[nowe misje] Webster

Miejsce dla tematów o misjach, które z różnych powodów nie są już dostępne do pobrania.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Webster
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2010, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

[nowe misje] Webster

Post autor: Webster » 21 lut 2010, 14:27

Kampania
THE WAR OF BARONS
(Wojna Baronów)

Obrazek

Introdukcja:
Kiedy Wielki Hetman Koronny stłumił bunt chłopów, królestwo było doszczętnie zrujnowane. Wiele lat trzeba było, żeby wróciło ono do pierwotnej świetności. Król w celu zdobycia funduszy na odbudowę, podwyższył drastycznie podatki, a szczególnie wyzyskiwał baronów, którzy de facto byli najbogatsi. Wkrótce wszyscy baronowie podpisali sojusz, na mocy którego odrzucili władzę Króla i podzielili państwo na własne prowincje. Wszechobecna zgoda trwała mimo to bardzo krótko. Na połduniu Werheim zdarzył się pewien wypadek. Trenujący łucznicy postrzelili śmiertelnie chłopa z Lauenburg. Uznano to za pretekst do rozpoczęcia wojny. Po stronie Launeburga stanął murem Baron von Walheim. Z Werheim sprzymierzył się Moorbach i Gottfried. Rozpoczęły się krwawe najazdy na wsie i wysyłanie szpiegów. Konflikt z dnia na dzień się zaostrzał.

Hetman Koronny ma teraz nowe zadanie. Musi przymilić się Werheim, aby zgodziło się na powrót Krola do władzy. Do dzieła zatem!
Postacie:
Hetman Koronny - To Ty. Musisz postawić się za walecznym Werheim i przynieść lepsza przyszłość pobratymcom Jego Wysokości.
Baron von Werheim(kremowy!) - Jest Twoim sojusznikiem. Serdecznie przyjął gest pomocy. Jego armia to zdesperowani wieśniacy i lekkozbrojne wojsko.
Baron von Launeburg - Twój największy wróg. Chytrze doprowadził do wybuchu wojny. Posiada sławnych Piechurów z Lancą i silne armie w zanadrzu.
Baron von Moorbach - Sojusznik Werheim. Ma skłonności do zdradzieckich posunięć, więc nikt nie darzy go pełnym zaufaniem. Szczyci się świetnymi Topornikami.
Baron von Gottfired - Jeden z Twoich sojuszników. Ma problemy z proporcjonalnym szkoleniem rycerzy. W jego armii jest więcej strzelców niż piechoty.
Baron von Walheim - Potężny wróg, który przebywa w dawnej Stolicy. Lauenburg jest jego wasalem, więc ostro zareaguje na każdą krzywdę mu wyrządzoną.

Misja 1 - Krwawy szturm
Lauenburg szturmuje na bezbronną werheimską wieś. Chłopi w akcie desperacji pochwycili za broń i próbują bronić swojego dobytku. Rusz im na ratunek, a później wznieś miasto na północnym-wschodzie. Zaatakuj gród przeciwnika kiedy zasilisz swoje szeregi nowymi jednostkami. W trakcie budowy miasta nie blokuj rozwoju wsi, która chce się bardziej rozbudować.
Poziom trudności: Łatwa
Sojusznik: Wieśniacy z Werheim.
Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Misja: KLIK

Misja 2 - Między młotem, a kowadłem.
Nasz oponent wściekł się po zburzeniu jego fortu. Wezwał swoje armie do pobliskiego grodu, gdzie chce jeszcze bardziej się wzmocnić. Na domiar złego z pomocą mu przybył Baron von Walheim. Nasza baza jest pomiędzy obozami dwóch przeciwników. Obrona więc będzie bardzo trudna. Użyj początkowego wojska do odparcia ewentualnych ataków. Strzeż się jazdy z Walheim, która wielu przysporzyła kłopotów. Rychła budowa wież obronnych, może się okazać naprawdę dobrym posunięciem.
Poziom trudności: Średnia
Sojusznik: Brak
Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Misja: KLIK

Misja 3 - Pojmanie.
Poprzednie zwycięstwo dało nam niewielką przewagę nad wrogiem. Zaopatrzyliśmy się w nowych Piechurów z Mieczem. Tymczasem nasi zwiadowcy odkryli, że Lauenburg ruszył ze swoimi wojskami w stronę prowincji Gottfried. Twoim zadaniem jest wybicie wrogiej armii i pojmanie Barona von Lauenburg. Przy dokonywaniu zasadzki strzeż się jazdy z Walheim, która usiłuje sforsować nasze tyły. Wkrótce skończy się panowanie tyrana, a Lauenburg zostanie zdobyte! Do ataku!
Poziom trudności: Łatwa
Sojusznik: Brak
Screeny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Misja: KLIK

Misja 4 - Atak na Lauenburg.
Ta bitwa przejdzie do historii. Rozbiliśmy wojska nieprzyjaciela i pojmaliśmy wrogiego barona. Za swoje zbrodnie Lauenburg został skazany na ścięcie. Jego egzekucja odbędzie się na specjalnie do tego wyznaczonym placu.
Kolejne wyzwanie to ostateczne zniszczenie Lauenburg. Miasto jest pilnie strzeżone przez ciężkozbrojne oddziały wroga. W pobliżu jednak są obozy naszych sojuszników. Na zachodzie - Barona von Gottfried, na wschodzie - Barona von Moorbach, a tuż przy nas jest obóz Barona von Werheim. Wszyscy bowiem chcą zakończyć wojnę raz na zawsze. Musisz wznieść własną bazę i z pomocą sprzymierzonych baronów wymierzyć bezwstydnym oponentom sprawiedliwość. Licz się z ogromnym oporem w trakcie ataku na gród. Lauenburg pozostawił po sobie całą armię, która nie odda miasta bez walki.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 17:42 przez Webster, łącznie zmieniany 9 razy.
Obrazek Knights and Merchants Obrazek

Nestle
Użytkownik Forum
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:20

Post autor: Nestle » 22 lut 2010, 15:44

tylko mogles wymyslec nowych wroguw i sojusznikuw a nie z popżedniej kampani twucuw

Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Posty: 1942
Rejestracja: 20 cze 2007, 14:31
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robi29 » 22 lut 2010, 15:57

Fajne, już myślałem, że to Twoja mapka, już chciałem się pytać jak tego dokonałeś. Spróbuj zrobić swoją mapkę, no chyba, że masz taki zamiar robienia misji na oryginalnych mapach. Jak będziesz robił mądrze to wyjdzie nieźle.

Nestle, wstydu oszczędź.

Awatar użytkownika
Narya
Użytkownik Forum
Posty: 138
Rejestracja: 29 gru 2007, 14:34

Post autor: Narya » 22 lut 2010, 17:37

Drewniane wojsko? :lol: Przypomniała mi się terakotowa armia. :D

Awatar użytkownika
Webster
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2010, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Webster » 23 lut 2010, 11:32

robi29 pisze:Fajne, już myślałem, że to Twoja mapka, już chciałem się pytać jak tego dokonałeś. Spróbuj zrobić swoją mapkę, no chyba, że masz taki zamiar robienia misji na oryginalnych mapach. Jak będziesz robił mądrze to wyjdzie nieźle.
Mam taki zamiar dobrze wykorzystać mapy twórców (szczególnie te, które w TSK i TPR były misjami taktycznymi). Dlatego większość będzie się opierać na skryptach i fabule ;)
Narya pisze:Drewniane wojsko? Przypomniała mi się terakotowa armia.
Myślałem, że takie określenie wojska z desek i pancerzy jest odpowiednie =]
Obrazek Knights and Merchants Obrazek

Awatar użytkownika
PinCheR
Użytkownik Forum
Posty: 256
Rejestracja: 05 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PinCheR » 23 lut 2010, 16:08

Lepiej by wyglądało np "Wojsko lekkozbrojne" ;)
KAMPANIA:

Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Posty: 784
Rejestracja: 02 mar 2009, 12:51
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: Joker » 23 lut 2010, 21:49

,,Uznano to za pretekst to rozpętania wojny.'' Brzydko wyglądający błąd powtórzeniowy... Nie chcę być upierdliwy ale popraw to będzie ładniej wyglądało... ,,uznano to za pretekst do rozpoczęcia wojny'' :usmiech:

Awatar użytkownika
Webster
Użytkownik Forum
Posty: 4
Rejestracja: 21 lut 2010, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Webster » 24 lut 2010, 11:17

Błędy poprawione, dzisiaj będzie 2 misja ;)

No, a może jakieś opinie o samej misji, a nie o fabule? :)

EDIT: Misja 2 i 3 gotowe!
Obrazek Knights and Merchants Obrazek

ODPOWIEDZ