Prośba dla Twórców nowych Kampani!

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

BloodStorm
Zbanowany
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2008, 19:46

Prośba dla Twórców nowych Kampani!

Post autor: BloodStorm »

Witam! Jestem wielkim fanem tej gry gdyż jako pierwsza mogła mi ruszyć na moim pc ale jedno mnie nie pokoi :G Tworzycie tyle misji o praktycznie podobnym terenie :D Dlaczego nikt nie zrobi powiedzmy misji w zamku ? O surowce nie trzeba się martwić wkońcu to pare chwil w edytorze :P Jeżeli zrobi ktoś dobrą kampanie z zameczkami proszę o odpowiedź w tym temacie :D
Ostatnio zmieniony 11 sie 2008, 11:03 przez BloodStorm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Hmm... tak się zastanawiam czy można zakładać tematy o tak "ogólnym" tytule.
Misji o zamku? Czyli co? Mury i te sprawy? Z tego co sobie przypominam już było kilka tym podobnych...
Kolejna sprawa jest taka: co znaczy "dobra kampania"?
Awatar użytkownika
kocik1110
Użytkownik Forum
Posty: 6
Rejestracja: 25 mar 2008, 20:12
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: kocik1110 »

Mógłbyś być trochę bardziej dokładny a nie kampania z zameczkami
Podaj jakieś konkrety na jakich zasadach ma to być i jak to ma wyglądać
A z resztą jak mówił kolega DeBe też mi się wydaje że takie już były
POZDRO

DLA WSZYSTKICH FANÓW KaM
BloodStorm
Zbanowany
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2008, 19:46

Post autor: BloodStorm »

Teoretycznie chodzi mi o odwrócenie ról w kampanii aby nasz przeciwnik nie miał zamku a nasza osoba oczywiście że tak :D Praktycznie tryb gry (ekonomiczna czy taktczyna nie ma znaczenia ale wolał bym bardziej ekonomiczną :D) Jeżeli ktoś znajdzie taką kampanie niech umieści w tym temacie, szukałem ale niestety nic ciekawego nie znalazłem :P Sorka jeżeli nazwa tematu jest za bardzo pospolita ^^

Kampania lub misja powinna zawierać:
- Początkowe budynki (max do gospody licząc z przeciwnikiem)
- Mogą być początkowe wojska do obrony najazdu(wykonanie jakiegoś szturmu przeciwnika)
- jeżeli chodzi o sojusz to najlepiej żeby też miał zamek :D( ale wcale nie musi mieć^^
- dużo surowców w spichlerzu ( tych potrzebnych oczywiście :D)
- przeciwników ile chcecie :D
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Opis ten pasuje mi trochę do pierwszej misji z kampanii Dark Lorda... niestety nie grałem, więc więcej nie mogę napisać na ten temat.
Druga misja wielkiej wspólnej kampanii też jest nieco podobna... z tą różnicą, że nie posiadamy tam budynków. Za to nasz sojusznik tak...
BloodStorm
Zbanowany
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2008, 19:46

Post autor: BloodStorm »

No właśnie pierwsza misja z kampani Dark Lorda mi się podobała ale niestety głupi Objective był ustawiony i strasznie krótka :D Chodzi mi o podobną do tego xd
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

A nie możesz sam sobie takiej mapy uszykować? Wszelkie podstawy i niezbędną w tym celu wiedzę nabędziesz z łatwością na forum. Poszperasz, poczytasz i w przeciągu tygodnia stworzysz właśnie taką mapę, jaką opisałeś punkt po punkcie. Ponadto wczytując się dokładniej w zakamarki naszego forum, dojdziesz do tego, dlaczego nasi twórcy map i misji unikają umieszczania gracza w zamku, oraz czemu tworzą przeciwników zawsze silniejszych od nas samych. Niby brzmi niesprawiedliwie, ale jednak ma to głębszy sens, zważywszy na... no, to to już musisz przeczytać sam, jeśli oczywiście podobny wątek kiedykolwiek na forum znajdziesz. Temat moim zdaniem nie potrzebny jest na forum. Piszesz do jakiegoś z twórców PW i prosisz, by na zlecenie stworzył dla Ciebie mapę, bądź jeśli chcesz mieć wszystko pod kontrolą, sam się zabierz za coś pożytecznego dla naszej społeczności. Każdy z tutejszych autorów map powiedział na początku, że nie umie, ale szybko się nauczył i teraz operuje edytorem dość biegle tworząc misje marzeń.
BloodStorm
Zbanowany
Posty: 28
Rejestracja: 10 sie 2008, 19:46

Post autor: BloodStorm »

Tak właśnie zrobie temat można zamknąć :D
Kheli
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 3391
Rejestracja: 03 wrz 2005, 11:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Kheli »

Cieszę się.
Liczę, że nie będziesz się poddawać po pierwszych nieprzychylnych komentarzach odnośnie pracy, w którą włożysz zadziwiająco dużo pracy i jakiej poświęcisz sporo czasu. Lepiej, abyś temat stworzył już po ukończeniu swojej misji, a nie przed, że będziemy czekać tygodniami, aż uporasz się z... z na przykład fałdowaniem terenu.
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Khelben pisze:Każdy z tutejszych autorów map powiedział na początku, że nie umie, ale szybko się nauczył i teraz operuje edytorem dość biegle tworząc misje marzeń.
Małe sprostowanie... nie przypominam sobie, żebym tak pisał. Miałem w swoim krótkim żywocie do czynienia ze znacznie trudniejszymi w obsłudze edytorami terenu, więc ten jest dla mnie bułką z masłem.
Zablokowany