Pomoc sojusznika podczas najazdów

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mar1
Użytkownik Forum

Pomoc sojusznika podczas najazdów

Post autor: Mar1 » 08 sty 2011, 12:48

Witam, odświeżam temat, potrzebuję map typu "Górska ściana" z misji pojedynczych TPR - chodzi mi o dojścia do wiosek do każdego gracza tylko jedno. Mogę zająć się resztą.

Druga sprawa:
Czy ktoś wie jak sprawić by jednostki sojusznika pomagały mi kiedy moje budynki lub wojsko jest atakowane ?Np. mam sojusz z x a y mnie atakuje więc x uznaje że są atakowane jego oddziały/budynki i idzie mi na pomoc.
Tak samo komputer x kiedy widzi że jego sojusznik y jest atakowany to idzie mu na pomoc. Czy coś takiego jest w wykonalne ?

Oczywiście tworząc misję mogę zrobić symulację najpierw atakuje mnie x, a sojusznik y idzie mi na pomoc mniej więcej chwile później (sposób ten właśnie testuję)

Bardzo proszę o konkretną odpowiedź.

Wydzielony z "Podmiana map".
Usunąłem też duplikat posta z "Chętnych do pomocy" - tam się oferuje pomoc innym, zresztą, pytanie w jednym miejscu wystarczy.
//kuba11100
Chcesz pograć online? Zapraszam do sieci Hamachi: Nazwa: KAM_TSK hasło: 123 - ostatnio często gramy! - mój nick Mar1
Chciałbyś zmierzyć się 1v1 - pisz na gg 3515318

Awatar użytkownika
Joker
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: Joker » 08 sty 2011, 16:25

No niby tak... Jeżeli chcesz aby x pomagał np tobie czyli Y, to musi on znajdować się blisko Ciebie... W tedy ustawiasz mu duże pole agresywności i gdy atakuje twoje budynki to on idzie w te miejsce... Ale budynki muszą być w zasięgu jego pola... Także ciężko będzie... Innego sposobu nie znam :usmiech:

ODPOWIEDZ