[skrypty] komunikaty

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[skrypty] komunikaty

Post autor: lucbach »

Kod: Zaznacz cały

-------------
komunikaty
-------------

Aktualnie jest to część "celów misji". Ponieważ żeby wysłać wiadomość, wpisujesz: !ADD_GOAL 2 0 518 0, to jest to wiadomość, którą otrzymujesz bezpośrednio na początku misji 10. mojej kampanii. Liczba 518 w tym zapisie decyduje o tym, która wiadomość ma zostać przesłana, a ostatnie 0 – kiedy przyjdzie. 0 oznacza oczywiście, że przyjdzie na samym początku. Wiadomości są w granicach od 500 do 550. A niektóre z TPR w okolicach 600, tak sądzę.
Źródło: tutorial Dark Lorda.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
lucbach
Administrator Forum
Administrator Forum
Posty: 1893
Rejestracja: 24 lip 2005, 18:03
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: lucbach »

zozol92 pisze:Kompletnie nie kumam o co chodzi z tymi komunikatami. Poza licznikiem czasowym (kiedy ma przyjść wiadomość) nic z tego działu tutoriala nie mogę zrozumieć. Jest ktoś kto by mi to przetłumaczył z polskiego na polski ?
Już spieszę z wyjaśnieniem: to, co wiadomo na pewno, to że NIE MOŻNA na razie robić swoich komunikatów w grze. Ktoś nad tym pracuje na holenderskim forum. Prawdopodobnie można (zmieniając liczbę w skrypcie) przyspieszyć lub opóźnić pojawienie się komunikatu (nie wiem na pewno, bo nie próbowałem). Dark Lord wykorzystywał komunikaty w swoich misjach, ale ich treść całkowicie pokrywała się z tą, którą znaliśmy już z misji kampanii TPR.
lucbach,
administrator knights.sztab.com
ODPOWIEDZ