[skrypty] co zrobić żeby wróg się budował

Tutaj dowiesz się jak stworzyć własne misje oraz pisać do nich skrypty; dział jest też miejscem na ogólne dyskusje dotyczące tworzenia misji.

Moderatorzy: kuba11100, The Viking, Moderatorzy

Pablo1517
Użytkownik Forum

Post autor: Pablo1517 » 02 wrz 2007, 19:54

Zdaje mi się że limitu rozbudowy nie da się ustawić, komp raczej miał już te budynki tak ustawione...

!SET_AI_NO_BUILD - Ai will not buld. Set it to !SET_AI_BUILD and they ll build

No czyli, że trzeba napisać !SET_AI_BUILD by komp budował, a potem mu dać constructorsów troche xD

Z takiego anglojezycznego forum mam, CBJ NET coś takiego. :)

Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum

Post autor: Gogoud » 13 lis 2008, 14:23

Mam pytanie:
Co zrobić, żeby wróg budował kamieniołomy i kopalnie??
W misjach pojedynczych je buduje, ale w tych stworzonych przeze mnie - to już nie. :?
Ostatnio zmieniony 16 lis 2008, 20:09 przez Gogoud, łącznie zmieniany 1 raz.
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube

Cavv
Użytkownik Forum

Post autor: Cavv » 13 lis 2008, 15:58

Nic nie możesz zrobić, po prostu ich nie buduje :/ Co najwyżej możesz dać kupę żelaza, węgla i złota w spichrzu. A kamieniołomu z tego, co wiem to zawsze buduje, nawet jak nie ma złóż tego surowca w pobliżu. A poza tym, to w niektórych misjach pojedyńczych też nie buduje, możesz też zauważyć, że czasem buduje 2 leśniczówki, 4 gospodarstwa itp., a czasem po jednym z każdego rodzaju budynku, tak jak to jest w zrobionych przez nas misjach, niestety nie można tego zmienić. :/

Awatar użytkownika
Gogoud
Użytkownik Forum

Post autor: Gogoud » 13 lis 2008, 17:16

Dzięki za pomoc, ale mam jeszcze jedno pytanie.
Czy AI kiedykolwiek przestaje budować? Ten, którego stworzyłem, rozbudowywał się tak długo, aż wymarli mu ludzie z głodu (bo jego miasto było jednym wielkim chlewem)
KaM TCK - poprowadź rebeliantów ku lepszej przyszłości!
Link do kampanii
Trailer na YouTube

Awatar użytkownika
robi29
Użytkownik Forum
Kontakt:

Post autor: robi29 » 16 lis 2008, 19:47

Chyba buduje nieskończoność. Może jakoś w SP3 daliby radę, żeby w mapach zrobionych przez nas, wróg budował kamieniołomy i kopalnie.
Czasami buduje jak głupi (w niektórych misjach pojedynczych i kampanii), a czasami tylko po jednym z każdego rodzaju (w misjach pojedynczych, np. królestwo ciemności, śnieg i piach).
Jestem bardzo ciekaw od czego to zależy.

ODPOWIEDZ