do niej.
Awatar użytkownika
Tapek
Użytkownik Forum
Posty: 48
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:21
Lokalizacja: Lubsko

Post autor: Tapek »

Misja
Sorry, this file is no longer available. It may have been deleted by the uploader, or has expired.

Nie mowiac o screenach ZAŁOSNE! -.-
Awatar użytkownika
Filus
Użytkownik Forum
Posty: 87
Rejestracja: 26 gru 2007, 11:42

Post autor: Filus »

Tapek pisze:Nie mowiac o screenach ZAŁOSNE! -.-
Żałosna jest logika Twoich wypowiedzi, czepiasz się, że nie ma hosta obrazków po ROKU od ich dodania? Nie no naprawdę, gratuluję argumentu i zdolności. To tak BTW. A co do postu KnajkoFana, mam dwie moje misje na stanie, problem jest taki, że moja misja 21 (plik dat) uległ uszkodzeniu przy zawiasie kompa;/. Co nie zmienia faktu, że mam 2 misje zrobione i przetestowane. Dalej reflektujesz? (czyli mam misje 22 i 23 powiedzmy;p + poprawioną reedycje TPR). No i mam jeszcze do dokończenia inna misje, ale póki co, nie mam ochoty się z tym babrać;).
Awatar użytkownika
Luki
Użytkownik Forum
Posty: 470
Rejestracja: 23 lut 2006, 22:35
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Luki »

Oczywiście, ze chętnie zagram w Twoje misje( z TPR poprawionym :) )
Ostatnio mam głód nowych misji.

Dzięki za odzew.
ODPOWIEDZ