Przetestuj moją misję/mapę!

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

DeBe, a ty masz podstawy do krytykowania wszystkiego i wszystkich?
Fałdowań praktycznie brak... a reszty nie chce mi się opisywać, bo nie mam na to czasu.
-Oceniasz mapkę byle jak, mówiąc, że nie masz czasu? To po co ją oceniasz?
Tak popatrzyłem na tą ocenę... i postanowiłem ściągnąć, żeby zobaczyć czy rzeczywiście mapa na nią zasłużyła. Teraz już wiem, że nie warto sugerować się opiniami każdego użytkownika.
- Twoje krytykowanie mapy jest dość nietypowe. Miałeś skrytykować mapę, a nie opinię innego użytkownika.
wymieniłeś tylko najbardziej błahe "usterki"
-Innych nie dostrzegłem.
Hmm... a niby po co miałbym to robić, bo jaśnie wielmożny pan @rTeq chce ją ocenić? Sorry... ale mam ciekawsze zajęcia.
-Nie jestem "wielmożny pan @rTeq", ale @rTeq, członek tego forum.
-Nie po to, żebym ją ocenił, ale żeby wszyscy ją ocenili. Bo ciągle krytykujesz, więc może teraz ktoś skrytykuje Ciebie? A może boisz się krytyki?

Spoza tego tematu:
-Oceniasz moją mapę po sceenie. Po co mi taka "fachowa" opinia?
-I nie pisz oczywistych rzeczy typu:jeśli poziom trudności jest za duży, to należy go zmniejszyć, bo mi to nie pomoże.

Komentarze mają pomagać, nie pisze się ich tylko dlatego, żeby były.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
Vader
Użytkownik Forum
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2009, 16:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Vader »

@UP Dokładnie! DeBe uważa swoje mapy za ideał. Wie, że mapy innych są prawie takie same jak jego i nie umie się z tym pogodzić. Dlatego "nie ma czasu na ocenianie". Boi się również krytyki. "Ma inne zajęcia" niz robienie map, za które potem usłyszy złą ocenę. Za prawdę powiadam wam! Idealne mapy stworzyli tylko i wyłącznie twórcy KaM. I tylko i wyłącznie ich mapy sa najlepsze!
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum
Posty: 884
Rejestracja: 08 paź 2008, 20:38
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gogoud »

Dokładnie. Do tego o DeBe i do tego o mapach.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

kris992 pisze:DeBe, wolałbym, żebyś jednak napisał konkretniej jakie masz zastrzeżenia, zdaję sobie sprawę, że nie dopracowałem tej misji jak powinienem, ale argumentu, że brak fałdowań, nie rozumiem, bo wszędzie oprócz miejsc, gdzie będą miasta - płn.-zach. i miejsce za drewnianym mostem teren jest dostatecznie pofałdowany. Na pewno znajdziesz coś, co pozwoli mi ulepszyć tę mapę.
Ok... mówisz/piszesz-masz...
http://img518.imageshack.us/img518/5607/nextrh4.jpg
-Gdzie są te Twoje fałdowania, bo ja ich nie dostrzegam?(nie uważasz, że są zbyt łagodne?)
-Cóż to za urwiska? Przecież one są niemal płaskie...
(w zasadzie na tym powinniśmy skończyć, bo są to ogromne błędy... )
-Gdzie są badyle, kwiatki, grzyby? Ich liczba jest prawie równa zeru!
-Lasy-nuuuda! Ustawione jakby ktoś je posadził...
Pierdółek nie będę opisywał, bo jak wiadomo niektórzy ich nie dostrzegają... (co nie @rTeq?)
Przede wszystkim musisz rzucić okiem (i rzucać nim często) na mapy twórców... spójrz jak tam są "skonstruowane" urwiska, góry, lasy itp. Jak przestudiujesz to dokładnie, to będziesz wiedział o co mi chodzi...

Teraz do reszty:
DeBe, a ty masz podstawy do krytykowania wszystkiego i wszystkich?
Jak tych podstaw nie mam, to nie krytykuję... zwróć mi uwagę jeśli to zdanie okaże się fałszywe.
-Oceniasz mapkę byle jak, mówiąc, że nie masz czasu? To po co ją oceniasz?
Chyba czegoś tu nie panimajesz... nie oceniałem jej, bo rzeczywiście nie miałem czasu, ani ochoty. Oceniłem Twoją ocenę... która moim zdaniem była błędna... Zrobiłem to po to, żeby inni nie wkopali się tak jak ja: to znaczy nie sugerowali się Twoją opinią na temat mapy krisa... ja ją ściągnąłem tylko dlatego, bo użyłeś niesłusznie przymiotników "doskonała", "rewelacyjna". Po co okłamywać innych? Po co też wciskać kit sememu mapperowi, który teraz może pomyśleć, że jego dzieło jest naprawdę cudowne? :lol: Ludzie wiedzą, że ja znam się na wyszukiwaniu błędów w mapach... i wiedzą też, że jak piszę "słabe fałdowanie terenu", to jest ono rzeczywiście słabe.
- Twoje krytykowanie mapy jest dość nietypowe. Miałeś skrytykować mapę, a nie opinię innego użytkownika.
Miałem? Ty mi tak rozkazałeś? HA! Poza tym odpowiedziałem na ten punkt wcześniej (albo powyżej... jak kto woli). Dodam tylko, że ten temat jest po to, aby w jakiś sposób pomóc twórcy mapy, który wrzuca tutaj "efekt" swojej pracy. Moim zdaniem w tym przypadku bardziej pomocne jest skrytykowanie użytkownika wprowadzającego w błąd niż samą mapę.
-Innych nie dostrzegłem.
Widocznie brak profesjonalizmu z Twojej strony... więc po co komu taka ocena?
-Nie jestem "wielmożny pan @rTeq", ale @rTeq, członek tego forum.
Dla mnie możesz być nawet Larą Croft i Dodą w jednym... mało ważne.
-Nie po to, żebym ją ocenił, ale żeby wszyscy ją ocenili. Bo ciągle krytykujesz, więc może teraz ktoś skrytykuje Ciebie? A może boisz się krytyki?
Takiemu to jak krowie na rowie trzeba tłumaczyć... Mi Twoja krytyka jest niepotrzebna, bo jak wcześniej wspomniałem nie jesteś profesjonalistą... z resztą sam się do tego przyznałeś we wcześniejszych postach. Równie dobrze mogę dać swoją mapę do przetestowania mojej babci... i co mi z tego przyjdzie? A namęczyć się trzeba... I nie, nie boję się krytyki, bo ja doskonale wiem na co mnie stać... poza tym możecie grać na moich mapach, były one krytykowane, oceniane... więc czego ci jeszcze trzeba, abyś uznał, że to ja je zrobiłem? Mam krwią je podpisać? Kolejna sprawa jest taka, że nie jesteś pierwszym który zadaje mi to pytanie, bądź w tym stylu... interesujące jest to, że wszyscy którzy tak zrobili w rzeczywistości ledwo potrafią włączyć edytor. Hmm... to daje do myślenia. Dlatego też nie przejmuję się takimi sugestiami... Z resztą wyraźnie napisałem, że za jakiś czas obejrzysz moją mapę do misji 4 WWK, więc gdzież tu jest "bojaźń przed krytyką"?
-Oceniasz moją mapę po sceenie. Po co mi taka "fachowa" opinia?
Bo ja w przeciwieństwie do ciebie, znam się na rzeczy... i potrafię odróżnić dobrą mapę od słabej już po screenach. Z resztą co w tym trudnego? Gdyby inni tego nie potrafili, to nie prosiliby o te "obrazki".
-I nie pisz oczywistych rzeczy typu:jeśli poziom trudności jest za duży, to należy go zmniejszyć, bo mi to nie pomoże.
Dobrze PANIE i WŁADCO! Masz jeszcze jakieś rozkazy? :coongada:: <żal.pl>
Ty z kolei nie pisz nieoczywistych rzeczy... typu "doskonała", "rewelacyjna".
@UP Dokładnie! DeBe uważa swoje mapy za ideał. Wie, że mapy innych są prawie takie same jak jego i nie umie się z tym pogodzić. Dlatego "nie ma czasu na ocenianie". Boi się również krytyki. "Ma inne zajęcia" niz robienie map, za które potem usłyszy złą ocenę. Za prawdę powiadam wam! Idealne mapy stworzyli tylko i wyłącznie twórcy KaM. I tylko i wyłącznie ich mapy sa najlepsze!
Wyskoczyłeś z tym tekstem jak Filip z konopi... nawet nie chce mi się na coś tak idiotycznego odpowiadać. Tym bardziej, że jedyne na co cię stać to skopiowanie mapy z misji 7!
Dokładnie. Do tego o DeBe i do tego o mapach.
Ciągnie swój do swego...
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

No i dziękuję. Jak zwykle cenne uwagi, z większością niestety muszę się zgodzić. Jedynie co do fałdowań mam inne zdanie. Obszar na północ od plaży rzeczywiście mógłby być bardziej pofałdowany, ale plaża, jak to plaża jest niemal płaska.

Poprawię i wrzucę wraz z drugą wersją poprzedniej mapy ;)
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
Vader
Użytkownik Forum
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2009, 16:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Vader »

DeBe pisze:kris992 napisał:
DeBe, wolałbym, żebyś jednak napisał konkretniej jakie masz zastrzeżenia, zdaję sobie sprawę, że nie dopracowałem tej misji jak powinienem, ale argumentu, że brak fałdowań, nie rozumiem, bo wszędzie oprócz miejsc, gdzie będą miasta - płn.-zach. i miejsce za drewnianym mostem teren jest dostatecznie pofałdowany. Na pewno znajdziesz coś, co pozwoli mi ulepszyć tę mapę.

Ok... mówisz/piszesz-masz...
http://img518.imageshack.us/img518/5607/nextrh4.jpg
-Gdzie są te Twoje fałdowania, bo ja ich nie dostrzegam?(nie uważasz, że są zbyt łagodne?)
-Cóż to za urwiska? Przecież one są niemal płaskie...
(w zasadzie na tym powinniśmy skończyć, bo są to ogromne błędy... )
-Gdzie są badyle, kwiatki, grzyby? Ich liczba jest prawie równa zeru!
-Lasy-nuuuda! Ustawione jakby ktoś je posadził...
Pierdółek nie będę opisywał, bo jak wiadomo niektórzy ich nie dostrzegają... (co nie @rTeq?)
Przede wszystkim musisz rzucić okiem (i rzucać nim często) na mapy twórców... spójrz jak tam są "skonstruowane" urwiska, góry, lasy itp. Jak przestudiujesz to dokładnie, to będziesz wiedział o co mi chodzi...

Teraz do reszty:
Cytat:
DeBe, a ty masz podstawy do krytykowania wszystkiego i wszystkich?

Jak tych podstaw nie mam, to nie krytykuję... zwróć mi uwagę jeśli to zdanie okaże się fałszywe.
Cytat:
-Oceniasz mapkę byle jak, mówiąc, że nie masz czasu? To po co ją oceniasz?

Chyba czegoś tu nie panimajesz... nie oceniałem jej, bo rzeczywiście nie miałem czasu, ani ochoty. Oceniłem Twoją ocenę... która moim zdaniem była błędna... Zrobiłem to po to, żeby inni nie wkopali się tak jak ja: to znaczy nie sugerowali się Twoją opinią na temat mapy krisa... ja ją ściągnąłem tylko dlatego, bo użyłeś niesłusznie przymiotników "doskonała", "rewelacyjna". Po co okłamywać innych? Po co też wciskać kit sememu mapperowi, który teraz może pomyśleć, że jego dzieło jest naprawdę cudowne? Ludzie wiedzą, że ja znam się na wyszukiwaniu błędów w mapach... i wiedzą też, że jak piszę "słabe fałdowanie terenu", to jest ono rzeczywiście słabe.
Cytat:
- Twoje krytykowanie mapy jest dość nietypowe. Miałeś skrytykować mapę, a nie opinię innego użytkownika.

Miałem? Ty mi tak rozkazałeś? HA! Poza tym odpowiedziałem na ten punkt wcześniej (albo powyżej... jak kto woli). Dodam tylko, że ten temat jest po to, aby w jakiś sposób pomóc twórcy mapy, który wrzuca tutaj "efekt" swojej pracy. Moim zdaniem w tym przypadku bardziej pomocne jest skrytykowanie użytkownika wprowadzającego w błąd niż samą mapę.
Cytat:
-Innych nie dostrzegłem.

Widocznie brak profesjonalizmu z Twojej strony... więc po co komu taka ocena?
Cytat:
-Nie jestem "wielmożny pan @rTeq", ale @rTeq, członek tego forum.

Dla mnie możesz być nawet Larą Croft i Dodą w jednym... mało ważne.
Cytat:
-Nie po to, żebym ją ocenił, ale żeby wszyscy ją ocenili. Bo ciągle krytykujesz, więc może teraz ktoś skrytykuje Ciebie? A może boisz się krytyki?

Takiemu to jak krowie na rowie trzeba tłumaczyć... Mi Twoja krytyka jest niepotrzebna, bo jak wcześniej wspomniałem nie jesteś profesjonalistą... z resztą sam się do tego przyznałeś we wcześniejszych postach. Równie dobrze mogę dać swoją mapę do przetestowania mojej babci... i co mi z tego przyjdzie? A namęczyć się trzeba... I nie, nie boję się krytyki, bo ja doskonale wiem na co mnie stać... poza tym możecie grać na moich mapach, były one krytykowane, oceniane... więc czego ci jeszcze trzeba, abyś uznał, że to ja je zrobiłem? Mam krwią je podpisać? Kolejna sprawa jest taka, że nie jesteś pierwszym który zadaje mi to pytanie, bądź w tym stylu... interesujące jest to, że wszyscy którzy tak zrobili w rzeczywistości ledwo potrafią włączyć edytor. Hmm... to daje do myślenia. Dlatego też nie przejmuję się takimi sugestiami... Z resztą wyraźnie napisałem, że za jakiś czas obejrzysz moją mapę do misji 4 WWK, więc gdzież tu jest "bojaźń przed krytyką"?
Cytat:
-Oceniasz moją mapę po sceenie. Po co mi taka "fachowa" opinia?

Bo ja w przeciwieństwie do ciebie, znam się na rzeczy... i potrafię odróżnić dobrą mapę od słabej już po screenach. Z resztą co w tym trudnego? Gdyby inni tego nie potrafili, to nie prosiliby o te "obrazki".
Cytat:
-I nie pisz oczywistych rzeczy typu:jeśli poziom trudności jest za duży, to należy go zmniejszyć, bo mi to nie pomoże.

Dobrze PANIE i WŁADCO! Masz jeszcze jakieś rozkazy? <żal.pl>
Ty z kolei nie pisz nieoczywistych rzeczy... typu "doskonała", "rewelacyjna".

Cytat:
@UP Dokładnie! DeBe uważa swoje mapy za ideał. Wie, że mapy innych są prawie takie same jak jego i nie umie się z tym pogodzić. Dlatego "nie ma czasu na ocenianie". Boi się również krytyki. "Ma inne zajęcia" niz robienie map, za które potem usłyszy złą ocenę. Za prawdę powiadam wam! Idealne mapy stworzyli tylko i wyłącznie twórcy KaM. I tylko i wyłącznie ich mapy sa najlepsze!

Wyskoczyłeś z tym tekstem jak Filip z konopi... nawet nie chce mi się na coś tak idiotycznego odpowiadać. Tym bardziej, że jedyne na co cię stać to skopiowanie mapy z misji 7!
Cytat:

Dokładnie. Do tego o DeBe i do tego o mapach.

Ciągnie swój do swego...
Dlaczego prawie każdy temat musi być przerwany kłótnią? DeBe nie broń się komentując posty innych tylko pogódź się z tym, że nie każdy sądzi tak jak Ty. Zrozum. Według niego ta mapa jest dobra, wedlug Ciebie nie. Więc nie trzeba pisać referatów przerywanych cytatami. Wystarczy przedstawienie swoich argumentów i kontynuowanie tematu.
Nikt kto tworzy niepotrzebne dyskusje nie podporządkował się temu apelowi:
Lucbach pisze:Mimo wzajemnych antypatii niektórych użytkowników do siebie wzywam do wzajemnego poszanowania i szacunku. Mamy stanowić zgodną, dyskutującą i konstruktywnie się spierającą społeczność gry, a nie bandę niedojrzałych dzieci neostrady i rozwydrzonych małolatów. Każdy, kto w jakiś sposób będzie obrażał innych użytkowników tego Forum, zostanie natychmiast z niego wydalony.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum
Posty: 82
Rejestracja: 26 gru 2008, 13:14

Post autor: Zielarz »

To może, profesorze Vader, sam się zapoznasz z tymi zasadami? Komu jak komu, ale to każdy z nas, a mając na myśli całą społeczność forum, powinien zacytować to Tobie.
Nie wiem, czy kolejny z waszmościów, zwany DeBe, żywi jakąś nienawiść do krisa['a]992, ale wątpię by jego (kris992) niedoświadczenie w robieniu mapek było jakąś przeszkodą w poprawnej integracji z osobami drugimi, więc regulamin nie został naruszony.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jared
Użytkownik Forum
Posty: 178
Rejestracja: 03 lis 2007, 20:03

Post autor: Jared »

Dziękuję zarówno DeBe, jak i @rTkowi za uwagi, nie czuję się w żaden sposób pokrzywdzony przez tego pierwszego, krytycy zawsze są pożyteczni, jeśli ta krytyka jest konstruktywna, jak było w powyższym przypadku, ludzie. Widzę, że DeBe ma opinię bardzo surowego w ocenach sędziego i może coś w tym, ale przecież on poprostu mówi, co w mapie jest złe, co nalezy poprawić, a to przecież dobrze?

Nie wiem, jak dla mnie, to by Wam się przydało spotkanie na browarku, a nie wymiany ciosów na forum :mrgreen:

Peace.
Obrazek
kris992 -> Jared
Awatar użytkownika
DeBe
Użytkownik Forum
Posty: 1010
Rejestracja: 27 cze 2007, 22:37
Lokalizacja: z chipsów Lays

Post autor: DeBe »

Widzę, że DeBe ma opinię bardzo surowego w ocenach sędziego i może coś w tym, ale przecież on poprostu mówi, co w mapie jest złe, co nalezy poprawić, a to przecież dobrze?
<chlip><chlip><wzruszenie><chlip>-wyjdziesz za mnie? :smiesne: I to mi się podoba... zagłosuję na Ciebie, jak będziesz kandydował na prezydenta.
A tak na serio: jeśli nie radzisz sobie w tworzeniu map, masz jakieś pytanie, problem... chętnie pomogę. (kurde... chyba mam gorączkę)
Awatar użytkownika
Zielarz
Użytkownik Forum
Posty: 82
Rejestracja: 26 gru 2008, 13:14

Post autor: Zielarz »

"Nadszedł ten dzień zagłady, pierwszy stopień mówię wprost"
Tak, DeBe okazał uczucia.
Obrazek
ODPOWIEDZ