Upload plików w postaci obrazka

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
BananowyJasio
Użytkownik Forum

Post autor: BananowyJasio » 23 lip 2008, 14:31

samczyk pisze: Zapewne w centrum misji i tak będziemy mieli do czynienia z rapidem czy innymi tego typu stronkami. (...) Przykład: nowy -niezarejestrowany- gracz KaM, zielony jeżeli chodzi o sprawy związane z komputerem, programowaniem, rozpakowywaniem. Zanim ściągnie misję, musi przeczytać tekst pomocy, bo zobaczy, że ściągnął obrazek. Co zrobi? Albo założy denny temat na forum, albo da sobie spokój z nowymi misjami. Nonsens. CM zamiast pomagać, będzie denerwować ludzi.

Pomysł dobry, lecz pomyśl o ogóle.
No właśnie, tak zazwyczaj jest z innowacjami. Ludzie widzą coś nowego, lepszego i zamiast przeczytać, co z tym zrobić boją się tego i uciekają. I najgorsze jest to, że do tego ogółu najprawdopodobniej nie dotrze - nawet jeśli wypiszemy im to WOŁAMI na środku strony - że tutaj nie ma żadnej czarnej magii. Z powodu zwykłego lenistwa nawet tego nie przeczytają. Po prostu plik obrazka trzeba potraktować jako plik skompresowany. To wszystko. Całą resztę robią za nas programy do kompresji (jakiekolwiek).

Ktoś mądry i obeznany w życiu powiedział kiedyś: "Gdzie ludzi kupa, tam i Herkules d**a". I obawiam się, że moja koncepcja nie przyjmie się tylko dlatego, że 10/10 użytkowników internetu przywykło do ściągania plików z przystosowanych do tego serwisów.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2008, 12:46 przez BananowyJasio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
samczyk
Użytkownik Forum

Post autor: samczyk » 23 lip 2008, 20:12

No to jeszcze coś wtrące:

No bo przecież to jeden ch** czy skompresuje to Winrar'em, czy jakimś programikiem do kompresowania w jpeg"u. Waga tego pliku będzie taka sama, a nawet jak coś to skompresuje to w pliki uha. i gitara gra.
Zapraszam do tematu z moimi misjami - proszę o przeczytanie notki...

Awatar użytkownika
BananowyJasio
Użytkownik Forum

Post autor: BananowyJasio » 24 lip 2008, 10:23

samczyk pisze:jakimś programikiem do kompresowania w jpeg"u.
Ładowanie plików do jpg'a (lub dowolnego innego obrazka, czy pliku) to funkcja systemowa, a nie programu do kompresji.

EDIT:
Po dłuższym namyśle dochodzę do wniosku, że nie miałbym nic na przeciwko, gdyby ten temat zamknąć. Z tego, co widzę nie zainteresował zbyt wielu forumowiczów (a Ci, którzy jednak tu zajrzeli uznali takie rozwiązanie za zbyt kłopotliwe). Nie wiem, czy nazwa jest straszna, czy po prostu nikomu się nie chce. Być może źle objaśniłem problem (o czym świadczą wypowiedzi osób, które jednak tu zajrzały), ale nie wyobrażam sobie, żebym był w stanie to czytelniej przybliżyć. Jest film (przetłumaczone trudniejsze/ważniejsze momenty), są linki, jest objaśnienie krok po kroku, nawet przykład, jak to wygląda w praniu.
Także wybaczcie mi to, że jestem tylko zwykłym człowiekiem.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ